اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سروو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سروو موتور

سلام دوستان.در راه اندازی یک سروو به مشکل برخوردم:
    وقتی سروو رو به آردوینو متصل کردم،برنامش هم نوشتم.بعد وقتی خواست حرکت کنه دیدم درست کار نمیکنه.
    یعنی مثلا ۲ درجه میره،۲ ثانیه توقف و دوباره ۲ درجه حرکت و خلاصه همینطور اروم و کند و پله ای میرفت.اول فکر کردم شاید چرخ
    دنده هاش خرابه.بازش کردم دیدم همه فلزی هستن و سالم هم هستن.گفتم شاید سایزشون مناسب نیست.همه در آوردم و فقط اولی اصلی گذاشتم.
    بازم همونطور بود.دیگه گفتم حتما سروو خرابه.
    ولی امروز که دوباره همون کار کردم به نکته ی عجیبی رسیدم.وقتی سروو همون حرکتش شروع میکنه،آردوینو خاموش و روشن میشه.
    پس فهمیدم سروو به این دلیل مکس میکنه.خب مگه ولتاژ سروو ۵ نیست؟مگه چقدر جریان میکشه که برا خود آردو نمیمونه و آف میکنه؟
    البته وقتی مستقیم به آردو وصل میکنم کار میکنه صحیح.ولی وقتی به شیلد درایور موتور متصل میکنم اینطوری میشه.
    شیلد درایور موتور l293d adafruit هست.
    مدل سروو mg995 توان ۱۳ کیلو ۱۸۰ درجه هست.
    جدیدترین ویرایش توسط Mr.Skylake; ۱۶:۲۹ ۱۳۹۷/۰۴/۱۶.
    لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
    گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
    لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
    گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

پاسخ : سوال در مورد سروو موتور

وقتی با شیلد. سروو رو راه اندازی میکنید خاموش روشن میشه ؟ به جز سروو چیز دیگه وصل نیست ؟ عجیبه ، وقتی شیلد وصل ه تغذیه رو از کجا تامین میکنید ؟ مشخصه که جریان کافی نمی*رسه ، ترجیحا تغذیه مجزا وصل کنید تست کنید ببینید چطور میشه ،

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد سروو موتور

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      وقتی با شیلد. سروو رو راه اندازی میکنید خاموش روشن میشه ؟ به جز سروو چیز دیگه وصل نیست ؟ عجیبه ، وقتی شیلد وصل ه تغذیه رو از کجا تامین میکنید ؟ مشخصه که جریان کافی نمی*رسه ، ترجیحا تغذیه مجزا وصل کنید تست کنید ببینید چطور میشه ،
      درود
      بله.اگه سروو رو به جای مخصوصش که روی شیلد تعبیه شده متصل کنم آردو خاموش میشه.ولی اگه مستقیم به آردو وصل کنم مشکلی نداره.حتی تغذیه مجزا هم جواب نداد.خیلی چیز عجیبیه.
      لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
      گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
      لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
      گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X