اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LED های شاخه ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

LED های شاخه ای

با سلام خدمت اساتید عزیز و برادران بزرگوار بنده برای روشنایی خانه باغ قصد نصب چراغ LED دارم بعضی جا ها دیدم که یه سری ال ای دی ها هستن که به صورت دو ردیف هستن که شاخه شاخه جدا هستن و هر شاخه رو یه جایی نصب کردن و سیم همه ی اون ال ای دی ها به داخل یه دستگاه سفید رنگ اومده که اندازه یه موبایل فکر کنم درایور ال ای دی هاست دوستان اگه بخوام از این ال ای دی ها بگیرم باید مغازه قطعات الکترونیک بگم که چه نو ال ای دی نیاز دارم درزم این ال ای دی هایی که گفتم بعد از درایور به باتری ماشین وصل بود باتری ماشین 12 ولت باتری موتورسیکلت هم 12 ولت آیا میشه از باتری موتورسیکلت براشون استفاده کرد؟ این ال ای دی ها هر شاخه چند آمپر و چند ولت نیاز داره؟
    لطفا راهنمایی کنید قربون همگی و عرض معذرت بابت ایجاد تاپیک

پاسخ : LED های شاخه ای

عزیزان بزرگوار راهنمایی لطفا

دیدگاه

به نام خدا
      دوست عزیز به این led میگن شاخه ای و تو تمام الکتریکی ها موجود می باشد با باتری موتور هم روشن میشوند باید وات باتری با جریان led رو بدونی حساب کنی که چند ساعت میتونه روشن بمونه
      الکترونیک باز!!!!!

دیدگاه

سلام
        انجمن برای اینه که تاپیک بزنید و سوال کنید پس معذرت نیاز نیست.
        ال ای دی های شاخه در مدل 12 ولتی هیچ نیازی به درایور برای اتصال به باتری 12 ولت نداره مستقیم به باتری 12 ولت چه ماشین چه موتور و....وصل کنید
        جریان مصرفی ال ای دی شاخه ای و مدت استفاده با باتری بستگی به نوع ال ای دی شاخه ای و آمپر ساعت باتری شما داره .
        در این لینک پایین صفحه ال ای دی هایی که عموما در شاخه ای ها استفاده میشه را جریان و ولتاژشون را نوشته
        LED SMD 5630 شاخه ای | خطی آلومینیومی 72 عددیپس ازLED های نواری و همزمان با پیشرفت تکنولوژی ساخت پاور LEDهای SMD ، نوع جدیدی از LED روانه بازار گردیده که تلفیقی از استفاده از LEDهای پاور بر روی شاخه های آلومینیومی می باشد.نور فوق العاده قوی این LED ها در مقایسه با LEDهای بکار رفته در نمونه های م

اگر از شاخه ای با نور زیاد (ال ای دی های پر مصرف و پر نور تر)استفاده می کنید حتما هیت سینک مخصوصش هم بخرید تا عمر ال ای دی ها بیشتر بشه
        کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
        ولتر

