اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شماتیک و فوت پرینت مقاومت شانه ای یا شبکه ای در آلتیوم و تعیین مقدار این مقاومت ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شماتیک و فوت پرینت مقاومت شانه ای یا شبکه ای در آلتیوم و تعیین مقدار این مقاومت ها

سلام وقت بخیر
    من یه برد دارم که از روی بردم میخوام شماتیک و فوت پرینتش رو تو آلتیوم رسم کنم.
    چندتا مقاومت شانه ای (مقاومت شبکه ای) روی برد هست. حالا چندتا سوال دارم.
    1. از روی اسم این مقاومت ها چطور میشه فهمید که چند اهم هستند؟ نوشته روی مقاومت ها این هست: A 471G , A 202G , A 103G , A 472G ,A 222G
    2. شماتیک این مقاومت های شانه ای در آلتیوم چه شکلی هست؟
    3. فوت پرینتی که روی برد زیر این مقاومت ها کشیده، یه مستطیل هست که با یه خط قسمتی از مستطیل جدا شده. یعنی به اندازه یک پایه از مقاومت شانه ای، داخل مستطیل جدا شده. آیا شماتیک با چنین فوت پرینتی تو آلتیوم داریم؟

پیشاپیش از دوستانی که بنده رو راهنمایی می کنن، سپاسگزارم

پاسخ : شماتیک و فوت پرینت مقاومت شانه ای یا شبکه ای در آلتیوم و تعیین مقدار این مقاومت ها

نوشته اصلی توسط Ashrafy نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    1. از روی اسم این مقاومت ها چطور میشه فهمید که چند اهم هستند؟ نوشته روی مقاومت ها این هست: A 471G , A 202G , A 103G , A 472G ,A 222G
    3. فوت پرینتی که روی برد زیر این مقاومت ها کشیده، یه مستطیل هست که با یه خط قسمتی از مستطیل جدا شده. یعنی به اندازه یک پایه از مقاومت شانه ای، داخل مستطیل جدا شده. آیا شماتیک با چنین فوت پرینتی تو آلتیوم داریم؟

سلام خدمت شما دوست عزیز
    1_نام گزاری مقاومت ها تقریبا به یه شکل هست مثلا روی یه مقاومت شانه ای یا array وقتی مینویسه A331J یعنی مقاومت 330 اهم .
    موارد بالا هم به همین صورت نام گزاری میشن فقط برای خودم سواله که پسوند هایی که دارن چه معنی میده مثلا J یا G یا . . .
    3_شما از شماتیک پین هدر ها میتونی براحتی برای مقاومت آرایه ای استفاده کنی چون به لحاظ ابعاد و مخصوصا فاصله پایه ها عین هم هستند
    موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : شماتیک و فوت پرینت مقاومت شانه ای یا شبکه ای در آلتیوم و تعیین مقدار این مقاومت ها

نوشته اصلی توسط Ashrafy نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر

a471 = 470 ohms
      A202 = 2000 OHMS
      A103 = 10.000 OHLS
      به ترتیب 2 رقم اول مقدار مقامومت و رقم سوم تعداد صفر ها هستن

2- بجاش یه هدر 8 تایی بزار

3- اره همون هدر HEADER اون کار ور می کنه
      اون مستطیل هم پایه شماره یک رو مشخص کرده

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

متشکرم از وقتی که برای پاسخ گذاشتید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
        a471 = 470 ohms
        A202 = 2000 OHMS
        A103 = 10.000 OHLS
        به ترتیب 2 رقم اول مقدار مقامومت و رقم سوم تعداد صفر ها هستن

2- بجاش یه هدر 8 تایی بزار

3- اره همون هدر HEADER اون کار ور می کنه
        اون مستطیل هم پایه شماره یک رو مشخص کرده

خیلی خیلی ممنونم.

دیدگاه