ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
    2014/12/10
    34
    6

وضعیت شغل طراح و مهندس الکترونیک در سال 97

با سلام به همه کاربران گرامی سایت .
    هونطور که همه واقف هستید سال 97 از اون سالایی هست که احتمالا به لحاظ اقتصادی و سیاسی و غیره ....عجیب و غریب خواهد . ولی این مطلب ذهنم رو درگیر کرده
    که آینده بازار رشته کنترل و میکروکنترلر چطور خواهد شد...
    از یک طرف تحریم و گرانی ارز رو داریم که شاید دیگه واردات خیلی تجهیزات برای شرکتها به صرفه نباشه و ممکنه دست به دامن طراحان داخلی بشن .و از طرفی هم رکود بازارهای مصرفی رو داریم .
    حالا به نظر دوستان برآیند این جریانات به کدام سمت متمایل خواهد بود . و به نفع طراحان و مهندسان هست و یا موجب کسادی بازار آنها خواهد شد؟؟؟
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

پاسخ : وضعیت شغل طراح و مهندس الکترونیک در سال 97

ببینید مسله اصلا اون چیزی که شما می گید نیست. ما هر قطعه ای بخوایم گیر میاریم تاکید می کنم هر قطعه ای! مسله اینجاست که اکثر ارگان های دولتی مانند کارخانه های پتروشیمی صنعت نفت و گاز و... تمایل دارند تا اگه یه برد ایرانی خریدند 2 میلیون تومن پول بدند ولی اگه همین برد رو از خارجی خریدند حداقل 8 هزار دلار پول بدند. یعنی دولت تمایل داره تا جیب اجنبی رو هرچه تمام تر پر کنه ولی جیب شرکت های داخلی و به همین ترتیب حقوق مهندس های طراح رو کم و کمتر کنه. بزرگترین خائن خود دولته. البته این مهندس های بعد چند سال که حرفه ای شدند یه ایلتس می گیرند و میرند برای خارجی ها کار می کنند ماهی 120 هزار یورو دارمد دارند و بعد این دولت ایرانه که چون سرش بی کلاه مونده باید بره منت بکشه اون ها هم یه برد با 4 تا اپ امپ رو تا دسته بهش می ندازند. برند اقا بخرند تا دندشون نرم بشه و چشمشون هم کور. هرکس قدر نیروهای خودشو ندونه باید صدتا بدتر از این هم سرشون بیاد. ایران همیشه وابسته است به خاطر تفکر احمقانه و پول پرستی بیش از حد مردمش. امروز پول دین اول ایرانیان است.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2014/12/10
    34
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ببینید مسله اصلا اون چیزی که شما می گید نیست. ما هر قطعه ای بخوایم گیر میاریم تاکید می کنم هر قطعه ای! مسله اینجاست که اکثر ارگان های دولتی مانند کارخانه های پتروشیمی صنعت نفت و گاز و... تمایل دارند تا اگه یه برد ایرانی خریدند 2 میلیون تومن پول بدند ولی اگه همین برد رو از خارجی خریدند حداقل 8 هزار دلار پول بدند. یعنی دولت تمایل داره تا جیب اجنبی رو هرچه تمام تر پر کنه ولی جیب شرکت های داخلی و به همین ترتیب حقوق مهندس های طراح رو کم و کمتر کنه. بزرگترین خائن خود دولته. البته این مهندس های بعد چند سال که حرفه ای شدند یه ایلتس می گیرند و میرند برای خارجی ها کار می کنند ماهی 120 هزار یورو دارمد دارند و بعد این دولت ایرانه که چون سرش بی کلاه مونده باید بره منت بکشه اون ها هم یه برد با 4 تا اپ امپ رو تا دسته بهش می ندازند. برند اقا بخرند تا دندشون نرم بشه و چشمشون هم کور. هرکس قدر نیروهای خودشو ندونه باید صدتا بدتر از این هم سرشون بیاد. ایران همیشه وابسته است به خاطر تفکر احمقانه و پول پرستی بیش از حد مردمش. امروز پول دین اول ایرانیان است.
    البته قیمت قطعات به کنار . ولی همون مطلبی که شما گفتی مهمتره ....وقتی یه عده عقل نداشته باشن روی هیچ چیزی نمیشه حسابی باز کرد .
    ا
    ویرایش توسط hossein_10 : 2018/07/15 در ساعت 22:08
    2008/11/04
    496
    494

