اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد ترانزیستور

سلام دوستان.من نحوه کار ترانزیستور npn رو فهمیدم و درک کردم.ولی جایی راجع به pnp توضیح نداده بود.کسی میتونه کامل و ساده و ترجیحا با عکس توضیح بده؟ممنون.
    یه سوال دیگه هم دارم.با ترازیستور غیر از جریان، آیا ولتاژ رو هم میشه کم و زیاد کرد؟
    لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
    گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
    لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
    گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

پاسخ : سوال در مورد ترانزیستور

نوشته اصلی توسط Mr.Skylake نمایش پست ها
    سلام دوستان.من نحوه کار ترانزیستور npn رو فهمیدم و درک کردم.ولی جایی راجع به pnp توضیح نداده بود.کسی میتونه کامل و ساده و ترجیحا با عکس توضیح بده؟ممنون.
    یه سوال دیگه هم دارم.با ترازیستور غیر از جریان، آیا ولتاژ رو هم میشه کم و زیاد کرد؟
    با سلام:
    هر آزمایشی که با ترانزیستور N.P.N انجام دادی حالا برعکس کن. امیتر به مثبت. کولکتور به ولتاژ منفی و بیس با ولتاژ منفی کار می کند.
    ترانزیستور ها بر حسب نوع قرار گرفتن در مدار ( امیتر مشترک، بیس مشترک و کولکتور مشترک) می توانند تقویت کننده ولتاژ، تقویت کننده جریان و یا تقویت کننده توان ( تقویت کننده ولتاژ و جریان با هم ) باشند. این دو ترانزیستور کارشان دقیقا مثل هم است فقط ولتاژ متصله به آن فرق می کند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : سوال در مورد ترانزیستور

ترانزیستو pnp اگه بیسش به زمین بخوره روشن میشه ولی npn اگه بیش به vcc وصل شه روشن میشه
      امیتر ترانزیستور pnp باید به vcc وصل شه و لی توی npn امیترش باید به زمین وصل شه ....
      بار ها هم . می خواهد رله باشه یا led یا یک مقاومت ، بلنگو .... باید به کلکتور وصل شوند اون سر دیگه بار اگه ترانزیستور pnp بود به زمین و اگه ترانزیستور npn بود به vcc !!!
      bd139 و bd140 دوتا ترانزیستور زوج هستند .
      برای اینکه راحتر موضوع را درک کنی نیاز به منبع دوبل داری . ترانزیستور npn روی تغزیه ی مثبت کنترل دارد و npn روی تغزیه ی منفی !!
      کاربرد هاشم ساخت موج سینوسی مربعی .... پلاریته دار . جاهایین نباید الکترون ها یک جهته حرکت کنند . دوست داریم الکترون ها برن و بیان از زوج ها استفاده می کنیم
      ----
      سوال دوم : همه ی قطعات الکترونیکی که تا الان تو دنیا ساخته شدن فقط قدرت کنترل حرکت الکترون ها را دارند . از دید اونا نه جریان معنی میده نه ولتاژ .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X