دیدگاه

قربان برادران بزرگوار تشکر بابت راهنمایی بسیار عالی

دیدگاه

سلام اگر سوال در مورد ال ای دی شاخه ای داشته باشیم اینجا باید مطرح بشه یا تاپیک جدید بزنیم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammadkurd نمایش پست ها
              با سلام خدمت اساتید عزیز و برادران بزرگوار بنده برای روشنایی خانه باغ قصد نصب چراغ LED دارم بعضی جا ها دیدم که یه سری ال ای دی ها هستن که به صورت دو ردیف هستن که شاخه شاخه جدا هستن و هر شاخه رو یه جایی نصب کردن و سیم همه ی اون ال ای دی ها به داخل یه دستگاه سفید رنگ اومده که اندازه یه موبایل فکر کنم درایور ال ای دی هاست دوستان اگه بخوام از این ال ای دی ها بگیرم باید مغازه قطعات الکترونیک بگم که چه نو ال ای دی نیاز دارم درزم این ال ای دی هایی که گفتم بعد از درایور به باتری ماشین وصل بود باتری ماشین 12 ولت باتری موتورسیکلت هم 12 ولت آیا میشه از باتری موتورسیکلت براشون استفاده کرد؟ این ال ای دی ها هر شاخه چند آمپر و چند ولت نیاز داره؟
              سلام ال ای دی های شاخه ای نسبت به تراکم ال ای دی و رنگشون امپرهای مختلف میکشن و از 1.5 تا 3 امپر در هر شاخه متغیره و توان مصرفی از 10 تا سی وات اینها بر خلاف ظاهر گول زنندشون خیلی برق مصرف میکنند خصوصا اون دوردیفه ها که نور 4000 یخی رومیسازن که حدود 20 وات و 2.5 امپر هست اما اینکه بخوای از باطری استفاده کنی باید تعداد ال ای دی هارو محاسبه کرد اگر بیشتر از 10 شاخه باشه به باطری اسیب میرسونه برای

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Mohammadkurd نمایش پست ها
              اگر برای روشنایی از اینها استفاده نکنی بهتره چون با باطری خیلی دردسر داره و 10 تا شاخش حدود 30 امپر میکشه و یه باطری ماشینو 10 دقیقه ای تموم میکنه اگر از برق شهر هم بخوای استفاده کنی یه اداپتور سوییپینگ 30 امپر نیاز داری که راندمان اکثر اداپچتورا 60 درصده در نتیجه حدود 3.5 امپر در 220 مصرف داره یعنی معادل یه جاروبرقی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان یه سووال داشتم خواهشا هرکس اطلاعاتی داره لطف کنه برام بفرسته ممنون
              من برای نورپردازی طبقات ویترینها به صورت خطی نه به صورت متمرکز نیاز به نوری دارم که مثل ال ای دی های شاخه ای باشه اما مصرف برق پایینی داشته باشه یعنی منبع نوری که سرتاسر یکطبقه رو خیلی ملایم پوششبده اما مصرفش کم باشه الان ال ای دی های شاخه ای خودشون 12 وات مصرف دارند و 40 درصد هم در اداپتورا از بین میره که به 20 وات در هر شاخه میرسه در حالیکه یه مهتابی تی هشت 30 وات مصرف میکنه اما نورش 20 برابره یعنی مهتابی به مراتب راندمانش بیشتر از ال ای دی شاخه است

دیدگاه

من یه شاخه نیم متری دارم که حدود 1 هفته است موقع روشن بودن سوسو میزنه. امروز که رفتم نکاه کردم دیدم یکی از ledها سوخته. امروز عصر خواستم روشنش کنم دیدم نور کل شاخه کم شده. مشکل چی بوده؟ ارزش تعمیر داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhimhdi نمایش پست ها
                  من یه شاخه نیم متری دارم که حدود 1 هفته است موقع روشن بودن سوسو میزنه. امروز که رفتم نکاه کردم دیدم یکی از ledها سوخته. امروز عصر خواستم روشنش کنم دیدم نور کل شاخه کم شده. مشکل چی بوده؟ ارزش تعمیر داره؟
                  ال ادی عوض کن.
                  این مدل ال ایدی ها همینجوری هستن.قطعات زیادی نداره که باید تعمیرش کنی.فقط باید اون ال ایدی سوخته را عوض کنی.و همیشه چندتا ال اییدی ااده داشته باش که سوخت عوض کنید.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                    ال ادی عوض کن.
                    این مدل ال ایدی ها همینجوری هستن.قطعات زیادی نداره که باید تعمیرش کنی.فقط باید اون ال ایدی سوخته را عوض کنی.و همیشه چندتا ال اییدی ااده داشته باش که سوخت عوض کنید.
                    بردشون چاپیه خیلی سخته لحیم کردن. فک کنم یه شاخه جدید بخرم بهتره.

چون شاخه 220 ولته همه ال ای دی ها سری هستن. اگر سری نبودن میشد کلا ال ای دی سوخته رو جدا کنم و دیگه جایگزین نکنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X