اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک مولتی مترم خراب شد.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک مولتی مترم خراب شد.

سلام.لطفا دوستان کمکم کنند.
    یه مولتی متر دیجیتال دارم .ولتاژ یه خازن رو میخواستم اندازه بگیرم روی رنج حداکثر 1000 ولت گذاشتم اما همینکه زدم به خازن یه صدای تخلیه خازن داد و دیگه هیچی روی مولتی متر نشون نمیده...لطفا کمک کنید.ایا قابل تعمیر هست؟
    جدیدترین ویرایش توسط masoud935; ۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۰۴/۲۶.

پاسخ : کمک مولتی مترم خراب شد.

شاید فیوز داخلش پریده...

دیدگاه

با سلام برای من هم چنین اتفاقی افتاد مولتی متر رو به سختی تعمیر کردم ولی دیگر درست کالیبره نشد و مجبور شدم برای اطمینان در اندازه گیری یکی دیگر بخرم
      :various_022::tt1:
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نه فیوزشو چک کردم درست بود. وقتی کلیدشو میزنی یا کلید سلکتورشو میچرخونی برای یه لحظه خیلی کوتاه درحد چند دهم
        ثانیه بخشهایی از صفحه روشن میشه ولی باز دوباره میره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
        با سلام برای من هم چنین اتفاقی افتاد مولتی متر رو به سختی تعمیر کردم ولی دیگر درست کالیبره نشد و مجبور شدم برای اطمینان در اندازه گیری یکی دیگر بخرم
        وای ی ی ی.نه ه ه ه ه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud935 نمایش پست ها
          سلام.لطفا دوستان کمکم کنند.
          یه مولتی متر دیجیتال دارم .ولتاژ یه خازن رو میخواستم اندازه بگیرم روی رنج حداکثر 1000 ولت گذاشتم اما همینکه زدم به خازن یه صدای تخلیه خازن داد و دیگه هیچی روی مولتی متر نشون نمیده...لطفا کمک کنید.ایا قابل تعمیر هست؟
          خازنه چند ولت بود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad=1 نمایش پست ها
            خازنه چند ولت بود؟
            اطلاعاتی روش نبود.کلا پاک شده بود.برای همین میخواستم ولتاژشو چک کنم.

خازنه چند ولت بود؟
            ولی های ولتاژ بود.

دیدگاه

اطلاعاتی روش نبود.کلا پاک شده بود.برای همین میخواستم ولتاژشو چک کنم.

ولی های ولتاژ بود.
              اگه میتونی مولتی متر رو باز کن و ازش عکس بزار

دیدگاه

این هم عکس از مرحوم مغفور مولتی متر.

دیدگاه

یکی به من بگه چرا نمیتونم عکسها رو پیوست کنم؟
                  اصلا جایی برای پیوست فایل نداره

دیدگاه

یکی به من بگه چرا نمیتونم عکسها رو پیوست کنم؟
                    اصلا جایی برای پیوست فایل نداره
                    سلام
                    درجایی مثل پیکو فایل و پرشین گیگ عکس مورد نظر را آپلود کنید و لینگش رو اینجا بزارید
                    بدرود

دیدگاه

این لینک عکسها.........

دیدگاه

تا میتونی اول اتصال کوتاه بعد در رفتگی لحیم رو بررسی کن اگه غیر از اون بود سوختن آیسی و یا نیمسوز شدنش در آخر هم قطعات دیگر رو چک کن
                        احتمال اون اولی ها خیلی بیشتره

تو این لینک به اونی که دروش خط آبی کشیدم دقت کن اتصالی داره
                        اگه نتونستی امکان داره اون آی سی ای که دورش خط قرمز کشیدم سوخته و یا نیمسوز شده باشه که اگه اینجور باشه مولتی متر درست نمیشه

دیدگاه

میتونی برد رو در بیاری و از جلوی برد یه عکس بذاری تا مسیر اون پراب رو ببینیم؟
                          باید ببینی پراب به کجا میره و سر راهش چه چیزایی هست
                          باتری رو هم عوض کن
                          من یه جایی شنیده بودم که بعضی از مولتی متر ها با برقی که داری اندازه میگیری یکم باتری رو شارژ میکنن (فکر کنم خالی بندی بود)
                          چند تا کار میتونی بکنی
                          1- باتری رو عوض کنی
                          2- مسیر پراب رو دنبال کنی و مقاومت فیوزی اش رو تعویض کنی ( بعضی از مولتی متر ها بجای فیوز از یه مقاومت فیوزی استفاده میکنن که جدا از فیوز آمپر هست)
                          3 - اگه روی رنج dc بوده باشه شاید دیود شیشه ای خراب باشه
                          با این تعریفی که تو میکنی که در چند دهم ثانیه صفحه میاد و بعد میپره احتمالا آیسی قیری که دوستمون با رنگ قرمز نشون دادن سوخته
                          بهترین نوع مولتی متر که من تا الان دیدم یه آی سی قیری داشت که فقط برای نمایش اطلاعات صفحه نمایش بود بقیه مدار هاش کلی آمپ امپ و مقایسه گر بود
                          اگر جسد اش رو پیدا کردم عکسش رو میزارم
                          جدیدترین ویرایش توسط maziar ashouri; ۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۰۴/۳۱.
                          این مشکل رو تجربه کردم
                          یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
                          بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

