ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    2012/09/16
    boushehr
    109
    13

حد اکثر سرعت i/o و پردازش در fpgaها رو از کجا باید بدونم؟

سلام دوستان.
    من برای fpga ها با بردهای آموزشیشون یه سری برنامه ساده قبلا کار کردم. نرم افزار ise و زبان vhdl
    الان برای کارم نیاز به fpga دارم که بتونه با سرعت بالا روی پایه های i/o دیتایی بفرسته و روی پایه ی دیگه ای بگیره
    خب من با سری spartan6 کار کردم و الان هم میخوام برای خودم برد مورد نیازم رو طراحی کنم. اما نمیدونم سرعت پایه های i/o این سری از fpga ها چقدر هست؟
    تو دیتاشیتش هم سرچ کردم متوجه نشدم. کسی نمیدونه حد اکثر سرعتشون رو از کجا میتونم تشخیص بدم؟
    کریستالی که روی خود برد آموزشیش هست 48 مگه و نشون میده که این چیپ میتونه با سرعت 48 مگ دیتا دریافت کنه . آیا بالاتر از اونم میتونه یا نه؟؟؟؟ برای مثال 80 یا 100 مگ
    (((برای دوستانی که میخوان بدوننن واسه چی میخوام : میخوام یه adc 100mb رو با fpga درایو کنم)))باید بتونم حدود 1000 نمونه رو با این سرعت از روی مبدل بخونم.
    البته برای این کار خب بردهای آماده ای هستن که هزینشون خیلی بالا میشه و میخوام یه چیز ارزون درست کنم
    2012/05/13
    Planet Earth
    857
    357

پاسخ : حد اکثر سرعت i/o و پردازش در fpgaها رو از کجا باید بدونم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedtahamtan

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

کریستالی که روی خود برد آموزشیش هست 48 مگه و نشون میده که این چیپ میتونه با سرعت 48 مگ دیتا دریافت کنه .
    من اطلاعات دقیقی ندارم در مورد اسپارتان 6 ولی گاها مشاهده شده که برای دستیابی به فرکانس های بالاتر FPGA ها از یک ضرب کننده داخلی استفاده کردند که فرکانس دریافتی توسط کریستال رو چندین برابر می کنند.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2015/08/27
    1,739
    992

سلام دوستان.
    من برای fpga ها با بردهای آموزشیشون یه سری برنامه ساده قبلا کار کردم. نرم افزار ise و زبان vhdl
    الان برای کارم نیاز به fpga دارم که بتونه با سرعت بالا روی پایه های i/o دیتایی بفرسته و روی پایه ی دیگه ای بگیره
    خب من با سری spartan6 کار کردم و الان هم میخوام برای خودم برد مورد نیازم رو طراحی کنم. اما نمیدونم سرعت پایه های i/o این سری از fpga ها چقدر هست؟
    تو دیتاشیتش هم سرچ کردم متوجه نشدم. کسی نمیدونه حد اکثر سرعتشون رو از کجا میتونم تشخیص بدم؟
    کریستالی که روی خود برد آموزشیش هست 48 مگه و نشون میده که این چیپ میتونه با سرعت 48 مگ دیتا دریافت کنه . آیا بالاتر از اونم میتونه یا نه؟؟؟؟ برای مثال 80 یا 100 مگ
    (((برای دوستانی که میخوان بدوننن واسه چی میخوام : میخوام یه adc 100mb رو با fpga درایو کنم)))باید بتونم حدود 1000 نمونه رو با این سرعت از روی مبدل بخونم.
    البته برای این کار خب بردهای آماده ای هستن که هزینشون خیلی بالا میشه و میخوام یه چیز ارزون درست کنم
    همون طور که دوست خوبمون توضیح دادن فرکانس اعمالی به fpga به وسیله ی بلوک های pll میتونه چندین برابر بشه
    در ساخت اکثر پردازنده ها و fpga ها و از این قبیل از بلوک های pll استفاده میشه که فرکانس ورودی رو دریافت و در یک عدد ضرب و سپس در یک عدد تقسیم میکنند
    این طوری شما فرکانس دلخواه رو بدست میاری اما نمیتونی هر اندازه که خواستی فرکانس رو بالا ببری چون هر چیزی یه حدی داره که باید در دیتاشیت قطعه ذکر بشه
    شما که با سری spartan6 کار کردی خوب با یه اسکوپ تست کن ببین نهایت سرعت 0 و 1 شدن پایه ها چقدره
    اگه اسکپ نداری ممکنه با استفاده از کانتر بعضی میکرو های پرسرعت بشه ماگزیمم فرکانس رو سنجید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

