اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تک قطبی مغناطیسی (بحث و معرفی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تک قطبی مغناطیسی (بحث و معرفی)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    خیلی با خودم فکر کردم این تاپیک رو شروع کنم یا نه!؟
    ولی دیدم ارزشش رو داره که این تاپیک چالش هایی رو برای بچه های سایت ایجاد کنه....
    بحث در مورد تک قطبی مغناطیسی قطعا یه موضوع خیلی جالب هست که تمامی داشته های ما در مورد تحلیل مغناطیس رو متاثر می کنه...
    البته باید ذکر کنم که این بحث جز مسایل خیلی سطح بالای علم فیزیک هستش که هنوزم خیلی ابهام در موردش وجود داره....
    ولی هدف من ایجاد یک بانک اطلاعات هدفمند در حوزه ی تک قطبی مغناطیسی هستش که ریفرنس های معتبر داشته باشه.
    در عین حال تاپیک رو با چند تا سوال ساده شروع می کنم
    آیا تک قطبی مغناطیسی در طبیعت وجود واقع ای داره؟
    آیا میشه تک قطبی مغناطیسی ساخت؟
    آیا تک قطبی مغناطیسی به طور تحلیل و محاسباتی قابل اثبات هستش؟
    ممنون میشم اگه به تاپیک علاقه دارید راجع به سوالات نظر بدید تا بحث رو پیش ببریم
    شاد و خرم باشید
    هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
    بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

پاسخ : تک قطبی مغناطیسی (بحث و معرفی)

نوشته اصلی توسط induct نمایش پست ها
    ...
    آیا تک قطبی مغناطیسی در طبیعت وجود واقع ای داره؟
    آیا میشه تک قطبی مغناطیسی ساخت؟
    آیا تک قطبی مغناطیسی به طور تحلیل و محاسباتی قابل اثبات هستش؟
    ...
    سلام،
    من معمولا توی تاپیکهای با مفاهیم پایه برقی و فیزیک برق ورود میکنم! عموما به شرط تسلت بر موضوع!
    ...
    هر چند روی این موضوعی که شما مطرح کردی بنده تسلتی ندارم، ولی دانسته ها و البته شهود برقی خودم رو در این زمینه بیان میکنم!
    ...
    آیا تک قطبی مغناطیسی در طبیعت وجود واقع ای داره؟ خیر!
    آیا میشه تک قطبی مغناطیسی ساخت؟ خیر!
    آیا تک قطبی مغناطیسی به طور تحلیل و محاسباتی قابل اثبات هستش؟ نمیدونم! (محاسباتی!! - تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها!)
    ...
    ...
    دلایلم هم به ظن خودم اینه که فکر میکنم، مغناطیس در واقع تأثیر ثانوی همان الکتریک (بار الکتریکی) هست در حالتی که بعد مکانش (یا زمان) در حال تغییر است!!!!
    که در ریزترین حالت به یک تک الکترون که دارای اسپین ذاتی است مربوط میشه!
    ...
    و از اونجایی که تغییر در بعد مکان، یک ماهیت "برداری" دارد و با "مفهوم جهت" همبستگی ذاتی دارد، پس قابل تبدیل به یک کمیت اسکالر نخواهد بود!!!!!!!!!!!!!!!
    ...
    به عبارت خلاصه تر از آنجایی که یک بردار همواره دو قطب دارد پس مغناطیس تک قطبی وجود خارجی ندارد!!!
    ...
    دست آخر هم عرض کنم که این، یک تاپیک سودمند نخواهد بود! حداقل برای کشور ما که مصرف کننده مطلق علم و دانش هستیم!!!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
      جواب منطقی هستش ولی کلیشه ای ( البته قطعا صحبت هاتون صحیح هست ولی نه به صورت مطلق)
      ممنون می شم دیگر دوستان هم نظر خودشون رو بگن...
      یه جمله و تصویر میزارم برای ادامه بحث ولی لطفا نظر بدن دوستان راجع به سوالات پست اول...

این جملات هم باید تامل بر انگیز باشن :
      A team of researchers from Cologne, Munich, and Dresden has managed to create artificial magnetic monopoles. To do this, the scientists merged tiny magnetic whirls, so-called skyrmions. At the point of merging, the physicists were able to create a monopole
      این جملات رو دقت کنید به خصوص به کلمات کلیدی متن

جدیدترین ویرایش توسط induct; ۱۵:۳۰ ۱۳۹۷/۰۴/۲۹.
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

با سلام
        درباره همین موضوع یک ماه یا دوماه پیش در شبکه ماهواره ای NGF داشت برنامه ای پخش میکرد
        برای پاسخ به این سوال که میشه تک قطب مغناطیسی ساخت به ادامه متن توجه کنین
        فکر کنید من یک سیم به شما دادم که در اون برق هست
        شما میتونید بگید برقی که در این سیم هست مثبت هست یا منفی؟( بدون در دست داشتن سیم دیگر)
        معلومه که نمیتونی چون بدون وجود مثبت منفی وجود نداره و بدون وجود منفی مثبت وجود نداره

شما در جایی زندگی میکنی که جاذبه ا ش دارای دو قطب هست
        پس نمیتونی یک قطب رو بدون به وجود آوردن اونو یکی قطب درست کنی
        شاید بشه این دو قطب رو از هم فاصله داد اما باز هم دو قطب هست
        این مشکل رو تجربه کردم
        یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
        بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

با عرض سلام و تشکر از دوست عزیز
          حرف های شما هم صحیح هستش و البته نه به طور مطلق....
          در مورد تحلیل مغناطیس با دیدگاه دو قطبی بودن مغناطیس، میشه توی هر فضایی یک سطح بسته مثل کره ایجاد کرد. بر اساس قوانین مغناطیس بر آیند شار مغناطیسی ورودی و خروجی از اون سطح بسته همواره برابر صفر هستش این تحلیل هیچ ارتباطی به دور و یا نزدیک بودن قطب ها نداره !.... که به این مسئله اصول موضوعی مغناطیس ساکن در فضای آزاد گفته میشه
          حالا در صورتی که این اصل نقض بشه میشه به تعریف تک قطبی مغناطیسی پرداخت یعنی در صورتی که بر آیند میدان های مغناطیسی ورودی و خروجی به یک سطح بسته برابر صفر نشه....
          حالا آیا این مسئله ممکن هست یا نه در ادامه می تونیم راجع بهش صحبت کنیم
          همچنان منتظر نظر دوستان در مورد تک قطبی مغناطیسی هستم؟؟؟؟
          در ادامه بحث یک ماده ای رو معرفی می کنم که پیوند تنگاتنگی با مسئله تک قطبی داره !!!!!
          Spin Ice
          این ماده دارای ساختار پیوندی عجیبی هستش که .....
          جدیدترین ویرایش توسط induct; ۲۲:۵۴ ۱۳۹۷/۰۴/۳۰.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
            و ممنون از اینکه کسی نظری نداره
            یک نکته تکمیلی در ادامه بحث میخوام عرض کنم خدمتتون...
            اسپین آیز یک ماده شیمیایی هستش که دارای رفتار های ناشناخته و بعضا شناخته شده ی مغناطیسی هستش
            این ماده در دما های پایین رفتاری همچون پرمننت مگنت داره و به طور رسمی به عنوان تک قطبی مغناطیس معرفی شده...
            فرمول شیمیایی این ماده Ho2Ti2O7 هستش ...
            , و ساختار پیوندی اون به این شکله :

همچنان منتظر حضور شما دوستان در بحث هستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X