اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در برنامه نویسی Multi threading در avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک در برنامه نویسی Multi threading در avr

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و بزرگواران عزیز

بنده در کدویژن چجوری میتونم از برنامه نویسی Multi threading استفاده کنم

من یک رقص نور ساختم که با پوش باتن کار میکنه ولی چون پوش باتن در داخل حلقه هست مشکل پیش میاره لازم دارم پوش باتن همیشه چک واینم راهی جز برنامه نویسی مولتی ترد نیست

باتشکر از همه شما بزرگواران

پاسخ : درخواست کمک در برنامه نویسی Multi threading در avr

سلام
    از وقفه خارجی استفاده کن تو اجرای برنامه خللی ایجاد نمیکنه.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

دیدگاه

ببنید بحث وقفه نیست ، بنده میخوام مثلا 5 کد رو همزمان اجرا کنم بخواطر همین باید از ترد استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط husene نمایش پست ها
        با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و بزرگواران عزیز

بنده در کدویژن چجوری میتونم از برنامه نویسی Multi threading استفاده کنم

من یک رقص نور ساختم که با پوش باتن کار میکنه ولی چون پوش باتن در داخل حلقه هست مشکل پیش میاره لازم دارم پوش باتن همیشه چک واینم راهی جز برنامه نویسی مولتی ترد نیست

باتشکر از همه شما بزرگواران
        من در avr رو نمیدونم ، اما با اشاره به اینکه چیپ avr قابلیت سخت افزاری مولتی ترد رو نداره ، در آردوینو کتابخونه ای نوشته شده که با استفاده از تایمر میاد این قابلیت رو شبیه سازی می*کنه

و در مورد آردوینو due که در تاپیک دیگه مطرح کردید فرق می*کنه چون این چیپ قابلیت مولتی ترد رو داره و پیاده سازی اون ساده تر و نتیجه بخش تر هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
          من در avr رو نمیدونم ، اما با اشاره به اینکه چیپ avr قابلیت سخت افزاری مولتی ترد رو نداره ، در آردوینو کتابخونه ای نوشته شده که با استفاده از تایمر میاد این قابلیت رو شبیه سازی می*کنه

و در مورد آردوینو due که در تاپیک دیگه مطرح کردید فرق می*کنه چون این چیپ قابلیت مولتی ترد رو داره و پیاده سازی اون ساده تر و نتیجه بخش تر هست .
          سلام دوست عزیز، دستتون درد نکنه،

ببخشید یه سوال دیگه ، همنطور که میدونید NodeMCU فعلا در بازار ایران وجود نداره ، بهترین گزینه برای اینترنت اشیاء چیه؟؟ با آردینو میشه اینکارو کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط husene نمایش پست ها
            سلام دوست عزیز، دستتون درد نکنه،

ببخشید یه سوال دیگه ، همنطور که میدونید NodeMCU فعلا در بازار ایران وجود نداره ، بهترین گزینه برای اینترنت اشیاء چیه؟؟ با آردینو میشه اینکارو کرد؟
            یکی از گزینه*های اصلی همین ماژول هست ، مشکل واردات حل میشه به امید خدا ، چون واقعا نمیشه کار کرد ، البته با هسته 8266 ماژول کم نداریم ، یکی همین node به جز اون wemose و انواع ماژول های جنریک داریم ، ایشالا تامین میشه .
            جدیدترین ویرایش توسط Masood Ashoori; ۱۰:۲۲ ۱۳۹۷/۰۴/۲۲.

دیدگاه

این از تاپیگهای مورد علاقه من هست
              که واقعا چندنخی چطور پیاده سازی میشه. من خوئم یه صف از کارهایی که باید انجام بدم تشکیل میدمو داخل صف شماره کار و زمان انجام کار ذخیره میشه.
              هر بار که تایمر وقفه میخوره بررسی میکنم داخل صف آیا تسکی هست که موعد انجامش رسیده باشه.
              هیچ تسکی نباید از تابع delay استفاده کنه و عملا پروسسور رو معطل کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
                این از تاپیگهای مورد علاقه من هست
                که واقعا چندنخی چطور پیاده سازی میشه. من خوئم یه صف از کارهایی که باید انجام بدم تشکیل میدمو داخل صف شماره کار و زمان انجام کار ذخیره میشه.
                هر بار که تایمر وقفه میخوره بررسی میکنم داخل صف آیا تسکی هست که موعد انجامش رسیده باشه.
                هیچ تسکی نباید از تابع delay استفاده کنه و عملا پروسسور رو معطل کنه
                اگر صفی ، از زمانی که شما برای تایمر مشخص کردی بیشتر طول بکشه ، چیکار میکنی؟
                الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
                www.adaksell.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X