اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیم سوز شدن پرپر زدن ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیم سوز شدن پرپر زدن ال ای دی

سلام من رو کابین ماشین چراغ ال ای دی کار بزارم ولی بعد یک مدت کوتاه دیدم که حالت نیم سوز پیدا کرده و مثل مهتابی قطع و صل میشه و پرپر میزنه فکر کردم شاید از نوسان ولتاژ برق ماشین باشه برا همین یک رگولاتور دوازده ولت برا هر چراغ کار گذاشتم ولی چون شدت جریان زیاده رگولاتور داغ میکنه و میسوزه دوستان توجه کنن من خیلی متخصص نیستم چجوری میتونم به چراغ های ماشین برق ثابت بدمدکه ال ای دی ها نسوزه اگه مداری چیزی میخواد لطفا نقششو بدین تا بسازم خیلی ممنون

پاسخ : نیم سوز شدن پرپر زدن ال ای دی

نوشته اصلی توسط Amirdamir نمایش پست ها
    سلام من رو کابین ماشین چراغ ال ای دی کار بزارم ولی بعد یک مدت کوتاه دیدم که حالت نیم سوز پیدا کرده و مثل مهتابی قطع و صل میشه و پرپر میزنه فکر کردم شاید از نوسان ولتاژ برق ماشین باشه برا همین یک رگولاتور دوازده ولت برا هر چراغ کار گذاشتم ولی چون شدت جریان زیاده رگولاتور داغ میکنه و میسوزه دوستان توجه کنن من خیلی متخصص نیستم چجوری میتونم به چراغ های ماشین برق ثابت بدمدکه ال ای دی ها نسوزه اگه مداری چیزی میخواد لطفا نقششو بدین تا بسازم خیلی ممنون

سلام دوست عزیز؛
    تعداد ال ای دی ها , رنگشون و نحوه بستن ال ای دی ها رو بفرمایید تا برسی بشه که اونارو چطوری بستین که اگه نیاز به اصلاح یا تغیرات داره,مشخص شه ////

دیدگاه

با سلام:
      برای ال ای دی ها باید ازمحدود کننده جریان استفاده شود نه محدود کننده ولتاژ. ( اتفاده از درایور ). ال ای دی ها نباید در جاهای بسیار گرم ماننده داخل کاسه چراغ جلو با لامپ گازی که حرارت زیاد مصرف می کنند مورد استفاده قرار گیرند.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamidreza.BRZ نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز؛
        تعداد ال ای دی ها , رنگشون و نحوه بستن ال ای دی ها رو بفرمایید تا برسی بشه که اونارو چطوری بستین که اگه نیاز به اصلاح یا تغیرات داره,مشخص شه ////
        سلام من از ال ای دی های خطی دو ردیفه استفاده کردم متاسفانه هیچ چیز به غیر از لوگوی سازنده روش نوشته نشده در باره ی مشخصاتش ، رنگ نورش سفید مایل به ابی هستش یک متر طول کلی اون هست که میشه از رو خط هایی که نوشته شده بریدشون و بخش بخشش کرد هر بخش دو ردیف سه تایی ال ای دی داره یعنی روی هر بخش شش تا ال ای دی وجود داره به اضافه دوتا قطعه کوچیک سیاه برای هر ردیف که نمیدونم مقاومته یا چی هستش روشونم نوشته 390 تا اونجایی که میتونستم مشخصاتشو گفتم امیدوارم به درد بخوره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Hamidreza.BRZ نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز؛
        نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        برای ال ای دی ها باید ازمحدود کننده جریان استفاده شود نه محدود کننده ولتاژ. ( اتفاده از درایور ). ال ای دی ها نباید در جاهای بسیار گرم ماننده داخل کاسه چراغ جلو با لامپ گازی که حرارت زیاد مصرف می کنند مورد استفاده قرار گیرند.
        سلام من اونها رو روی یک پایه ی المینیومی قرار دادم طوری که از پایین و بالا فضای خالی داشته باشن برای عبور هوا ، من این ال ای دی هارو روی چراغ سقف ماشین کار گذاشتم اون لامپ های حبابی رو در اوردم و بجاش اینو کار گذاشتم مشکلی که من دارم از گرما نیست مشکل من احتمالا از نوسان جریان یا ولتاژه برق خودرو هستش باطری ماشین شش امپره دوازده ولته هستش لطفا در مورد درایور ها بیشتر توضیح بدین میشه یکی ساخ یا باید آمادشو بخرم

دیدگاه

ببخشید میشه از یک درایور و یک رگولاتور برای همه ی ال ای دی های ماشین استفاده کرد؟ منظورم اینه که اگه یک درایور و یک رگولاتور در منبع سیم کشی چراغ های مربوطه قرار بدم همه ی ال ای دی ها با اون کار می کنن؟

دیدگاه

ببخشید میشه از یک درایور و یک رگولاتور برای همه ی ال ای دی های ماشین استفاده کرد؟ منظورم اینه که اگه یک درایور و یک رگولاتور در منبع سیم کشی چراغ های مربوطه قرار بدم همه ی ال ای دی ها با اون کار می کنن؟
            باید بررسی کنید که در عمل آیا درایور شما میتونه توان مورد نیاز اون ال ای دی ها رو تامین کنه
            ولتاژ کاری ال ای دی های شما چنده ؟
            جریانشون ؟
            رگولاتور انتخابی باید بتونه جریان لازم رو تامین کنه
            اطلاعات کافی بدید تا دوستان بهتر بتونن کمک کنند
            موفق باشید
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X