اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه سیم بندی ولت متر و آمپر متر روپنلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه سیم بندی ولت متر و آمپر متر روپنلی

سلام
    من یه آمپرمتر و یه ولت متر رو پنلی از فروشگاه خریدم ولی نحوه سیم بندی رو نمیدونم
    اگه میشه راهنمایی بفرمائید
    با تشکر
    ساقيا در ساغر هستي شراب ناب نيست
    و آنچه در جام شفق بيني بجز خوناب نيست
    زندگي خوشتر بود در پرده وهم خيال
    صبح روشن را صفاي سايه مهتاب نيست

پاسخ : نحوه سیم بندی ولت متر و آمپر متر روپنلی

ماژول ها دو سیم برای تغذیه و دو سیم برای سنجش دارند ، تغذیه که مشخصه با ۵ ولت ظاهراً روشن میشه .
    سیم سنجش ولتمتر به صورت موازی با منبع وصل میشه
    سیم سنجش آمپرمتر به صورت سری بین منبع و مصرف کننده وصل میشه . اگر جهت سیم های سنجش به درستی وصل نشه عدد نمایش داده شده منفی خواهد شد

دیدگاه

سلام آقا مسعود عزیز،جسارتا ی سوال داشتم،من ی ولت متر آمپر متر دارم ک تا اندازه گیری جریانش تا ده آمپره،و یکی دیگه دارم ک اندازه گیری جریانش با شنت تا صد آمپر مقدور بود،اما متاسفانه،نمایشگر و برد شو پیدا نمیکنم،و فقط شنت ش موجوده.خواستم ببینم میتونم اون ماژولیرو که تا ده آمپر میتونه جریان رو نمایش بده ،رو با اضافه کردن این شنت،طوری بشه که همون قابلیت نمایشگر صد آمپرو داشته باشه.؟به ظاهر که تو سایت نگای پشت بردا کردم فقط رو برد نمایشگر صد آمپر یه شنت خیلی کوچیک رو بردی ،،نسبت ب این نمایشگر ده آمپری کمتتر بود.میشه راهنمایی بفرمایید.؟ممنون

دیدگاه

سلام من یه ماژول رو پنلی دارم که دوتا سیم برای اندازه گری جریان داره دوتاسیم برای تغذیه خودش ویکی هم زرد که برای اندازه گیری ولتاژ من از ورودی ترانس خودم با یک رگلاتور تغذیه ماژول فراهم کردم و سیم مشکی و قرمز تغذیه رو بهش وصل کردم و دوتا سیم اندازه گری جراین هم در مسیر منفی خروجی منبع تغذیه قرار دادم سیم زرد رو هم به خروجی ولتاژ منبغ تغذیه وصل کردم ولی به مشکل خوردم آیا دراین سیم بندی اشتباه کردم ببخشید نمیدونم چطوری فایل پیوست کنم نوشته شما نمی توانید فایل پیوست کنید ممنون می شم راهنمایی کنید
        جدیدترین ویرایش توسط LM7805; ۰۱:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط LM7805 نمایش پست ها
          سلام من یه ماژول رو پنلی دارم که دوتا سیم برای اندازه گری جریان داره دوتاسیم برای تغذیه خودش ویکی هم زرد که برای اندازه گیری ولتاژ من از ورودی ترانس خودم با یک رگلاتور تغذیه ماژول فراهم کردم و سیم مشکی و قرمز تغذیه رو بهش وصل کردم و دوتا سیم اندازه گری جراین هم در مسیر منفی خروجی منبع تغذیه قرار دادم سیم زرد رو هم به خروجی ولتاژ منبغ تغذیه وصل کردم ولی به مشکل خوردم آیا دراین سیم بندی اشتباه کردم ببخشید نمیدونم چطوری فایل پیوست کنم نوشته شما نمی توانید فایل پیوست کنید ممنون می شم راهنمایی کنید
          برای بارگزاری عکس می تونی بری به http://uplod.ir و عکس ها را اونجا بارگزاری کرده و لینک مستقیم اونها رو کپی و اینجا بذاری
          نگفتی دقیقا مشکل بوجود آمده در کار با این ماژول چیه
          این ماژول های ولت-آمپر سنج گرچه قیافشون شبیه هم هست اما گاهی تفاوتهایی توی سیمکشی با هم دارن
          می تونی توی گوگل یا فروشگاههای آنلاین دنبال دقیقا همون مدل خاص بگردی تا همه چیز دستت بیاد
          مثلا نمونه ای که فروشگاه eca داره از لحاظ سیم بندی این شکلیه که با نمونه ی شما انگار فرق داره

جدیدترین ویرایش توسط eca.ir/forums; ۰۴:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط LM7805 نمایش پست ها
            سلام،سیم بندی اینطور که شما میگید درست هست!!!احتمالا مشکل
            از یه جای دیگه هست.
            موفق باشید.
            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام نحوه سیم بندی برای تغذیه و نمایش ولتاژ درسته. برای امپر چون اتصال منفی مشترک هست شما باید سیم مشکی قویتر رو با مشکی ضعیفتر باهم به منفی وصل کنید و از سیم قرمز قوی بعنوان خروجی منفی امپرمتر استفاده کنی. برای امپر شما مثبت مدار رو داری به همراه منفی که از سیم قرمز بزرگتر گرفتی.

دیدگاه

من دقیقاً همین رو دارم حتی برایش جعبه هم درست کردم
                2 سیم ریز دارد که برای نمایش ولتاژه وتغذیه خود ماژول نیز هست
                2 سیم ضخیم برای نمایش آمپر
                2 سیم ضخیم بصورت متوالی هستند تا آمپر را نمایش دهند یعنی یکی ورودی ودیگری خروجی است.کافیه وسط سیم تغذیه مدر وصلش کنید
                در صورتی که میخواهید ولتاژهای پایین مثلاً 3 ولت یا حتی 1.5 ولت رو اندازه بگیرید با توجه به اینکه این ماژول با 12ولت تغذیه میشه باید تغذیه جدا بهش بدید وبعدش هر ولتاژی رو میخواهید اندازه بگیرد
                در ولتاژهای بالا(در مدلهای نمایش تا 100ولت) نیز توصیه شده کلا تغذیه ماژول جدا باشد واینطوری دقیق تر هم هست زیرا مصرف خود ماژول با اینکه کمه ولی محاسبه نمیشه
                در اینصورت کافیه gnd های آنها را مشترک کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X