2012/09/16
    boushehr
    109
    13

ممنون از دوستان گرامی
    فکر کنم یکم بد توضیح دادم.
    من برای افزایش فرکانس داخلی مشکلی ندارم و با IPCORE کلاک به راحتی این کار رو انجام میدم.
    من نیاز دارم ورودی ها رو با سرعت بالایی بخونم.(ورودی رو به صورت پارالل از یه مبدل a2D میگیره )
    2015/08/27
    1,739
    992

ممنون از دوستان گرامی
    فکر کنم یکم بد توضیح دادم.
    من برای افزایش فرکانس داخلی مشکلی ندارم و با IPCORE کلاک به راحتی این کار رو انجام میدم.
    من نیاز دارم ورودی ها رو با سرعت بالایی بخونم.(ورودی رو به صورت پارالل از یه مبدل a2D میگیره )
    من تو پست بالا تا حدودی عرض کردم
    شما ابتدا باید سرعت روشن خاموش شدن ورودی ها رو بدونی تا مشخص بشه با چه سرعتی میتونن از ورودی بخونن . . .
    راه کار هم ارائه کردم . . .

2012/09/16
    boushehr
    109
    13

با اسکوپ سرعت خروجی دادنش رو میشه فهمید. ولی سرعت دریافتش رو نمیشه چون که باید دیتای مشخصی رو با اون سرعت دلخواهمون بهش بدیم و اونو بخونه که این کار با میکروهای موجود تقریبا غیر ممکنه(یا لااقل من میکرویی نمیشناسم که بتونه توی خروجیش با سرعت 100 مگ دیتا بیرون بده و بگیره
    باید یه راه علمی داشته باشه فهمیدنش اون راه رو میخوام بدونم یا اینکه حد اقل یه عدد دقیق یا یه جایی از دیتاشیت که همچین چیزی توش ذکر شده باشه
    2009/12/26
    1,730
    263

باید داکیومنت مربوط به سوئیچینگ و مشخصات الکتریکال رو برای اون خانواده مطالعه کنید!
    adc 100mb یعنی چی دوست عزیز؟
    2015/08/27
    1,739
    992

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

باید داکیومنت مربوط به سوئیچینگ و مشخصات الکتریکال رو برای اون خانواده مطالعه کنید!
    adc 100mb یعنی چی دوست عزیز؟
    سلام خدمت شما
    منظورشون اینه که یه آی سی adc دارن که در ثانیه 100 میلیون نمونه میگیره و به صورت موازی تحویل میده . . .
    آیا تراشه ای میشناسید با این سرعت بتونه داده رو تحویل بگیره

2012/09/16
    boushehr
    109
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط voyager2020

خب مشکل من همینه که نمیئونم دقیقا کجای داکیومنتش همچین چیزی نوشته؟توش سرچ کردم چیز بدرد بخوری دستیگرم نشد.
    2015/08/27
    1,739
    992

خب مشکل من همینه که نمیئونم دقیقا کجای داکیومنتش همچین چیزی نوشته؟توش سرچ کردم چیز بدرد بخوری دستیگرم نشد.
    سلام
    با یه جستجو ساده پیدا شد

صفحه 15 و اگه اشتباه نکنم جدول 19 در خصوص فرکانس سویچینگ پایه ها نوشته . . .
    دوستان اگه اطلاع دارن بررسی کنند آیا درسته یا اگه نه راهنمایی کنند

با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19