اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

itag

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

itag

دوستان سلام
    نحوه اتصال jtag به پایه های fpga چطور هست
    fpga پایه های DIN , PROG , CCLK , DONE , TMS , TDO , TCK , TDI رو برای پروگرم کردن داره در صورتی که JTAG فقط TDO ,TCK,TDI,TMS رو داره
    ممنون میشم کمک کنید . در ضمن من میخوام بدون حافظه خارجی FPGA رو مستقیم پروگرام کنم(برای تست)
    من از XC2S200 شرکت XILINX و پروگرم پارالل استفاده می کنم

پاسخ : itag

سلام دوست خوبم
    DIN , PROG , CCLK , DONE این پایه هارو باید از دیتا شیتش ببینی که چی کار می کننن؟ من زیاد با این تراشه کار نکردم ولی فقط پایه های جی تگ کافی هست برا برنامه ریزی!!!!اون یکی پایه ها بسته به کاربردت یا پول پ می شن یا پول داوون!!!!!
    در ضمن باید خازن هم کنارشون بزاری برای دیبانس گیری!!!!
    از اف پی جی ای فقط باید ISP استفاده کنی یهعنی باید تو سیستم پراگرم کنی و کار بکشی ازش!!!!وگرنه برنامت دود می شه؟؟؟؟یا از حافظه خارجی استفاده کنی!
    اصلا چرا از CPLD استفاده نمی کنی؟؟؟؟؟

دیدگاه

دوست قشنگم
      تصحیح می کنم که پایه های به غیر از جی تگ برای ارتبطات سریال آسنکرون در اف پی جی ای هست که با توجه به شکل زیر همه چیز برات امیدوارم روشن بشه!!![
      The "synchronous serial" interface
      It is a simple one-bit data/clock interface. It is synchronous and you provide one bit at a time to the device.

Here's a description of the 5 most important pins of this interface:

Xilinx pin name Altera pin name Direction Pin function
      data data0 input to the FPGA configuration data bit
      clk dclk input to the FPGA configuration clock, the configuration data bit is shifted in the FPGA at the clock rising-edge
      prog_b nConfig input to the FPGA when asserted (i.e. when it goes low - this is an active low pin), the FPGA is reset-ed and looses its configuration. If the FPGA was in user-mode, it stops operation immediately, and all IOs go back into tri-state mode.
      init_b nStatus output from the FPGA This pin indicates when the FPGA is ready to start the configuration process, soon after prog_b is de-asserted. It is useful in combination with prob_b because it takes a few milliseconds for the FPGA is get into a "clean state of mind", once prog_b is de-asserted, after which pumping configuration data can actually start.
      done ConfDone output from the FPGA When high, indicates that the FPGA is configured (in user-mode).

Note: the init_b and done pins are actually open-collector pins, so pull-up resistors are required on these. Also if multiple FPGAs are to be configured, these pins are usually connected together on all FPGAs, so that all the FPGAs switch into "user-mode" together. There is many more details, so for a complete description, check the FPGA vendors application notes.

دیدگاه

سلام .fpga را می تونه به چند روش پروگرم کنید. پایه های دیگه که ازشون نام بردید برای مدهای دیگه استفاده میشه به عنوان مثال پروگرم کردن به وسیله e2prom .اما برای پروگرم کردن با jtag فقط TDI,TDO,TCK.TMS رو لازم دارید . فقط باید یک پروگرمر JTAG هم داشته باشید. یادتون باشد پایهM0 ,M1 M2 را در FPGA را باید در حالت BoundryScan قرار بدهید(البته این مود در هر حالتی از پایه های M0,1,2 هم پروگرم میشه اما بهتر که این تنضیمات را انجام بدهید). میتونید به Data sheet تراشه قسمت configuration نگاه کنید. اگر به datasheet تراشه های e2 prom شرکت xilinx نگاه کنید استفاده از دیگر پایه های که ازشون نام بردید را متوجه می شوید (xc18v04)

دیدگاه

سلام
          دوستان اینهایی که گفتید میدونم
          مشکل پروگرامر هم ندارم از پروگرامر پارالل استفاده می کنم که قبلا از اون جواب گرفتم.مشکل من در حالت BoundryScan ایراد IDCODE میگیره
          (با استفاده از پایه های TDI,TDO,TCK.TMS )
          برای همین دارم سعی میکنم از مد slave serial استفاده کنم (DIN , PROG , CCLK , DONE )
          ولی هنوز موفق نشدم .

دیدگاه

سلام
            من از روش Slave Serial استفاده کردم و چیپ پروگرام شد :wow:

دیدگاه

:bye
              نوشته اصلی توسط fazel459
              سلام
              من از روش Slave Serial استفاده کردم و چیپ پروگرام شد :wow:
              با سلام
              یه سوال از همون پروگرمر JTAG برای روش slave serial استفاده کردید؟
              (من قبل از اینکه جواب شما را در این تاپیک http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22123.0;topicseen ببینم سوال رو پرسیدم!)
              با تشکر
              من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
                بله از همون پروگرار استفاده کردم
                البته بصورت slave serial وصلش کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X