اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار گیرنده و فرستنده FM با برد معمول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار گیرنده و فرستنده FM با برد معمول

سلام. من تمام پستهای قبلیرو گشتم اما یه گیرنده و فرستنده معمولی پیدا نکردم.
    توی پستها یا لینک دادن به سایتهای منقضی یا گفتن قبلا گفتیم بگردی پیدا میکنی :cry:
    خواهش میکنم از دوستان یه مدار گیرنده و یه مدار فرستنده FM واسم بزارن.عملی باشه و قطعاتشم گیربیاد.
    بردش زیاد مهم نیست.هرچیم اطلاعات در مورد مدارش دارین بزارین......تورو خدا کمکم کنین
    پیشاپیش ممنون

.

سلام

دوست عزیز اینطوری که به نتیجه نمیرسی . اول باید اطلاعات کاملی از مداری که نیاز داری اینجا قرار بدی تا بررسی بشه و
    ببینیم خواست شما عملی هست یا نه ! ضمنا باید توان و اطلاعات خودتون رو هم در زمینه مدارات RF تعیین کنید . آیا تا بحال به
    سراغ ساخت فرستنده و گیرنده ای رفته اید و از مشکلات ساخت اون اطلاعی دارید . گاهی لازم میشه یه مدار آماده بخرید .
    معمولا 90 درصد طرح های تو اینترنت عملی نیستند و فقط در حد یک ایده میباشند .
    -
    حالا سئوالات:
    فرستنده و گیرنده رو تو چه فرکانس یا طول موجی نیاز دارید ؟
    توان خروجی و ولتاژ تغذیه مدارتون چند ولت باشه ؟
    چقدر می خواهی هزینه کنی؟ یعنی یه مدار ساده و بی ثبات میخواهی یا یه فرستنده و گیرنده کریستالی یا سینتی سایزری ؟
    منتظر جواب شما هستیم .

دیدگاه

پاسخ : بخدا دیونه شدم بس گشتم...درخواست مدار گیرنده و فرستنده FM با برد معمولی

نوشته اصلی توسط jaber_sh
      سلام. من تمام پستهای قبلیرو گشتم اما یه گیرنده و فرستنده معمولی پیدا نکردم.
      توی پستها یا لینک دادن به سایتهای منقضی یا گفتن قبلا گفتیم بگردی پیدا میکنی :cry:
      خواهش میکنم از دوستان یه مدار گیرنده و یه مدار فرستنده FM واسم بزارن.عملی باشه و قطعاتشم گیربیاد.
      بردش زیاد مهم نیست.هرچیم اطلاعات در مورد مدارش دارین بزارین......تورو خدا کمکم کنین
      پیشاپیش ممنون
      با سلام
      لطفا این آدرسها رو ببینید . مدارات فرستنده FM
      http://www.geocities.com/tomzi.geo/4w_fm/4W_transmitter.htm
      http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/rf/txcct.htm
      http://electronickits.com/kit/complete/surv/ck200.pdf
      http://www.electronics-lab.com/projects/rf/028/index.html
      http://www.electronics-lab.com/projects/rf/019/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی

سلام

دوست عزیز اینطوری که به نتیجه نمیرسی . اول باید اطلاعات کاملی از مداری که نیاز داری اینجا قرار بدی تا بررسی بشه و
        ببینیم خواست شما عملی هست یا نه ! ضمنا باید توان و اطلاعات خودتون رو هم در زمینه مدارات RF تعیین کنید . آیا تا بحال به
        سراغ ساخت فرستنده و گیرنده ای رفته اید و از مشکلات ساخت اون اطلاعی دارید . گاهی لازم میشه یه مدار آماده بخرید .
        -
        حالا سئوالات:
        چقدر می خواهی هزینه کنی؟ یعنی یه مدار ساده و بی ثبات میخواهی یا یه فرستنده و گیرنده کریستالی یا سینتی سایزری ؟
        منتظر جواب شما هستیم .

موفق باشید .
        سلام

یه سوال؟؟!!

منظور از فرستنده و گیرنده سینتی سایزری چیه؟؟؟؟

میبخشید اگه سوالم اینقدر ابتداییه!!!!

یه سوال دیگه کتابی در مورد این نوع از فرستنده و گیرنده ها گیر می یاد؟؟؟؟

majid_valentin بی پرواست.جسورانه می پرسد.رودروایسی ندارد.هر چه دلش خواست می گوید!!
        اهل مراعات نیست.
        معنی ساخت و پاخت را نمیداند.
        بزرگ و کوچک را نمیشناسد ..
        بی باکی را یواشکی آموخته. در تاریکی می نشیند و روشنایی را می پاید.
        پر انرژی و با نشاط است واز سانسور و فیلترینگ غمین است نیش دارند اما آزار ندارد!!!!

دیدگاه

.