تا میتونی اول اتصال کوتاه بعد در رفتگی لحیم رو بررسی کن اگه غیر از اون بود سوختن آیسی و یا نیمسوز شدنش در آخر هم قطعات دیگر رو چک کن
                            احتمال اون اولی ها خیلی بیشتره

تو این لینک به اونی که دروش خط آبی کشیدم دقت کن اتصالی داره
                            اگه نتونستی امکان داره اون آی سی ای که دورش خط قرمز کشیدم سوخته و یا نیمسوز شده باشه که اگه اینجور باشه مولتی متر درست نمیشه
                            اون اولیه که با خط ابی مشخص کردید فقط یک کلیده

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
                            میتونی برد رو در بیاری و از جلوی برد یه عکس بذاری تا مسیر اون پراب رو ببینیم؟
                            باید ببینی پراب به کجا میره و سر راهش چه چیزایی هست
                            باتری رو هم عوض کن
                            من یه جایی شنیده بودم که بعضی از مولتی متر ها با برقی که داری اندازه میگیری یکم باتری رو شارژ میکنن (فکر کنم خالی بندی بود)
                            چند تا کار میتونی بکنی
                            1- باتری رو عوض کنی
                            2- مسیر پراب رو دنبال کنی و مقاومت فیوزی اش رو تعویض کنی ( بعضی از مولتی متر ها بجای فیوز از یه مقاومت فیوزی استفاده میکنن که جدا از فیوز آمپر هست)
                            3 - اگه روی رنج dc بوده باشه شاید دیود شیشه ای خراب باشه
                            با این تعریفی که تو میکنی که در چند دهم ثانیه صفحه میاد و بعد میپره احتمالا آیسی قیری که دوستمون با رنگ قرمز نشون دادن سوخته
                            بهترین نوع مولتی متر که من تا الان دیدم یه آی سی قیری داشت که فقط برای نمایش اطلاعات صفحه نمایش بود بقیه مدار هاش کلی آمپ امپ و مقایسه گر بود
                            اگر جسد اش رو پیدا کردم عکسش رو میزارم
                            ممنون از راهنماییتون..اما مشکلی با باتری نداشتم .مشکل این بود که میخواستم ولتاژ یه خازن رو اندازه بگیرم مولتی متر رو روی رنج 1000 ولت دی سی گذاشتم ولی ظاهرا ولتاژ خازن( که هیچی روش نوشته نبود)خیلی بیشتر از این حرفا بوده..به محض اینکه پراب رو زدم یه صدای تق تخلیه خازن دادو بعدش همه چی روی مولتی متر محو شد...... الانم وقتی روی بازر اهم متر میذارم و اتصال کوتاه رو چک میکنم بازر بوق میزنه ولی هیچی نشون نمیده الا یک نقطه کوچک که معمولا. قبلا رنج انتخابی رو نشون میداد الان برای یک لحظه خیلی کوتاه زمانیکه روشنش میکنم یا کلید سلکتور رو میچرخونم روشن میشه
                            جدیدترین ویرایش توسط masoud935; ۱۸:۲۰ ۱۳۹۷/۰۴/۳۱.

دیدگاه

اون اولیه که با خط ابی مشخص کردید فقط یک کلیده

ممنون از راهنماییتون..اما مشکلی با باتری نداشتم .مشکل این بود که میخواستم ولتاژ یه خازن رو اندازه بگیرم مولتی متر رو روی رنج 1000 ولت دی سی گذاشتم ولی ظاهرا ولتاژ خازن( که هیچی روش نوشته نبود)خیلی بیشتر از این حرفا بوده..به محض اینکه پراب رو زدم یه صدای تق تخلیه خازن دادو بعدش همه چی روی مولتی متر محو شد...... الانم وقتی روی بازر اهم متر میذارم و اتصال کوتاه رو چک میکنم بازر بوق میزنه ولی هیچی نشون نمیده الا یک نقطه کوچک که معمولا. قبلا رنج انتخابی رو نشون میداد الان برای یک لحظه خیلی کوتاه زمانیکه روشنش میکنم یا کلید سلکتور رو میچرخونم روشن میشه
                              سلام
                              متتأسفانه اون آی سی دیسپلی سوخته و نمیشه کاریش کرد (چون قیریه )
                              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X