اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه برق مورد نیاز مودم منزل را در زمان قطعی برق تامین کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه برق مورد نیاز مودم منزل را در زمان قطعی برق تامین کنم؟

سلام دوستان عزیز
    من یه مودم وای فای دارم که زیرش نوشته 12v ---500mA
    روزانه حدود ۲-۳ ساعت قطعی برق داریم و میخوام در این مدت مودم کار کنه. رفتم توی سایت دیجی کالا در قسمت ups گشتم و ندونستم چی باید بخرم! اگه ممکنه یه راهنمایی کنید که چی باید بخرم که این ۲-۳ ساعت مودمم برق داشته باشه.
    ممنون

پاسخ : چگونه برق مورد نیاز مودم منزل را در زمان قطعی برق تامین کنم؟

نوشته اصلی توسط pouryamb نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    روزانه حدود ۲-۳ ساعت قطعی برق داریم و میخوام در این مدت مودم کار کنه. رفتم توی سایت دیجی کالا در قسمت ups گشتم و ندونستم چی باید بخرم! اگه ممکنه یه راهنمایی کنید که چی باید بخرم که این ۲-۳ ساعت مودمم برق داشته باشه.
    ممنون
    سلام.
    من هم یه مدتیه تو فکرشم!
    کار بسیار جالبی هستش!

سخت افزار مورد نیاز:
    1 باتری لیتیوم یون
    2 ماژول شارژر باتری نوع سه چیپ
    3 ماژول افزاینده dc dc xl6009 (البته می تونید از ماژول استفاده نکنید و از چیپ های موجود در بازار نظیر lm2577-12 استفاده کنید)
    4 سیم و سوکت آداپتوری
    5 چند تا چیز دیگه که ظروری نیستن و واسه خوشگلی کار که اگه خواستید بهتون می گم...
    ارادت داریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
      سلام.
      من هم یه مدتیه تو فکرشم!
      کار بسیار جالبی هستش!

سخت افزار مورد نیاز:
      1 باتری لیتیوم یون
      2 ماژول شارژر باتری نوع سه چیپ
      3 ماژول افزاینده dc dc xl6009 (البته می تونید از ماژول استفاده نکنید و از چیپ های موجود در بازار نظیر lm2577-12 استفاده کنید)
      4 سیم و سوکت آداپتوری
      5 چند تا چیز دیگه که ظروری نیستن و واسه خوشگلی کار که اگه خواستید بهتون می گم...
      مرسی عزیز اما من هیچ سر رشته ای توی این کار ندارم! اگه لطف کنید و یکم بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون. بازم تشکر

دیدگاه

مرسی عزیز اما من هیچ سر رشته ای توی این کار ندارم! اگه لطف کنید و یکم بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون. بازم تشکر
        به روی چشم!
        البته من هنوز اینو درست نکردم ولی تو فکرشم چون تو تابستون خاموشی زیاد داریم و اینترنت شده یکی از ارکان زندگی !!!!

فقط یه مهلتی بهم بده امروز تا شب خارج شهر هستم امکانش نیست دیگه...
        ایشاالله امشب اگه نشد فردا در خدمتم.
        ارادت داریم!

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز هر باطری کتابی حدود 9 ولت و 200 میلی آمپر خروجی داره
          شما با سری کردن 2 باطری و موازی کردن 4باطری میتونی میتونی حدود 18 ولت و 600 میلی آمپر جریان داشته باشی با یه مدار رگولاتور ساده با سلف و خازن و مقاومت و یه رگولاتور LM7812 میتونی این خروجی رو بسازی و مودم رو روشن کنی
          ولی این مدار در بهترین شرایط یک ساعت روشن نگه میداره
          اگر از یه باطری لیتیومی 2 سلولی با حجم 6000 میلی آمپر ساعت استفده کنی حدود 5 ساعت پاسخگو نیازه
          رگولاتور های 12 ولت آماده هم حدود 10-15 قیمتشه گرون نیست

دیدگاه

یک باتری اتمی تهیه کنید ، با یک مدار شارژ ساده و آداپتور خود مودم هم میتونید شارژش کنید
            لینک باتری و لینک تاپیک مشابه

سلام در منطقه ما برق خیلی قطع میشه و بنده هم برای مغازه کارتخوان ثابت دارم و نمیخوام کارتخوان سیار بگیرم میخواستم بدونم شما اساتید راهی دارید برای اینکه ups برای کارتخوان تهیه کنم حالا با کمک شما دوستان یا بسازم یا مثلا آماده باشه و بشه تهیه کرد مشخصات برق مصرفی کارتخوان هم 9.5 ولت و 2.5 آمپر هستش ممنون از راهنماییتون جایی بهتر

دیدگاه

به روی چشم!
              البته من هنوز اینو درست نکردم ولی تو فکرشم چون تو تابستون خاموشی زیاد داریم و اینترنت شده یکی از ارکان زندگی !!!!

