اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم شدن ولتاژ برق :(

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم شدن ولتاژ برق :(

سلام دوستان و مهندس های عزیز
    متاسفانه مجبور شدیم به یه خانه چندین سال ساخت بیاییم و من از برق اصلا سر در نمیارم
    من متوجه شدم وقتی کولر روشن میشود و یا در دور تند میزنیم لامپ خانه کم نور میشود بعد 1 ثانیه درست میشود (برق یک اتاق خواب هم میخواییم روشن کنیم بعد چند ثانیه روشن میشود ولی اون یکی اتاق خیر)
    حالا نمیدونم این کم نور شدن لامپ از کم ولتاژی هست یا خیر! و ایا رو پریزبرق هم اثر داره یا نه!(گویا این خانه 1 خواب بوده و خودش 2 خواب کرده) من هم در اتاقی هستم خودش دیوار کشیده!
    من همیشه از ترسم باتری لپ تاپ داخلش هست و محافظ برق پارت الکترونیک استفاده میکنم
    حالا میخوام بدونم لپ تاپ به دار فانی میره با این وضعیت و راه حل چیست
    مرسی

پاسخ : کم شدن ولتاژ برق :(

نوشته اصلی توسط memilad نمایش پست ها
    متاسفانه مجبور شدیم به یه خانه چندین سال ساخت بیاییم و من از برق اصلا سر در نمیارم
    من متوجه شدم وقتی کولر روشن میشود و یا در دور تند میزنیم لامپ خانه کم نور میشود بعد 1 ثانیه درست میشود (برق یک اتاق خواب هم میخواییم روشن کنیم بعد چند ثانیه روشن میشود ولی اون یکی اتاق خیر)
    حالا نمیدونم این کم نور شدن لامپ از کم ولتاژی هست یا خیر! و ایا رو پریزبرق هم اثر داره یا نه!(گویا این خانه 1 خواب بوده و خودش 2 خواب کرده) من هم در اتاقی هستم خودش دیوار کشیده!
    من همیشه از ترسم باتری لپ تاپ داخلش هست و محافظ برق پارت الکترونیک استفاده میکنم
    مرسی
    سلام
    دوست عزیز چون برای وسایل پربرق محافظ وصل نمیکنید این طبیعیه
    هر وسیله ای در لحظه استارت (حتی لامپ)ولتاژ و جریان بسیار بالایی میکشه
    لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
    گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
    لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
    گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

دیدگاه

سلام،
      ...متاسفانه مجبور شدیم به یه خانه چندین سال ساخت بیاییم ...
      ناشکری نکن!
      ... من متوجه شدم وقتی کولر روشن میشود و یا در دور تند میزنیم لامپ خانه کم نور میشود بعد 1 ثانیه درست میشود ...
      این موضوع کاملا طبیعیه! و مشکلی در برق خانه نیست!
      ...(برق یک اتاق خواب هم میخواییم روشن کنیم بعد چند ثانیه روشن میشود ولی اون یکی اتاق خیر)...
      مربوط به نوع لامپش میشه و ربطی به برق ساختمان نداره!
      ... من همیشه از ترسم باتری لپ تاپ داخلش هست و محافظ برق پارت الکترونیک استفاده میکنم
      حالا میخوام بدونم لپ تاپ به دار فانی میره با این وضعیت و راه حل چیست ...
      نه مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیآد، و اگه مشکلی هم پیش بیاد، اگه تعجب نکنی، از دو تا موضوع ناشی میشه:
      1- درآوردن باطری لپ تاپ!!
      2- استفاده از تجهیزات رایجِ به اصطلاح محافظ !!
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
        سلام،

ناشکری نکن!

این موضوع کاملا طبیعیه! و مشکلی در برق خانه نیست!

مربوط به نوع لامپش میشه و ربطی به برق ساختمان نداره!

