اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مبدل DC به DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مبدل DC به DC

سلام من دارم روی مدار زیر کار میکنم برای یک پروژه دانشجویی

در این پروژه موتور من موتور گیربکس 24 ولت 250 وات 340 دور با دورمتغییر است که در کمترین حالت حدود 10 ولت و در بیشترین حالت حدود 50 ولت خروجی دارد

حال من برای شارژ باتری باید از چه نوع مبدلی استفاده کنم ؟ باتری اگر 12 باشه بهتره یا 24 ؟

لطفا مدار مبدل را نیز برایم بگذارید باتشکر

پاسخ : مبدل DC به DC

دور موتور باید ثابت باشه یا متغیر ؟
    مبدل ac به DC که یک آداپتور هست برای شارژ باطری و باید یک مدار شارژر هم بذارید که باطری آسیب نبینه .
    اگر قرار هست دور موتور متغیر باشه ، استفاده از باطری ۲۴ مناسبه ، چون بین ۱۰ تا ۲۴ میشه ولتاژ موتور رو تغییر داد . اما با باطری ۱۲ فقط میشه بین ۱۰ تا ۱۲ تغییر داشت که بازه کمی هست .

دیدگاه

موتور دورش متغییره

خوب برای حفاظت از باطری که بشه با 10 تا 50 ولت شارژش کرد از چه مداری باید استفاده کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DrowRanger نمایش پست ها
        موتور دورش متغییره

خوب برای حفاظت از باطری که بشه با 10 تا 50 ولت شارژش کرد از چه مداری باید استفاده کنم ؟
        سلام ، شما به مبدل کاهنده-افزاینده اتوماتیک نیاز دارید ، که ولتاژ بین 10-50 ولت رو به 14.2 ولت برای شارژ باتری مورد نظر تبدیل کنه ،
        مدار مبدلش برای کسانی که از سوییچینگ اطلاعات کمی دارند بسیار سخته ، و نیاز به تجربه فراوانی داره ،
        نمونه آماده :

با استفاده از آیسی LTC3780 , و دیتاشیتش میتونید مدار مورد نظر رو پیدا کنید.
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          سلام ، شما به مبدل کاهنده-افزاینده اتوماتیک نیاز دارید ، که ولتاژ بین 10-50 ولت رو به 14.2 ولت برای شارژ باتری مورد نظر تبدیل کنه ،
          مدار مبدلش برای کسانی که از سوییچینگ اطلاعات کمی دارند بسیار سخته ، و نیاز به تجربه فراوانی داره ،
          نمونه آماده :

با استفاده از آیسی LTC3780 , و دیتاشیتش میتونید مدار مورد نظر رو پیدا کنید.
          خوب توانم احتمالا بالای 250 واته خراب نمیشه ؟

دیدگاه

سلام من دارم روی مدار زیر کار میکنم برای یک پروژه دانشجویی

در این پروژه موتور من موتور گیربکس 24 ولت 250 وات 340 دور با دورمتغییر است که در کمترین حالت حدود 10 ولت و در بیشترین حالت حدود 50 ولت خروجی دارد

حال من برای شارژ باتری باید از چه نوع مبدلی استفاده کنم ؟ باتری اگر 12 باشه بهتره یا 24 ؟

لطفا مدار مبدل را نیز برایم بگذارید باتشکر

با سلام پیک ماکزیمم ولتاژ آلترناتور (دینام) ۵۰ هست یا rms ش?

دیدگاه

موتور دورش متغییره

ولتاژ مبدل ac به DC شما که بین ۱۰ تا ۵۰ متغیر نیست ، این ولتاژ متغیر برای موتور هست ، نه شارژر باطری ،
              این مبدل یک خروجی فیکس داشته باشه کفایت میکنه ،
              اگر باید موتور متغیر باشد ببینید قبول میکنند در مبدل DC به DC از pwm استفاده کنید ؟ چون وات بالاست منطقی نیست مبدل باشه .

دیدگاه

استادم گفت باید از باتری شارژر استفاده کنی که ولتاژ 50-10 ولت
                رو به 24 ولت تبدیل کنه برای شارژ باتری

دیدگاه

گفت این باتری شارژر ها برای سلول های خورشیدی نیز استفاده میشه ولی من هرچی میگردم چیزی راجبعش پیدا نکردم