سلام

نه من طبق معمول کتابی نمیشناسم . یه توضیح کوچیک راجع به سینتی سایزر و پی ال ال در تاپیک *فرستنده پرقدرت با سینتی سایزر* دادم.
          البته اصلا کامل نیست ولی میشه یه چیزایی فهمید . شما حتما رادیو پخش ماشین رو دیدید که توسط کلید میتوانید با پله یا استپ های 50 یا
          100 کیلوهرتزی ایستگاه رادیویی رو پیدا کنید . این کار فقط توسط میکروکنترلر و سینتی سایزر امکان پذیره . و روی نمایشگر هم فرکانس دیده میشه .
          -
          همین عمل رو هم در فرستنده های مبتنی بر سینتی سایزر میتونید انجام بدید . و فرکانس فرستنده رو با پله های 10 یا 25 یا 50 یا 100 کیلوهرتزی
          تنظیم کنید . یعنی مثلا دقیق روی عدد 103.75 مگاهرتز یا هر عدد دیگه ای که نیاز دارید .
          قطعات سینتی سایزر در همه جای جهان گران است چون قلب یک فرستنده یا گیرنده حرفه ای است . دراین مدارات رادیویی فرکانس کاملا تثبیت شده
          است و هیچ عاملی نمیتواند فرستنده یا گیرنده رو از فرکانسی که روی اون قفل شده خارج کند .
          من سال هاست با این قطعات کار میکنم و هیچ چیز رو مثل سینتی سایزر قبول ندارم . کاربرد این قطعات در همه تلویزیون ها و رادیوهای دیجیتالی و
          واکی تاکی ها و تمام ادوات رادیویی دیده میشود . یعنی در حال حاضر هیچ جای جهان بدون سینتی سایزر مدارات رادیویی نمی سازند ولی این هنوز
          در ایران جا نیفتاده . فقط یک فروشگاه هست که خدمات سینتی سایزر ارائه میدهد . www.pll.ir
          من یک نمونه از کارهامو با سینتی سایزر در این تاپیک گذاشتم ولی یادم نمیاد کدوم صفحه است .
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16649.new#new

دیدگاه

سلام

-
            حالا سئوالات:
            منتظر جواب شما هستیم .

موفق باشید .

[/quote]

سلام آقا منمونم که داری لطف میکنی به من
            من یه آزمایشگاه مدارات مخابراتی دارم استاده گفته باید یه مدار گیرنده و فرستنده عملی بسازید و اینارم ازم خواسته:
            1-گزارش کار و شماتیک مدار
            2-توصیف عملکرد قطعات استفاده شده
            3-تحلیل بلوکی سیستم
            4-توصیف عملکرد هربلوک بهمراه نحوه طراحی آن
            5-شبیبه سازی کامپیوتر
            6-ذکر نتایج کار عملی و مقایسه آن با نتایج شبیه سازی
            7-توصیف نحوه ی تغییر پارامترهای اساسی مدار توسط اجزای آن بهمراه نتایج عملی
            8-معرفی و نحوهی محاسبه ی پارامترهای اساسی
            فکر کنم دهنم آسفالت بشه آخر :cry:

دیدگاه

.

سلام

دوست عزیز شما حتی یه دونه از سئوالات من رو هم جواب ندادید . یعنی این استاد محترم نگفته تو چه محدوده ای از این دریای بیکران فرکانس
              قراره مدار ساخته بشه . شایدم منظورش ناحیه تجاری یعنی همون 88 تا 108 مگاهرتز است !!!
              -
              حالا شما 2 کار میتونید بکنید . یکی اینکه مدارتون رو با آی سی ببندید یعنی ما هم فرستنده FM با آی سی داریم هم گیرنده FM با آی سی .
              رایج ترین اونها : برای فرستنده BH1417F و BA1404F است و برای گیرنده TDA7088T و TDA7021T میباشد .

یا اینکه مدارات خودت رو با ترانزیستور ببندی که فکر نمیکنم جواب مناسب هم از مدارت بگیری .
              خوبی مدارات مجتمع در این فرکانس اینه که میتونی منابع زیادی از شماتیک و اطلاعات تکمیلی برای طرحت در اینترنت پیدا کنی ضمنا با استفاده
              از این قطعات کارکرد مدار شما قطعی خواهد بود و کمتر به مشکل بر میخوری .
              حالا تصمیم گیری با خودته که به کدوم طریق میخواهی کار کنی . میتونی همین جا مطرح کنی تا دوستان هم کمک کنند .

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار گیرنده و فرستنده FM با برد معمول

ممنون آقا دمت گرم
                من اطلاعاته دقیقو میپرسم ازش میگم
                بازم ممنون

دیدگاه

پاسخ : درخواست مدار گیرنده و فرستنده FM با برد معمول

جرا هیشکی نمیاد تو بحث من :cry2:
                  آدرس:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=121.0
                  موضوع: فرستنده و اینجور چیزا :bye

دیدگاه