اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس ترانزیستور

با سلام من می خوام تو یه مدار از ترانزیستور bc547 به عنوان سوییچ برای ولتاژ 12 استفاده کنم که توسط pwm میکرو avr درایو می شه و لتاژ ترانزیستور می خوره ولی تو دیتا شیت نتونستم بدست بیارم فرکانس 300khz با دیوتی سایکل 8 درصد رو بدون خطا می تونه ساپورت کنه از دوستان کسی می تونه کمک کنه؟

پاسخ : فرکانس ترانزیستور

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
    با سلام من می خوام تو یه مدار از ترانزیستور bc547 به عنوان سوییچ برای ولتاژ 12 استفاده کنم که توسط pwm میکرو avr درایو می شه و لتاژ ترانزیستور می خوره ولی تو دیتا شیت نتونستم بدست بیارم فرکانس 300khz با دیوتی سایکل 8 درصد رو بدون خطا می تونه ساپورت کنه از دوستان کسی می تونه کمک کنه؟
    نه عزیز ترانزیستور های کمی بزور میتونن با دیوتی 8 کار سوئیچینگ رو تو این فرکانس انجام بدن، باید از ماسفت استفاده کنی.
    توان انتقالیت چقدره؟
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

جریان حدود زیر 0.5 آمپره خود ترانزیستورو برا راه اندازی ماسفت قدرت می خواستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
        نه عزیز ترانزیستور های کمی بزور میتونن با دیوتی 8 کار سوئیچینگ رو تو این فرکانس انجام بدن، باید از ماسفت استفاده کنی.
        توان انتقالیت چقدره؟
        می تونم بجای bc547 از 2n2222 استفاده کنم نظرتون چی هست؟

دیدگاه

دوست عزیز
          ترانزیستور BC547 میتواند از مدارهایی تا فرکانس 300 مگاهرتز ( در بدترین حالت 100 مگاهرتز) پشتیبانی نماید که چیزی نزدیک به 1000 برابر فرکانس مورد نظر شما میباشد اگر به واسطه تغییر ضریب اتصال ( یا همان دیوتی سایکل ) شکل موج تغییر کند حتی بالاترین هارمونیک آن نیز به محدوده های نزدیک به فرکانس نهایی این ترانزیستور نیز نخواهد رسید .....بنا براین با خیال راحت میتوانید از همان BC547 استفاده کنید .....البته برای راه اندازی ماسفت ایده آل استفاده از درایور دو جهتی میباشد :

-------------------------------------------

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            دوست عزیز
            ترانزیستور BC547 میتواند از مدارهایی تا فرکانس 300 مگاهرتز ( در بدترین حالت 100 مگاهرتز) پشتیبانی نماید که چیزی نزدیک به 1000 برابر فرکانس مورد نظر شما میباشد اگر به واسطه تغییر ضریب اتصال ( یا همان دیوتی سایکل ) شکل موج تغییر کند حتی بالاترین هارمونیک آن نیز به محدوده های نزدیک به فرکانس نهایی این ترانزیستور نیز نخواهد رسید .....بنا براین با خیال راحت میتوانید از همان BC547 استفاده کنید .....البته برای راه اندازی ماسفت ایده آل استفاده از درایور دو جهتی میباشد :

-------------------------------------------

واقعاً از شما ممنونم تو محاسبات بدلیل دیوتی سایکل پایین (8 درصد ) گمان کردم که پاسخ ترانزیستور برا راه اندازی ماسفت irf740 کم می آره که شما بیان کردید که می تونه مناسب باشه تو نت هم گشتم مداری با ای فرکانس برا bc547 ندیدم که شک منو بیشتر کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X