نه مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیآد، و اگه مشکلی هم پیش بیاد، اگه تعجب نکنی، از دو تا موضوع ناشی میشه:
        1- درآوردن باطری لپ تاپ!!
        2- استفاده از تجهیزات رایجِ به اصطلاح محافظ !!
        خیلی ممنون لطف کردید
        یعنی شما میگید از محافظ استفاده نکنم
        مدلشم اینه

دیدگاه

این کم نور شدن چراغ فقط در اتاق جدیده یا کل منزل ؟
          پریز ها رو ولت گیری کنید ، یک پریز قدیمی و یک پریز از اتاق جدید ، لحظه استارت کولر* رو هم تست کنید ، ببینید از چه ولتی ، به چه ولتی افت می*کنه ،
          محافظ دو تا کار می*کنه ، وقتی برق قطع میشه و مجدد وصل میشه ، لحظات اول ممکنه چند بار پیاپی قطع و وصل بشه ، یا اینکه به دلیل فشار شبکه ولتاژ پایدار نباشه ، یک تاخیر باعث میشه از این زمان عبور کنه .
          مورد مصرف دوم اینه که اگر ولتاژ برق کم یا زیاد شد قطع کنه ، اگر نوسانی وجود نداشته باشه و کم یا زیاد بودن ولتاژ دائم باشه مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیاد ،
          نهایت اینکه محافظ به کار شما نمیاد ، مشکل رو بررسی کنید اگر سیم*کشی اتاق جدید درست انجام نشده باشه باید توسط یک برق کار بازبینی بشه ، که با همون ولت گیری قابل تشخیص هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            این کم نور شدن چراغ فقط در اتاق جدیده یا کل منزل ؟
            پریز ها رو ولت گیری کنید ، یک پریز قدیمی و یک پریز از اتاق جدید ، لحظه استارت کولر* رو هم تست کنید ، ببینید از چه ولتی ، به چه ولتی افت می*کنه ،
            محافظ دو تا کار می*کنه ، وقتی برق قطع میشه و مجدد وصل میشه ، لحظات اول ممکنه چند بار پیاپی قطع و وصل بشه ، یا اینکه به دلیل فشار شبکه ولتاژ پایدار نباشه ، یک تاخیر باعث میشه از این زمان عبور کنه .
            مورد مصرف دوم اینه که اگر ولتاژ برق کم یا زیاد شد قطع کنه ، اگر نوسانی وجود نداشته باشه و کم یا زیاد بودن ولتاژ دائم باشه مشکلی برای لپ تاپ پیش نمیاد ،
            نهایت اینکه محافظ به کار شما نمیاد ، مشکل رو بررسی کنید اگر سیم*کشی اتاق جدید درست انجام نشده باشه باید توسط یک برق کار بازبینی بشه ، که با همون ولت گیری قابل تشخیص هست
            نه برای کل خونه هستش ربطی به اتاق من نداره حتی وقتی کولر روشن میشه بیشتر تاثیر رو اشپز خانه هست یعنی برق اشپز خونه اندازه یه ثانیه شایدم کمتر نورش کم میشه بعد درست میشه حتی اتاق که دیوار کشیدن یعنی اتاق من نورش حس نمیکنم تغییر کنه زمان روشن کردن کولر چون الان یه تست کردم
            و اینکه لامپ خاموش هست چشمک میزنه حالا نمیدونم داره میسوزه چون خیلی وقته لامپ و داریم و نسوخته!
            حالا نمیدونم چی کار کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و اینکه مهندس من اصلا سر در نمیارم چه جوری ولت گیری کنم
            چه دستگاهی بخرم؟

دیدگاه

نه برای کل خونه هستش ربطی به اتاق من نداره حتی وقتی کولر روشن میشه بیشتر تاثیر رو اشپز خانه هست یعنی برق اشپز خونه اندازه یه ثانیه شایدم کمتر نورش کم میشه بعد درست میشه حتی اتاق که دیوار کشیدن یعنی اتاق من نورش حس نمیکنم تغییر کنه زمان روشن کردن کولر چون الان یه تست کردم
              و اینکه لامپ خاموش هست چشمک میزنه حالا نمیدونم داره میسوزه چون خیلی وقته لامپ و داریم و نسوخته!
              حالا نمیدونم چی کار کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

