اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی هدر برد STM32F103C8T6

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی هدر برد STM32F103C8T6

سلام عزیزان این ماژول برا یه پروژه صنعتی می خوام استفاده کنم به عنوان mcu
    برا برنامه نویسیش باید چکار انجام بدم ؟ تو محیط کد ویژن با زبان c برا avr رو اینم جواب می ده یا از نرم افزار آردوینو با کد نویسی مثل آردوینو چی ؟
    ممنون می شم جواب بدید

پاسخ : برنامه نویسی هدر برد STM32F103C8T6

نوشته اصلی توسط mohsen74 نمایش پست ها
    برا برنامه نویسیش باید چکار انجام بدم ؟ تو محیط کد ویژن با زبان c برا avr رو اینم جواب می ده یا از نرم افزار آردوینو با کد نویسی مثل آردوینو چی ؟
    ممنون می شم جواب بدید
    https://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%B1%D8...2f103c8t6.html
    سلام
    درست فهمیدم؟ شما میخواید برای این برد توی کدویژن برنامه بسازید؟
    این بورد، بورد راه انداز STM32F103 هستش که میکروکنترلری از خانواده ARM هستش. به هیچ عنوان نمیشه با IDE های AVR براش کد زد! البته شاید بشه با آردوینو یه کارایی کرد چون آردوینو مختص AVR نیست؛ ولی با کدویژن و اتمل استدیو و امثال اون ها به هیچ وجه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.m98 نمایش پست ها
      سلام
      درست فهمیدم؟ شما میخواید برای این برد توی کدویژن برنامه بسازید؟
      این بورد، بورد راه انداز STM32F103 هستش که میکروکنترلری از خانواده ARM هستش. به هیچ عنوان نمیشه با IDE های AVR براش کد زد! البته شاید بشه با آردوینو یه کارایی کرد چون آردوینو مختص AVR نیست؛ ولی با کدویژن و اتمل استدیو و امثال اون ها به هیچ وجه!
      ممنون از پاسخ ، با کد ویژن منظورم نبود منظورم نحو برنامه نویسی c بود چون آردوینو و avr جفتشون c نوشته می شن ولی خیلی نحوشون باهم فرق داره
      نحو این میکروهای arm نمی دونم چطوریه چون باهاشون قبلاً سرو کار نداشتم ولی الان نیاز پیدا کردم
      تو ی سایت ی مدل arm بود با آردوینو بوت شده بود چطوریاست ؟

دیدگاه

ممنون از پاسخ ، با کد ویژن منظورم نبود منظورم نحو برنامه نویسی c بود چون آردوینو و avr جفتشون c نوشته می شن ولی خیلی نحوشون باهم فرق داره
        نحو این میکروهای arm نمی دونم چطوریه چون باهاشون قبلاً سرو کار نداشتم ولی الان نیاز پیدا کردم
        تو ی سایت ی مدل arm بود با آردوینو بوت شده بود چطوریاست ؟
        سلام
        کلیات زبان c تغییری نداره و فرق نمیکنه برای چی کدنویسی انجام میشه. اما خوب جزئیاتی مثل راه اندازی واحد ها و... در میکروکنترلرها و کاربردهای مختلف فرق میکنه. من اطلاعی در مورد آردوینو ندارم ولی برای برنامه نویسی ARM، به خصوص تولیدات ST روش ها و IDEهای مختلفی وجود داره. درمورد برنامه نویسی این میکروکنترلر به روش مرسوم، مطلب توی اینترنت و حتی همین انجمن خیلی زیاده؛ اما در مورد برنامه نویسی با آردوینو باید اساتید انجمن جواب بدن. متاسفانه من چیزی در این مورد نمیدونم.

دیدگاه

ممنون می شم جواب بدید
          https://eshop.eca.ir/%D8%A8%D8%B1%D8...2f103c8t6.html
          درود ، آردوینو به زبان مشابه ++c هست که برای یک سری پردازنده های stm و آرم هم بوتلودر منتشر شده ، شما طبق آموزش لینک زیر و با استفاده از یک مبدل سریال میتونید مستقیم روی این برد با آردو کد بزنید و از توابع و کتابخونه های اون استفاده کنید .

دیدگاه

اگه میخاید برای این برد برنامه بنویسید ، بهتره سراغ کامپایلرهای حرفه ایش مثل کیل برید . من خودم چند دفعه با آردوینو برنامه ریزیش کردم ، اما متاسفانه برخی توابع رو اجرا نمیکنه و یا کتابخونه ارگومان هارو نمیپذیره مثلا در صفحه نوکیا 5110 ، اون قسمتی که مربوط میشه به تنظیم پین های SPI ، PB5 رو نمیپذیره. در کل بهتره سراغ کیل و یا iar برید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X