فقط یه مهلتی بهم بده امروز تا شب خارج شهر هستم امکانش نیست دیگه...
              ایشاالله امشب اگه نشد فردا در خدمتم.
              مرسی عزیز خیلی لطف می کنی

نوشته اصلی توسط mahdi.ahmadimehr نمایش پست ها
              سلام
              دوست عزیز هر باطری کتابی حدود 9 ولت و 200 میلی آمپر خروجی داره
              شما با سری کردن 2 باطری و موازی کردن 4باطری میتونی میتونی حدود 18 ولت و 600 میلی آمپر جریان داشته باشی با یه مدار رگولاتور ساده با سلف و خازن و مقاومت و یه رگولاتور LM7812 میتونی این خروجی رو بسازی و مودم رو روشن کنی
              ولی این مدار در بهترین شرایط یک ساعت روشن نگه میداره
              اگر از یه باطری لیتیومی 2 سلولی با حجم 6000 میلی آمپر ساعت استفده کنی حدود 5 ساعت پاسخگو نیازه
              رگولاتور های 12 ولت آماده هم حدود 10-15 قیمتشه گرون نیست
              ممنون از شما. گویا باید یک مقدار مطلب آموزش در این رابطه بخونم.

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              یک باتری اتمی تهیه کنید ، با یک مدار شارژ ساده و آداپتور خود مودم هم میتونید شارژش کنید
              لینک باتری و لینک تاپیک مشابه

https://www.eca.ir/forums/showthread.php?t=81130
              تشکر ویژه از شما بابت راهنمایی و لینکاتون. امروز که جمعه هست و کاری نمیشه کرد. فردا پپیگیری می کنم این راهنمایی هاتون رو و بعد اگه مشکلی بود بازم مزاحم اساتید میشم.

دیدگاه

سلام
                دوستان وقتی که برق قطع شد تلفن قطع نمیشه ..؟ اینجا برق دکل مخابرات رو هم قطع میکنن و تلفن و آنتن سیم کارت قطع میشه !!!

دیدگاه

مرسی عزیز خیلی لطف می کنی

ممنون از شما. گویا باید یک مقدار مطلب آموزش در این رابطه بخونم.

تشکر ویژه از شما بابت راهنمایی و لینکاتون. امروز که جمعه هست و کاری نمیشه کرد. فردا پپیگیری می کنم این راهنمایی هاتون رو و بعد اگه مشکلی بود بازم مزاحم اساتید میشم.

سلامی دوباره.
                  ببین داداش معقول ترین راه هایی که می تونی انجام بدی اینان:
                  1 بری و یدونه mini UPS بخری. (برای کار ما نمی ارزه پول بدی و بخریش )
                  2 بری و یه باتری خشک 12 ولت بخری. (همونطور که در بالا اشاره شد،قیمتش هم تعریفی نداره )
                  3 استفاده از باتری لیتیوم یون و ماژول افزاینده ولتاژ (ایده آل ترین حالت از نظر قیمت و کارایی در این پروژه البته از نظر من)

باتری های لیتیوم یون از نظر ظاهر با باتری گوشی ها تفاوت دارد اما تکنولوژی ساخت و چگالی انرژی تقریبا شبیه همی دارن...
                  لطفا به این سوال من جواب بده: پاور بانک داری؟ (اگه داشته باشی دیگه لازم نیست باتری بخری!!!!)

پیشنهاد من استفاده از باتری و ماژول بوست (افزاینده ولتاژ) هستش.
                  تو گوگل بزن: ماژول xl6009
                  موفق باشی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
                  سلام
                  دوستان وقتی که برق قطع شد تلفن قطع نمیشه ..؟ اینجا برق دکل مخابرات رو هم قطع میکنن و تلفن و آنتن سیم کارت قطع میشه !!!
                  سلام

چه خبره داداش؟!؟!؟!؟
                  سیم کارت هم دیگه آنتن نمی ده؟؟؟؟

والا خونمون وقتی برق می ره هم تلفن داریم هم آنتن گوشی ...
                  البته این هم بگم که خیلی از تلفن ثابت ها علاوه بر فیش تلفن یه سوکت برق هم می خورن.
                  ارادت داریم!

