اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عدم کارکرد ماژول GSM SIM800c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عدم کارکرد ماژول GSM SIM800c

با سلام

ماژول sim800c کلا به شبکه وصل نمیشه و LED روی برد در وضعیت کاری قرار نمیگیره ، مشکل از کجاست ؟ سیم کارتتم ایرانسل 4g

و ی سوال پایه ای : آیا نوع سیم کارت مثلا 4g و یا 3g با توجه به این که اصولا این ماژول ها تو شبکه 2g کار میکنن ، تاثیر داره یا اصلا به این ربطی نداه؟
    من میخوام از این ماژول برای انتقال دیتا از طریق GPRS استفاده کنم برای مانیتورینگ ی سری از داده ها ، اگه پیشنهاد بهنری دارین بگین ممنون میشم

پاسخ : مشکل عدم کارکرد ماژول GSM SIM800c

نوشته اصلی توسط miilaad123 نمایش پست ها
    با سلام

ماژول sim800c کلا به شبکه وصل نمیشه و LED روی برد در وضعیت کاری قرار نمیگیره ، مشکل از کجاست ؟ سیم کارتتم ایرانسل 4g

و ی سوال پایه ای : آیا نوع سیم کارت مثلا 4g و یا 3g با توجه به این که اصولا این ماژول ها تو شبکه 2g کار میکنن ، تاثیر داره یا اصلا به این ربطی نداه؟
    من میخوام از این ماژول برای انتقال دیتا از طریق GPRS استفاده کنم برای مانیتورینگ ی سری از داده ها ، اگه پیشنهاد بهنری دارین بگین ممنون میشم
    بیشتر افراد در بهش تغذیه این ماژول مشکل دارند!!!
    مشخصات قسمت تغذیه (رگولاتور-خازن ها - منبع تغذیه ورودی) رو اعلام کنید تا بررسی شود که اگر مشکل در قسمت تغذیه نباشد سراغ عیب یابی بیشتری در مدارتون بریم.
    ترجیها یک عکس از شماتیک و مدار ساخته شده هم بگذارید.

نوع سیم کارت هیچ تاثیری در عملکرد مازول ندارد.
    سیم کارت های 4g به تمامی شبکه های 2g , 3g , 4g لایسنس دارند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      بیشتر افراد در بهش تغذیه این ماژول مشکل دارند!!!
      مشخصات قسمت تغذیه (رگولاتور-خازن ها - منبع تغذیه ورودی) رو اعلام کنید تا بررسی شود که اگر مشکل در قسمت تغذیه نباشد سراغ عیب یابی بیشتری در مدارتون بریم.
      ترجیها یک عکس از شماتیک و مدار ساخته شده هم بگذارید.

نوع سیم کارت هیچ تاثیری در عملکرد مازول ندارد.
      سیم کارت های 4g به تمامی شبکه های 2g , 3g , 4g لایسنس دارند

نوع ماژول :

تغذیه آداپتور 12 ولت 2امپر با استفاده از مبدل DC -DC LM5296 ولتاژ رسوندم به 3.72 ,ولت ،
      پایه های اتصال : R به TX آردینو UNO و T به RX آردینو UNO - پایه vcc به مثبت 3.72 مبدلم و پایه GND به منفی مبدلم

دیدگاه

نوع ماژول :

تغذیه آداپتور 12 ولت 2امپر با استفاده از مبدل DC -DC LM5296 ولتاژ رسوندم به 3.72 ,ولت ،
        پایه های اتصال : R به TX آردینو UNO و T به RX آردینو UNO - پایه vcc به مثبت 3.72 مبدلم و پایه GND به منفی مبدلم
        این برد خودش دارای رگولاتور هست. MIC29302WU
        ولتاژ تغذیه برد بین 5 الی 20 ولت ذکر شده که بهتره شما همون 5 الی 12 رو در نظر بگیری.
        چون این رگولاتور از نوع خطی و جریان ورودی و خروجی اون برابر هست بهتره اول ولتاژ 12 ولت رو با ماژولی lm2596 به 5 ولت کاهش دهید و سپس به برد وصل کنید.
        در صورتی در هنگام ارتباط با شبکه ماژول ریست شد بهتره یک خازن با ظرفیت 1500الی2200میکرو فاراد با پایه های تغذیه برد موازی کنید

امیدوارم مشکلتون حل بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
          این برد خودش دارای رگولاتور هست. MIC29302WU
          ولتاژ تغذیه برد بین 5 الی 20 ولت ذکر شده که بهتره شما همون 5 الی 12 رو در نظر بگیری.
          چون این رگولاتور از نوع خطی و جریان ورودی و خروجی اون برابر هست بهتره اول ولتاژ 12 ولت رو با ماژولی lm2596 به 5 ولت کاهش دهید و سپس به برد وصل کنید.
          در صورتی در هنگام ارتباط با شبکه ماژول ریست شد بهتره یک خازن با ظرفیت 1500الی2200میکرو فاراد با پایه های تغذیه برد موازی کنید

امیدوارم مشکلتون حل بشه
          ممنونم چراغ اتصال به حالت صحیح دراومد ولی هرکاری میکنم نمیتونم پروگرمش کنم به وسیله آردینو UNO.

لطفا اگه Library و یا مثالی در خصوص ماژول SIM800c دارد برام بفرستید ،

دیدگاه

ممنونم چراغ اتصال به حالت صحیح دراومد ولی هرکاری میکنم نمیتونم پروگرمش کنم به وسیله آردینو UNO.

لطفا اگه Library و یا مثالی در خصوص ماژول SIM800c دارد برام بفرستید ،
            برای ارتباط با sim800 از آموزش زیر استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X