دیدگاه

;کسی نمیدونه باید چیکار کنم ؟

دیدگاه

;کسی نمیدونه باید چیکار کنم ؟
                      با سلام:
                      شما سوال خود را این گونه بیان کردید.
                      سلام من دارم روی مدار زیر کار می کنم برای یک پروژه دانشجویی در این پروژه موتور من موتور گیربکس 24 ولت 250 وات 340 دور با دورمتغییر است که در کم ترین حالت حدود 10 ولت و در بیش ترین حالت حدود 50 ولت خروجی دارد. حال من برای شارژ باتری باید از چه نوع مبدلی استفاده کنم ؟ باتری اگر 12 باشه بهتره یا 24 ؟
                      دوست عزیز ، لطفابه سوالات زیر جواب دهید.
                      1- آیا چیزی که بنظر شما موتور معرفی شده موتور است یا ژنراتور. ( چون مطرح می کنید که حدود 10 الی 50 ولت خروجی دارد. ( چون فقط دینام دارای ولتاژ خروجی است نه موتور). موتورفقط یک مصرف کننده است که دارای ولتاژ ورودی است.
                      لطفا بصورت خیلی ساده توضیح دهید، که می خواهید برای بدست ولتاژ 220 ولت چه توانی نیاز دارید تا بصورت خیلیساده شما را راهنمایی کنم.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

گفت این باتری شارژر ها برای سلول های خورشیدی نیز استفاده میشه ولی من هرچی میگردم چیزی راجبعش پیدا نکردم
                        دستگاهی که مدنظر استاد شما بوده شبیه این است .

این مدل تا 47 ولت حداکثر در ورودی می تونه تحمل کنه اما حداقل ولتاژ کاریش چقدره در دیتا شیت عنوان نشده اما حدس می زنم حداقل 14ولت باید تو ورودی باشه تا کار کنه
                        این دستگاه هم خودش شارژ کنترل هست هم مبدل dc-dc
                        به نظر من موتور شما در حالت ژنراتوری 50 ولت را فقط در حالت بی باری میده چون موتور شما 24 ولته و اگر در حالت ژنراتوری و زیر بار 50 ولت بده احتمال زیاد داغ می کنه و می سوزه نشان میده موتور در دور بیشتر از دور نامیش داره کار می کنه پس موتور خودتون را در حالت ژنراتوری زیر بار یک مصرف کننده 24 ولتی تست کنید و اصلا ببیند نیروی لازم برای به حرکت در آوردن شافت موتور زیر بار را در سیستم خودتون دارید؟؟؟؟
                        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohamadh14 نمایش پست ها
                          دستگاهی که مدنظر استاد شما بوده شبیه این است .

این مدل تا 47 ولت حداکثر در ورودی می تونه تحمل کنه اما حداقل ولتاژ کاریش چقدره در دیتا شیت عنوان نشده اما حدس می زنم حداقل 14ولت باید تو ورودی باشه تا کار کنه
                          این دستگاه هم خودش شارژ کنترل هست هم مبدل dc-dc
                          به نظر من موتور شما در حالت ژنراتوری 50 ولت را فقط در حالت بی باری میده چون موتور شما 24 ولته و اگر در حالت ژنراتوری و زیر بار 50 ولت بده احتمال زیاد داغ می کنه و می سوزه نشان میده موتور در دور بیشتر از دور نامیش داره کار می کنه پس موتور خودتون را در حالت ژنراتوری زیر بار یک مصرف کننده 24 ولتی تست کنید و اصلا ببیند نیروی لازم برای به حرکت در آوردن شافت موتور زیر بار را در سیستم خودتون دارید؟؟؟؟
                          مصرف کننده 24 ولتی از کجا بیارم ؟

دیدگاه

تاپیک و سوالات شما درگیر تناقضات شدیدی شده که یا ناشی از عدم اطلاع شماست و یا راهنمایی نادرست استاد . با این اوصاف نمیشه راهنمایی کرد . لطفاً به سوالات استاد تحیری پاسخ بدید تا بشه به نتیجه رسید .
                            شما در نقشه ذکر کردید ورودی اولیه ۲۲۰ هست و مبدل اول ، ac به DC . ولی در چند پست قبل تر می*فرمایید ورودی بین ۱۰ تا ۵۵ هست و این مدار در سلول خورشیدی کاربرد دارد .
                            با وجود اینکه این ولتاژ ۱۰ تا ۵۵ رو به عنوان بازه تغذیه موتور ذکر کردید .
                            .............. ؟؟؟؟؟؟!!!!!

دیدگاه

بزارید دوباره توضیح بدم

همینطور که می بینید یک
                              موتور گیربکس 24 ولت 250 وات 340 دور با دورمتغییر داریم که قرار برق خروجی حاصل از آن در باطری ذخیره شود
                              1- بین خروجی موتور و باتری باید چه چیزی قرار بگیرد که باتری برای شارژ شدن صدمه نبیند ؟
                              2- باتری بهتر است 12 ولت باشد یا 24 ؟ چند آمپر باشه بهتره ؟
                              سپس برق ذخیره شده در باتری به اینورتر وصل شده و برق 220 ولت 50 هرتز را خروجی میدهد

3- اینورتر چند وات باید باشه تا صدمه نبینه

در تستی که من از موتور گرفتم موتور در
                              تعداد دور کم 10 ولت و در تعداد دور بالا 50 ولت خروجی میدهد ( شرایط به باری)

جدیدترین ویرایش توسط DrowRanger; ۱۳:۵۶ ۱۳۹۷/۰۴/۱۷.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X