اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میزان برق مصرفی Atmega16A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میزان برق مصرفی Atmega16A

سلام دوستان
    من میخواستم یه ساعت با Atmega16A بسازم که از led برای نمایش ساعت استفاده کردم که با ترانزیستور npn برای جدا کردن برق led از میکرو استفاده کردم و وقتی برق قطع بشه led ها هم قطع میشن.حالا سه تا سوال دارم:
    1. اگه از سه تا باتری قلمی که 4.5 ولت برق میده استفاده کنم در حالت فرکانس یک مگاهرتز چند روز می*تونه کار کنه؟
    2. اگه از کریستال خارجی استفاده کنم مصرف برقش زیاد میشه؟
    3. اگه ساعتو با delay بسازم دقتش چقدره؟

پاسخ : میزان برق مصرفی Atmega16A

این led ها از چه نوعی هستند و تعدادشون چند تاست؟ مصرف اصلی صرف اونها میشه . خود میکرو در مقایسه مصرفی نداره . در کل سه*تا باطری قلمی کمه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      این led ها از چه نوعی هستند و تعدادشون چند تاست؟ مصرف اصلی صرف اونها میشه . خود میکرو در مقایسه مصرفی نداره . در کل سه*تا باطری قلمی کمه !
      60 تا led معمولی هست، می خوام برقش جدا از میکروکنترلر باشه (توسط ترانزیستور npn فقط کنترل بشن) یعنی با قطع برق یه چراغ ها خاموش میشن ولی فقط برق میکروکنترلر توسط سه تا باتری هست

دیدگاه

اگر صرفا مصرف باطری مهمه ، بیاید عقربه ثانیه شمار رو حذف کنید ، میکرو با فرکانس یک مگ داخلی ، و ماژول ساعت ، هر مدل در دسترس دارید ، حالا میکرو رو به مود sleep ببرید و هر دقیقه یک بار خارج کنید ، عقربه دقیقه رو به روز کنید و مجدد sleep ، این حالت کمترین میزان مصرف میکرو خواهید داشت .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
          سلام دوستان
          من میخواستم یه ساعت با Atmega16A بسازم که از led برای نمایش ساعت استفاده کردم که با ترانزیستور npn برای جدا کردن برق led از میکرو استفاده کردم و وقتی برق قطع بشه led ها هم قطع میشن.حالا سه تا سوال دارم:
          1. اگه از سه تا باتری قلمی که 4.5 ولت برق میده استفاده کنم در حالت فرکانس یک مگاهرتز چند روز می*تونه کار کنه؟
          2. اگه از کریستال خارجی استفاده کنم مصرف برقش زیاد میشه؟
          3. اگه ساعتو با delay بسازم دقتش چقدره؟
          حتما از کریستال ساعت خارجی استفاده کن در غیر اینصورت دقت ساعت افتضاح میشه.
          اگر از باتری بزرگ بجای قلمی استفاده کنی جواب خیلی بهتری میگیری
          اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
          شهيد دکتر مصطفي چمران
          اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
          ; C is not for children

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X