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_10

... ممکنه دست به دامن طراحان داخلی بشن ....
    سلام
    مهندس دقیقا با کدوم قطعه میخواهی طراحی و تولید کنی ؟؟؟؟
    ...
    همون طور که مستحضر هستید ما مردم ایران، به علت "علم" و "باسوادی" و "کاری بودن" فوق العاده مون باید از ریز و درشت مایحتاجمون رو وارد کنیم !!!
    از این مقاومتها هست، یک چهارم واته مثلا یک کیلو، ما باید وارد کنیم !!!!!!
    ...
    اونهایی هم که میگن هر قطعه ای رو میتونن گیر بیارن، احتمالا دستشون به چاه نفت بنده!!!
    یعنی به عبارتی هر قطعه ای گیر میاد ولی به "هر قیمتی"!!!!!
    ...
    من در سال تولید ملی برای مهندسای حوزه الکترونیک یه پیشنهاد دنج دارم،
    از 4 تا 400 تا بُز تهیه کنن (بسته به توانشون)! برن بچرونن، میتونن واسه اینکه بُزا گم نشن گردن هر کدوم یه GPS بندازند!!!!
    اونهایی هم که پول بُز ندارند، غاز جایگزین خوبیه!!!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

متاسفانه با این وضعیت ایران ما شاهد هستیم که امروز قاجاریه برگشته. ایران جای ادم با وجدان نیست جای ادم با سواد هم نیست جمع کنیم بریم حداقل بچه هامون تو این نکبت نباشند. اقایون هم جمع بشند برای محبوبیت خودشون تو هیت دولت روضه امام حسین بخونند همه هم با ریاکاری تمام بزنند زیر گریه. انگار دین شده وسیله کار اقایونه.به جای اینکه بیاند مشکلات مردم رو حل کنند میرند هیت دولت روضه میخونند. اصلا این یه توهین به تمام معناست به دین و فرهنگ و جامعه و من و شما که بجای اینکه کارشونو درست انجام بدند میرند روضه می خونند هرچیزی جای خود داره
    2017/08/27
    648
    516

پارسال آخرای پاییز همینجا به همه گفتم اگر دو زار پول داری برو دلار بخر ولی دوستان همچنان سعی داشتن از راه تولید درآمد خودشان را حفظ کنند.
    هنوز هم پستهایی در مورد چگونه تولید کنیم و چگونه موفق شویم چگونه پیشرفت کنیم میبینم!!!!!!!
    عزیزم بیشتر حواست به چگونه زنده ماندن باشه تا تولید و تکنولوژی و علوم. فقط سعی کن جا خالی بدی بهت نخوره
    2012/07/31
    شیراز
    271
    93

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

متاسفانه با این وضعیت ایران ما شاهد هستیم که امروز قاجاریه برگشته. ایران جای ادم با وجدان نیست جای ادم با سواد هم نیست جمع کنیم بریم حداقل بچه هامون تو این نکبت نباشند. اقایون هم جمع بشند برای محبوبیت خودشون تو هیت دولت روضه امام حسین بخونند همه هم با ریاکاری تمام بزنند زیر گریه. انگار دین شده وسیله کار اقایونه.به جای اینکه بیاند مشکلات مردم رو حل کنند میرند هیت دولت روضه میخونند. اصلا این یه توهین به تمام معناست به دین و فرهنگ و جامعه و من و شما که بجای اینکه کارشونو درست انجام بدند میرند روضه می خونند هرچیزی جای خود داره
    سلام عزیز راه در رو مطمن سراغ داری ؟
    7 سال سابقه کار تو مترو دارم در رده مدیریت سیستم های انتقال برق، 15 سال هم طراحی الکترونیک کردم از 8051 تا ARM از GAL تا FPGA .راه درو ندارم شما سراغ داری؟
    جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
    که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط elfian

سلام عزیز راه در رو مطمن سراغ داری ؟
    7 سال سابقه کار تو مترو دارم در رده مدیریت سیستم های انتقال برق، 15 سال هم طراحی الکترونیک کردم از 8051 تا ARM از GAL تا FPGA .راه درو ندارم شما سراغ داری؟
    یه مدرک زبان بعدش هم ویزای کار کانادا استرالیا اروپا توی گوگل سرچ کنید اپلای ابرود یه انجمن هست برا رفتن. شده تحصیلی هم برید حداکثر 3 سال بعدش به یه زندگی حداقلی میرسید. ایرانم هم بمونه با مردمش تا هی بشینند ببینند اقایون براشون چی زر میزنند
    2012/07/31
    شیراز
    271
    93

متاهل هستم مشکلی نداره؟
    جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
    که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم
    2005/12/28
    تبريز
    4,211
    1,142

دوستان نا امیدیتون رو درک میکنم
    هیچ شکی در بیکفایتی دولت فعلی و قبلی و آینده نیست !!!
    ولی تولید اصولی میتونه موفق باشه. من این رو کاملا با اطمینان میگم. شاید بگید پس چرا تولید کننده ها موفق نیستند .... دلایل بسیار زیادی داره خیلی خیلی زیاد !
    نمیخوام امیدوارتون کنم به موندن در کشور ولی چشم بسته رفتن هیچ آینده ای نداره.
    همیشه دقت کنید از کی مشورت میگیرید. خیلی تولیدی های موفقی در کشور هستند که همین الانشم وضعشون خیلی بد نیست.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25