اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مهندسی معکوس آداپتور 9 ولت یک آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مهندسی معکوس آداپتور 9 ولت یک آمپر

سلام دوستان. من برای یک پروژه نیاز دارم تا روی برد اصلی ولتاژ 220 ولت رو به 9 یا 12 ولت یک آمپر تبدیل کنم و نمیخوام از بردهای تغذیه آماده استفاده کنم. برای همین یک آداپتور 9 ولت رو باز کردم و همه قطعات مشخص هستش و فقط نمیدونم که مشخصات چوکی که در اون به کار رفته چیه؟ یک چوک با دو ورودی و 4 خروجی هستش. کسی اطلاعی در این زمینه داره یا مدار دیگه که 100 درصد مطمئن باشه؟ ممنون

پاسخ : مهندسی معکوس آداپتور 9 ولت یک آمپر

دوست گرامی
    این نوع مدارات تغذیه که اکنون بسیار متداول گردیده است تقریبا نیمه سووییچینگ محسو.ب میشود و اساس آن بر این پایه قرار گرفته که ابتدا ولتاژ 220 ولت ورودی یکسو شده و توسط یک یا دو ترانزیستور ( و گاهی IC ) مجددا ( در همان ولتاژ 400 ولت یکسو شده ) نوسان ساز حدود 40 کیلوهرتز ایجاد گردیده و ترانس کوچکی را راه انداز میکند ....مزیت اصلی این روش بر روش قدیمی ( که 220 ولت مستقیما به ترانس وارد میشد ) استفاده از فرکانس بالا است که سبب کوچک شدن ترانس و در نتیجه استفاده از مس کمتر و وزن سبک تر میباشد
    بر این مبنا مشخصات ترانس بستگی مستقیم به فرکانس تبدیل شده و قطعات استفاده شداه پیدامیکند که خوب البته بر پایه این تصاویر قابل تشخیص نمیباشند
    پیشنهاد میشود اگر وزن و قیمت برایتان اهمیتی ندارد از روش قدیمی استفاده کرده و 220 ولت را مستقیما وارد ترانس هایی کنید که انواع استاندار د آن کاملا در بازار رایج میباشند و اگر اصرار بر استفاده از ترانس های کوچک و کم حجم دارید یا مار را از پایه محاسبه کنید و یا مشخصات دقیق همین منبع تغذیه را پیدا کرده و کپی فرمایید
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

پاسخ : مهندسی معکوس آداپتور 9 ولت یک آمپر

سلام ،
      آیسی های زیادی هستند که کار شما رو به خوبی انجام میدن : TNY268
      این تاپیک هم خیلی کمکتون میکنه :
      بسم الله الرحمن الرحیم سلام به همه دوستان با توجه به نیاز اکثر دوستان الکترونیکی برای داشتن یک منبع تغذیه 5 ولت (برای استفاده در مدارهای TTL و پایین تر) و اینکه می خواستیم دیگه در این منبع خبری از ترانس و 7805 و ... نباشه تصمیم گرفتیم در اینجا به بررسی طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ توسط نرم افزار شرکت PI بپردازیم. بنابراین با جناب

این مدار ها هم هست از این سایت معروف :

به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X