و اینکه مهندس من اصلا سر در نمیارم چه جوری ولت گیری کنم
              چه دستگاهی بخرم؟
              سلام
              طبیعی هستش هر وسیله ای هنگام روشن شدن جریان وحشت ناکی میکشه !(مخصوصا کولر) و این طبیعی هستش
              درمورد لامپ دوتا مورد هستش یا اینکه سیم فاز و نول درست وصل نشده یعنی به جای فاز نول و به جای نول فاز اگر درست بود یک لامپ ال ای دی داخل کلید وجود داره اون رو دربیارید درست میشه
              باید دستگاهی به نام اهم متر بخرید و بزاریدش رو رنج ac و 750 ولت بعد بزنیدش تو پریز برق اونجوری ولتاژ رو نشون میده
              هنگام اندازه گیری مواظب باش وگرنه بدجوری حالت رو میگیره (برقت میگیره )
              اهم متر هم از نوع دیجیتال باشه
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                سلام
                طبیعی هستش هر وسیله ای هنگام روشن شدن جریان وحشت ناکی میکشه !(مخصوصا کولر) و این طبیعی هستش
                درمورد لامپ دوتا مورد هستش یا اینکه سیم فاز و نول درست وصل نشده یعنی به جای فاز نول و به جای نول فاز اگر درست بود یک لامپ ال ای دی داخل کلید وجود داره اون رو دربیارید درست میشه
                باید دستگاهی به نام اهم متر بخرید و بزاریدش رو رنج ac و 750 ولت بعد بزنیدش تو پریز برق اونجوری ولتاژ رو نشون میده
                هنگام اندازه گیری مواظب باش وگرنه بدجوری حالت رو میگیره (برقت میگیره )
                اهم متر هم از نوع دیجیتال باشه
                موفق باشید
                یعنی نمیتونه خونه اتصالی داشته باشه یا خونه نوسانات شدید برقی داشته باشه؟
                به خدا از هر دهن یه چیزی میشنوم،
                الان هنگام روشن کردن کولر برق هال را روشن گذاشتم خیلی خیلی کم نورش کم میشه بعد کمتر از 1 ثانیه درست میشه ولی اشپز خونه قشنگ کمتر از ثانیه کم میشه نوزش کمتر از 1 ثانیه هم درست میشه نورش
                و مهندس میگن لپ تاپ اداپتور داره مواظب میکنه از فشار های احتمال برق صحت داره؟ و من بیشتر نگران لپ تاپ هستم

دیدگاه

سلام
                  این که دوستان می فرمایند طبیعی هست درسته
                  اما شما خودتون اشاره کردید که خونه چند سال ساخت هست و احتمالا کولر هم قدیمی و سیم کشی خونه هم می تونه هم فرسوده شده باشه و غیر اصولی
                  خب اینکه نزدیک به 1 ثانیه برق آشپزخانه ضعیف میشه احتمالا موتور کولرتون تا بخواد راه بیفته خیلی بیش از معمول طول می کشه
                  و یا احتمال داره به دلیل سرویس نشدن و روغن کاری نشدن موتور و ادواتش باشه یا اصلا سیم کشی خونه ضعیفه و این باعث میشه وقتی موتور می خواد کار کنه با برق کم تری راه بیفته در نتیجه زمان بیش تری طول می کشه
                  اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                  پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
                  در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

مرسی
                    با سلام:
                    وقتی که موتور کولر روشن می شود، در لحظه استارت چند برابر جریان نامی موتور جریان مصرف می کند. برای حل این مشکل یک خازن با کلید برق پمپ شناور بصورت موازی استفاده می کنند. چرا کلید پمپ شناور.؟ چون بعد از زدن کلید پمپ شناور مصرف کننده یا از دور تند ویا کند استفاده می کند در نتیجه در تمام حالت تعویض کلید ها خازن بصورت موازی با دور تند یا کند قرار می گیرد. چون خاصیت خازن ها این است که با نوسانات لحظه ای برق مخالفت می کند. زمانی که موتور می خواهد جریان کشی کند خازن تا حدودی جبران سازی می کند. اگر کولر خازن نداشته باشد یا خراب و ظرفیت آن کم شده باشد این کاهش ولتاژ و چشمک زدن لامپ ها بیشتر قابل مشاهده است.
                    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X