اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت در چراغ ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت در چراغ ال ای دی

سلام من یک ال ای دی شاخه ای دارم که یک متر طول داره و از 24 بخش تشکیل شده در ال ای دی های شاخه ای میشه هر یک از این بخش هارو جدا کرد و بصورت جدا گانه استفاده کرد من دوبخش از این ال ای دی ها رو برش میزنم و بر میدارم دوستان توجه کنن روی دوبخش چهار عدد مقاومت 390 وجود داره،من حالا میخوام این دوبخش ال ایدی رو با برق ماشین روشن کنم و شدت جریان بالا است و ال ای دی ها داغ می کنه و میسوزه برای 24 بخش ال ای دی 1800 میلی آمپر جریان نیاز داریم برای 2 بخش چقدر باید جریان بدم تا ال ای دی ها نسوزه منظورم اینه که اگه قراره از مقاومت استفاده کنم باید چند اهم باشه.دوستان توجه کنن من خیلی متخصص نیستم اگه ممکنه ساده جواب بدین که بفهمم ممنون

پاسخ : مقاومت در چراغ ال ای دی

با یک حساب ریاضی هر قسمت میشه ۷۵ میلی و دو قسمت میشه ۱۵۰ میلی .
    دو حالت رو مثال میزنم
    فرض کنیم ولتاژ باطری ۱۲ ولته، برای کاهش جریان ولتاژ مورد نظر رو ۱۱ در نظر میگیریم . مقاومت مورد نیاز 6.8 اهم یک وات هست

فرض کنیم ولتاژ باطری ۱۴ ولت و ولتاژ مورد نظر ۱۲ باشه . مقاومت مورد نیاز 15 اهم یک وات هست .

این مقاومت باید با یکی از سیم های مثبت یا منفی سری بشه تا جریان رو کنترل کنه. کنترل جریان یعنی کاهش نور و افزایش عمر

نتیجه اینکه شما باید یک مقاومت بین ۶.۸ تا ۲۲ اهم سری کنید تا به نور و عمر مطلوب برسید ،

دیدگاه

پاسخ : مقاومت در چراغ ال ای دی

نوشته اصلی توسط Amirdamir نمایش پست ها
      سلام من یک ال ای دی شاخه ای دارم که یک متر طول داره و از 24 بخش تشکیل شده در ال ای دی های شاخه ای میشه هر یک از این بخش هارو جدا کرد و بصورت جدا گانه استفاده کرد من دوبخش از این ال ای دی ها رو برش میزنم و بر میدارم دوستان توجه کنن روی دوبخش چهار عدد مقاومت 390 وجود داره،من حالا میخوام این دوبخش ال ایدی رو با برق ماشین روشن کنم و شدت جریان بالا است و ال ای دی ها داغ می کنه و میسوزه برای 24 بخش ال ای دی 1800 میلی آمپر جریان نیاز داریم برای 2 بخش چقدر باید جریان بدم تا ال ای دی ها نسوزه منظورم اینه که اگه قراره از مقاومت استفاده کنم باید چند اهم باشه.دوستان توجه کنن من خیلی متخصص نیستم اگه ممکنه ساده جواب بدین که بفهمم ممنون
      سلام
      لطفا عکس بگذارید
      تا جایی که من می دونم هر بخش به صورت مجزا به تغذیه متصل میشه و برای همین در هر بخش مقاومت به کار رفته
      این چیزی که شما خرید کردید برای چند ولت بوده ؟؟
      اگر برای 12 ولت بوده نباید مشکلی پیش بیاید
      لطفا تصویر بگذارید
      اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X