اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ترانزیستور

سلام
    من دو تا ترانس دارم به ورودی هر کدوم ولتاژ 9رو وصل می کنم در انتها ی اون یکی سیم پیچ 220 ولت رو دارم .
    خب من به ترانس اولی ولتاژ 9 ولت رو وصل کردم و 220 در انتها گرفتم و دوباره همون 220ولت رو به ابتدای ترانس دومم وصل کردم و انتظار داشتم که ولتاژ بسیار بالایی در انتهای ترانس دومم ایجاد بشه
    سیم ئیچ های اولیه و ثانویه رو هم درست وصل کردم
    حالا ولی در انتهای ترانس دومم من فقط 50ولت داشتم !!!
    به نظر من دلیل این اتفاق میتونه کمبود جریان باشه . حالا من بخوام یه ترانزیستور برای تقویت جریان بین ترانس اول و دوم کار بزارم چطوری باید وصلش کنم؟؟؟؟یه مقدار دقیق تر اگه توضیح بدین ممنون میشم

پاسخ : استفاده از ترانزیستور

نوشته اصلی توسط sajjad123456 نمایش پست ها
    سلام
    من دو تا ترانس دارم به ورودی هر کدوم ولتاژ 9رو وصل می کنم در انتها ی اون یکی سیم پیچ 220 ولت رو دارم .
    خب من به ترانس اولی ولتاژ 9 ولت رو وصل کردم و 220 در انتها گرفتم و دوباره همون 220ولت رو به ابتدای ترانس دومم وصل کردم و انتظار داشتم که ولتاژ بسیار بالایی در انتهای ترانس دومم ایجاد بشه
    سیم ئیچ های اولیه و ثانویه رو هم درست وصل کردم
    حالا ولی در انتهای ترانس دومم من فقط 50ولت داشتم !!!
    به نظر من دلیل این اتفاق میتونه کمبود جریان باشه . حالا من بخوام یه ترانزیستور برای تقویت جریان بین ترانس اول و دوم کار بزارم چطوری باید وصلش کنم؟؟؟؟یه مقدار دقیق تر اگه توضیح بدین ممنون میشم
    سلام،
    متأسفانه شما برداشت ناقصی از موضوع داری!
    یه بحث خیلی مهمی توی برق وجود داره که بهش میگن "تطبیق امپدانس" و توی طرح شما این موضوع اصلا رعایت نشده!
    و ربطی هم به ترانزیستور و تقویت و اینها نداره!
    خیلی ساده بخوام بهت بگم:
    هر سیم پیچ، یه ولتاژ کاری داره!
    مثلا توی ترانسهایی که شما گفتی سیم پیچ یک طرف 9 ولته و سیم پیچ اون طرف 220 ولته!
    و فرقی هم نداره که شما از کدوم طرف استفاده اش کنی، فقط باید به سیم پیچی که به عنوان اولیه در نظر گرفتی، ولتاژ کاریش رو بدی تا اون یکی سیم پیچ، ولتاژ کاریش رو تولید کنه!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

برداشت من از گفته دوستمون اینه که شما وقتی انتظار داری ب سیم پیچ ۹ ولت ۲۲۰ ولت بدی و از اونور ۴..۵ هزار ولت بگیری به عایق کاری ترانس توجه نکردید .. چون در ترانس فاصله سیم ها از هم و ضخامت لاک سیم ها برای ۹ و ۲۲۰ ولت در نظر گرفته شده و وقتی بهش ولتاژ چند هزار ولت بدی قبل از اینکه از ترانس خارج بشه داخلش جرقه میخوره و جریان انچنانی نمیمونه برای خروجی

در ترانس های ولتاژ بالا یکی از مهمترین بخش ها عایق بندیه
      زندگی پر ز وجود است ولی ..
      ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
        سلام،
        متأسفانه شما برداشت ناقصی از موضوع داری!
        یه بحث خیلی مهمی توی برق وجود داره که بهش میگن "تطبیق امپدانس" و توی طرح شما این موضوع اصلا رعایت نشده!
        و ربطی هم به ترانزیستور و تقویت و اینها نداره!
        خیلی ساده بخوام بهت بگم:
        هر سیم پیچ، یه ولتاژ کاری داره!
        مثلا توی ترانسهایی که شما گفتی سیم پیچ یک طرف 9 ولته و سیم پیچ اون طرف 220 ولته!
        و فرقی هم نداره که شما از کدوم طرف استفاده اش کنی، فقط باید به سیم پیچی که به عنوان اولیه در نظر گرفتی، ولتاژ کاریش رو بدی تا اون یکی سیم پیچ، ولتاژ کاریش رو تولید کنه!
        خب یعنی اگه بخوام این طرح رو پیاده کنم = باید ترانس دومم ترانسی باشه که 220 رو به 400 تبدیل کنه؟ یعنی قطر سیم ها و تعداد دور ترانس دوم باید متفاوت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajjad123456 نمایش پست ها
          خب یعنی اگه بخوام این طرح رو پیاده کنم = باید ترانس دومم ترانسی باشه که 220 رو به 400 تبدیل کنه؟ یعنی قطر سیم ها و تعداد دور ترانس دوم باید متفاوت باشه

بله، دقیقاً!
          ترانس دومت باید، اولیه اش 220 باشه و ثانویه اش هر ولتاژی که خواستی!
          البته فکر کنم میخواستی بنویسی 220 رو به 4000 تبدیل کنه!
          چون توی تاپیک اول از 4000 و 5000 هزار صحبت کردی!
          ...
          حالا این ولتاژ بالا رو برای چه کاری لازم داری!
          آخه راههای بهتر هم وجود داره!
          سوئیچینگ فلای بک، سیم پیچ تلویزیونهای CRT قدیمی!
          تسلا کویل!
          کویل ماشین و موتور سیکلت!
          ترانس جرقه مشعل!
          افزاینده خازنی!
          واندوگراف!
          مدارات شوکر!
          ....
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
            بله، دقیقاً!
            ترانس دومت باید، اولیه اش 220 باشه و ثانویه اش هر ولتاژی که خواستی!
            البته فکر کنم میخواستی بنویسی 220 رو به 4000 تبدیل کنه!
            چون توی تاپیک اول از 4000 و 5000 هزار صحبت کردی!
            ...
            حالا این ولتاژ بالا رو برای چه کاری لازم داری!
            آخه راههای بهتر هم وجود داره!
            سوئیچینگ فلای بک، سیم پیچ تلویزیونهای CRT قدیمی!
            تسلا کویل!
            کویل ماشین و موتور سیکلت!
            ترانس جرقه مشعل!
            افزاینده خازنی!
            واندوگراف!
            مدارات شوکر!
            ....
            میخوام یه EMP بسازم با ولتاژ حدود 1000- یه ترانس فلای بک داشتم ولی پایه هاش اون قدر منو سردرگم کرد که شکستمش تا نحوه ی سیم پیچیشو ببینم و بسیار جالب بود سیم پیچیش ارزششو داشت - شما میتونی یه راهنمایی در مورد قطر سیم ها و تعداد دور ها بهم بکنی؟و همینطور نحوه ی سیم پیچیش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X