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                    ممنون
                    به خاطر آشنایی کمتون با الکترونیک من راه بهتری رو برای شما پیشنهاد میکنم
                    یکی از پاور بانک های زیر با بخرید به همراه یکی از ماژول های زیر.

خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 2.5 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

با این کار دیگه دردسر شارژ کردن باتری و دیگر موارد رو نخواهید داشت.
                    ماژول افزاینده رو به خروجی پاوربانک متصل کنید رو خروجیش رو روی 12 ولت تنظیم کنید رو استفاده کنید.

دیدگاه

سلام
                      البته به این هم توجه داشته باشید که 12 ولت 500 میلی برای اینکه از 5 ولت پاوربانک تولید بشه میشه 5 ولت بالای یک آمپر که با توجه به صد درصد نبودن راندمان میره بالای یک و نیم آمپر و هر پاوربانکی از پس این جریان بر نمیاد!
                      ................Fx7SAM................

دیدگاه

سلام

چه خبره داداش؟!؟!؟!؟

البته این هم بگم که خیلی از تلفن ثابت ها علاوه بر فیش تلفن یه سوکت برق هم می خورن.
                        بخدا اینجا تلفن رو هم قطع میکنن ..!!!
                        بله میدونم اما تلفن ما تغذیه جداگانه نداره و از همون خط تلفن تغذیه میکنه..!!
                        آنتن سیمکارت هم میره !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                          سلام
                          البته به این هم توجه داشته باشید که 12 ولت 500 میلی برای اینکه از 5 ولت پاوربانک تولید بشه میشه 5 ولت بالای یک آمپر که با توجه به صد درصد نبودن راندمان میره بالای یک و نیم آمپر و هر پاوربانکی از پس این جریان بر نمیاد!
                          بله به نکته بسیار مهمی اشاره کردید!
                          اگه بخوایم از پاوربانک استفاده بکنیم، باید پاوربانکی رو انتخاب کنیم که خروجی اون حداقل 2 آمپر بده...
                          ارادت داریم!

دیدگاه

سلامی دوباره.
                            ببین داداش معقول ترین راه هایی که می تونی انجام بدی اینان:
                            1 بری و یدونه mini UPS بخری. (برای کار ما نمی ارزه پول بدی و بخریش )
                            2 بری و یه باتری خشک 12 ولت بخری. (همونطور که در بالا اشاره شد،قیمتش هم تعریفی نداره )
                            3 استفاده از باتری لیتیوم یون و ماژول افزاینده ولتاژ (ایده آل ترین حالت از نظر قیمت و کارایی در این پروژه البته از نظر من)

باتری های لیتیوم یون از نظر ظاهر با باتری گوشی ها تفاوت دارد اما تکنولوژی ساخت و چگالی انرژی تقریبا شبیه همی دارن...
                            لطفا به این سوال من جواب بده: پاور بانک داری؟ (اگه داشته باشی دیگه لازم نیست باتری بخری!!!!)

پیشنهاد من استفاده از باتری و ماژول بوست (افزاینده ولتاژ) هستش.
                            تو گوگل بزن: ماژول xl6009
                            موفق باشی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام

چه خبره داداش؟!؟!؟!؟

ممنون خیلی مفید بود پست شما. اگه سوالی پیش بیاد حتما مزاحمتون میشم.
                            نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                            به خاطر آشنایی کمتون با الکترونیک من راه بهتری رو برای شما پیشنهاد میکنم
                            یکی از پاور بانک های زیر با بخرید به همراه یکی از ماژول های زیر.

خرید ماژول تغذیه dc-dc مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC بوست BOOST افزاینده ولتاژ 35 ولت جریان خروجی 2.5 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب در فروشگاه ECA

با این کار دیگه دردسر شارژ کردن باتری و دیگر موارد رو نخواهید داشت.
                            ماژول افزاینده رو به خروجی پاوربانک متصل کنید رو خروجیش رو روی 12 ولت تنظیم کنید رو استفاده کنید.
                            این هم راه خوبیه. من پاور بانک ندارم اما به نظر خریدش معقولانه ست برای این کار. بازم ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

البته یه مودم هایی هستن که باتری داخلی دارن!
                              شاتل مودم های LTE می ده.
                              جدیدترین ویرایش توسط S.A.T; ۱۲:۳۸ ۱۳۹۷/۰۴/۲۶.
                              ارادت داریم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X