ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2018/07/05
    46
    1

Lightbulb LED های شاخه ای

با سلام خدمت اساتید عزیز و برادران بزرگوار بنده برای روشنایی خانه باغ قصد نصب چراغ LED دارم بعضی جا ها دیدم که یه سری ال ای دی ها هستن که به صورت دو ردیف هستن که شاخه شاخه جدا هستن و هر شاخه رو یه جایی نصب کردن و سیم همه ی اون ال ای دی ها به داخل یه دستگاه سفید رنگ اومده که اندازه یه موبایل فکر کنم درایور ال ای دی هاست دوستان اگه بخوام از این ال ای دی ها بگیرم باید مغازه قطعات الکترونیک بگم که چه نو ال ای دی نیاز دارم درزم این ال ای دی هایی که گفتم بعد از درایور به باتری ماشین وصل بود باتری ماشین 12 ولت باتری موتورسیکلت هم 12 ولت آیا میشه از باتری موتورسیکلت براشون استفاده کرد؟ این ال ای دی ها هر شاخه چند آمپر و چند ولت نیاز داره؟
    لطفا راهنمایی کنید قربون همگی و عرض معذرت بابت ایجاد تاپیک
    2018/07/05
    46
    1

پاسخ : LED های شاخه ای

عزیزان بزرگوار راهنمایی لطفا
    2012/01/18
    اراک
    112
    3

به نام خدا
    دوست عزیز به این led میگن شاخه ای و تو تمام الکتریکی ها موجود می باشد با باتری موتور هم روشن میشوند باید وات باتری با جریان led رو بدونی حساب کنی که چند ساعت میتونه روشن بمونه
    الکترونیک باز!!!!!
    2008/12/29
    1,653
    238

سلام
    انجمن برای اینه که تاپیک بزنید و سوال کنید پس معذرت نیاز نیست.
    ال ای دی های شاخه در مدل 12 ولتی هیچ نیازی به درایور برای اتصال به باتری 12 ولت نداره مستقیم به باتری 12 ولت چه ماشین چه موتور و....وصل کنید
    جریان مصرفی ال ای دی شاخه ای و مدت استفاده با باتری بستگی به نوع ال ای دی شاخه ای و آمپر ساعت باتری شما داره .
    در این لینک پایین صفحه ال ای دی هایی که عموما در شاخه ای ها استفاده میشه را جریان و ولتاژشون را نوشته

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اگر از شاخه ای با نور زیاد (ال ای دی های پر مصرف و پر نور تر)استفاده می کنید حتما هیت سینک مخصوصش هم بخرید تا عمر ال ای دی ها بیشتر بشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2018/07/05
    46
    1

قربان برادران بزرگوار تشکر بابت راهنمایی بسیار عالی
    2018/07/14
    8
    0

سلام اگر سوال در مورد ال ای دی شاخه ای داشته باشیم اینجا باید مطرح بشه یا تاپیک جدید بزنیم ؟
    2018/07/14
    8
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadkurd

با سلام خدمت اساتید عزیز و برادران بزرگوار بنده برای روشنایی خانه باغ قصد نصب چراغ LED دارم بعضی جا ها دیدم که یه سری ال ای دی ها هستن که به صورت دو ردیف هستن که شاخه شاخه جدا هستن و هر شاخه رو یه جایی نصب کردن و سیم همه ی اون ال ای دی ها به داخل یه دستگاه سفید رنگ اومده که اندازه یه موبایل فکر کنم درایور ال ای دی هاست دوستان اگه بخوام از این ال ای دی ها بگیرم باید مغازه قطعات الکترونیک بگم که چه نو ال ای دی نیاز دارم درزم این ال ای دی هایی که گفتم بعد از درایور به باتری ماشین وصل بود باتری ماشین 12 ولت باتری موتورسیکلت هم 12 ولت آیا میشه از باتری موتورسیکلت براشون استفاده کرد؟ این ال ای دی ها هر شاخه چند آمپر و چند ولت نیاز داره؟
    سلام ال ای دی های شاخه ای نسبت به تراکم ال ای دی و رنگشون امپرهای مختلف میکشن و از 1.5 تا 3 امپر در هر شاخه متغیره و توان مصرفی از 10 تا سی وات اینها بر خلاف ظاهر گول زنندشون خیلی برق مصرف میکنند خصوصا اون دوردیفه ها که نور 4000 یخی رومیسازن که حدود 20 وات و 2.5 امپر هست اما اینکه بخوای از باطری استفاده کنی باید تعداد ال ای دی هارو محاسبه کرد اگر بیشتر از 10 شاخه باشه به باطری اسیب میرسونه برای

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadkurd

اگر برای روشنایی از اینها استفاده نکنی بهتره چون با باطری خیلی دردسر داره و 10 تا شاخش حدود 30 امپر میکشه و یه باطری ماشینو 10 دقیقه ای تموم میکنه اگر از برق شهر هم بخوای استفاده کنی یه اداپتور سوییپینگ 30 امپر نیاز داری که راندمان اکثر اداپچتورا 60 درصده در نتیجه حدود 3.5 امپر در 220 مصرف داره یعنی معادل یه جاروبرقی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان یه سووال داشتم خواهشا هرکس اطلاعاتی داره لطف کنه برام بفرسته ممنون
    من برای نورپردازی طبقات ویترینها به صورت خطی نه به صورت متمرکز نیاز به نوری دارم که مثل ال ای دی های شاخه ای باشه اما مصرف برق پایینی داشته باشه یعنی منبع نوری که سرتاسر یکطبقه رو خیلی ملایم پوششبده اما مصرفش کم باشه الان ال ای دی های شاخه ای خودشون 12 وات مصرف دارند و 40 درصد هم در اداپتورا از بین میره که به 20 وات در هر شاخه میرسه در حالیکه یه مهتابی تی هشت 30 وات مصرف میکنه اما نورش 20 برابره یعنی مهتابی به مراتب راندمانش بیشتر از ال ای دی شاخه است
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7