اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دو NET برای یک پین ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دو NET برای یک پین ؟؟؟

سلام
    بعضی اوقات پیش میاد که شما با توجه به نوع کار مجبور می شید دو تا تعریف برای یک پایه داشته باشید
    مثلا
    mega8 دارید که می خواهید پایه های پروگرمش رو به یک پین هدر بزنید و از طرفی مثلا می خواهید از تایمر 2 هم به عنوان خروجی استفاده کنید
    خب این جا یک پایه به عنوان 2 کاربرد هست
    PB.3
    هم mosi و هم oc2 خب من می خوام ببینم میشه دو تا تعریف داشت تا در شماتیک و PCB این دو بخش رو از هم تشخیص داد
    ؟؟؟؟
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : دو NET برای یک پین ؟؟؟

نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
    سلام
    بعضی اوقات پیش میاد که شما با توجه به نوع کار مجبور می شید دو تا تعریف برای یک پایه داشته باشید
    مثلا
    mega8 دارید که می خواهید پایه های پروگرمش رو به یک پین هدر بزنید و از طرفی مثلا می خواهید از تایمر 2 هم به عنوان خروجی استفاده کنید
    خب این جا یک پایه به عنوان 2 کاربرد هست
    PB.3
    هم mosi و هم oc2 خب من می خوام ببینم میشه دو تا تعریف داشت تا در شماتیک و PCB این دو بخش رو از هم تشخیص داد
    ؟؟؟؟
    سلام
    بله ممکنه چند عملکرد برای یک پین میکرو تعریف شده باشه
    در شماتیک و pcb هر پین رو تنها به یه نت میتونید متصل کنید و اتصال به چند نت معنی نمیده
    اما از طریق آی سی های مالتی پلکسر میتونید یک پین رو به چند پایه متصل کنید
    در خصوص این آی سی ها مطالعه بفرمایید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام
      بله ممکنه چند عملکرد برای یک پین میکرو تعریف شده باشه
      در شماتیک و pcb هر پین رو تنها به یه نت میتونید متصل کنید و اتصال به چند نت معنی نمیده
      اما از طریق آی سی های مالتی پلکسر میتونید یک پین رو به چند پایه متصل کنید
      در خصوص این آی سی ها مطالعه بفرمایید
      سلام به لحاظ عملی مشکلی ندارم
      مشکل سخت افزار نیست
      ببینید من الان یه پین هدر می گذارم برای پروگرم کردن و اون رو با NET متصل می کنم به miso , mosi,sck و غیره
      حالا همون طور که گفتم چون در عمل از پایه mosi (در برنامه ای که نوشته میشه) به عنوان oc2 استفاده شده نه mosi و فقط زمانی که می خواهیم پروگرم کنیم این پایه mosi هست
      و الباقی oc2
      خب حالا برای اینکه نقشه خوانی بهتر بشه و راحت تر می خواستم ببیم میشه تعریف خاصی در شماتیک داشته باشیم
      الان شاید منظورم رو بهتر گفته باشم
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

سلام
        خب هر جایی متناسب با کاربردش نت مربوط خودشو بذارید
        فقط کافیه این نت ها یک جا به هم متصل شده باشن...خود التیوم میفهمه اینها همه یکی هستن و به هم وصلشون میکنه
        ................Fx7SAM................

دیدگاه

به طور مثال من مجبور شدم به این کار

ولی در نهایت در قسمت PCB یکی از نت ها به نمایش در می آید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X