اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی انتقال جریان برق به یک صفحه گردان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی انتقال جریان برق به یک صفحه گردان

با سلام
    کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ یک صفحه گردان به قطر 6 متر روی زمین ، و روی این صفحه پریز برق لازم دارم و از اونجایی که نمیشه کابل بکشم روی صفحه به دلیل قابل پرخش بودن. میخواستم دوستانی که اطلاع دارن چگونه و با چه وسیله ای میشه این کار رو انجام داد. مثالی هم که میشه زد لامپهای مهتابی روی چرخ و فلک هست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : چگونگی انتقال جریان برق به یک صفحه گردان

یک وسیله هست رابط هرزگرد ، آفتاب آورده بود چند ماه پیش از دوسیم داشت تا چند رشته ، هرچی سرچ میکنم نمی*دونم اسمش چی بود پیدا نمیکنم . نهایت تلفنی بپرسید ، جریان رو هم باید در نظر بگیرید .
    تجهیزات خودرو ، در قسمت فرمون ماشین هم قطعه مشابه داره ولی خب سیم قوی نیست ، سیم های بوق و ... رو منتقل می*کنه

دیدگاه

پاسخ : چگونگی انتقال جریان برق به یک صفحه گردان

سلام
      وقت بخیر
      نوشته اصلی توسط hamidcorsa نمایش پست ها
      با سلام
      کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟ یک صفحه گردان به قطر 6 متر روی زمین ، و روی این صفحه پریز برق لازم دارم و از اونجایی که نمیشه کابل بکشم روی صفحه به دلیل قابل پرخش بودن. میخواستم دوستانی که اطلاع دارن چگونه و با چه وسیله ای میشه این کار رو انجام داد. مثالی هم که میشه زد لامپهای مهتابی روی چرخ و فلک هست.
      ممنون میشم راهنمایی کنید
      برای رساندن برق به قسمت گردان ، باید از قطعه ای بنام " SLIP RING " استفاده نمایید .
      البته با توجه به نوع طراحی مکانیزم چرخاندن صفحه دوار ، باید نسبت به تهیه یا طراحی SLIP RING اقدام نمایید (PV).

چندین سال پیش برای ساخت یک صفحه نمایش ال ای دی چرخان " ROTARY POW DISPLAY "، از این روش برای رساندن برق و دیتا به صفحه دوار نمایشگر استفاده کردم .

نمونه SLIP RING :

با احترام
      97/4/21

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X