اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pwm با تعیین فرکانس از 50 تا 1000 هرتز و دیوتی سایکل 10تا 100درصد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pwm با تعیین فرکانس از 50 تا 1000 هرتز و دیوتی سایکل 10تا 100درصد

سلام
    من همه تاپیک های انجمن رو مطالعه کردم ولی باز نتونستم این پروژه رو اجام بدم
    مدار به این صورته که دو تا عدد از پورت سریال میکرو دریافت میکنم که یکی برای فرکانس و یکی هم دیوتی سایکل یه pwm هست حالا من در مورد دریافت اطلاعات از پورت سریال مشکلی ندارم
    مشکل من ساخت یک pwm با فرکانس و دیوتی سایکل دلخواه است لطفا راهنمایی کنید
    میکرو avr مگا 32
    فرکانس داخلی 8 مگ
    تایمر مهم نیست کدام باشد

پاسخ : pwm با تعیین فرکانس از 50 تا 1000 هرتز و دیوتی سایکل 10تا 100درصد

سلام
    دیوتی سایکل قابل تعیین توسط ورودی سریال هستش اما فرکانس PWM در تمام میکرو های 8 بیتی و 16 بیتی برابر 450 هرتز هستش و قابل تغییر نیست.
    اگر دوستان روشی بلدن لطف کنن حرف بنده رو تصحیح کنن.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      ولی خودم با تغییر مقدار رجیستر tccr1b فرکانس رو تا حدودی تغییر میتونم بدم ولی بازه تغییر خیلی زیاده چون کلاک میکرو به واحد های 2و4و8و16و... تقسیم میشه
      نوشته اصلی توسط mahdi.ahmadimehr نمایش پست ها
      سلام
      دیوتی سایکل قابل تعیین توسط ورودی سریال هستش اما فرکانس PWM در تمام میکرو های 8 بیتی و 16 بیتی برابر 450 هرتز هستش و قابل تغییر نیست.
      اگر دوستان روشی بلدن لطف کنن حرف بنده رو تصحیح کنن.

دیدگاه

درست میفرمایید من توجه به کلاک میکرو در فرکانس PWM تکردم اما پیشنهاد میکنم اگر امکانش هست از آی سی 555 یا NE555 استفاده کنید هم دقت بالاتری در فرکانس و نوعش داره هم ارزان قیمته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.ahmadimehr نمایش پست ها
          درست میفرمایید من توجه به کلاک میکرو در فرکانس PWM تکردم اما پیشنهاد میکنم اگر امکانش هست از آی سی 555 یا NE555 استفاده کنید هم دقت بالاتری در فرکانس و نوعش داره هم ارزان قیمته.
          همونطور که اول تاپیک عرض کردم دو تا عدد از پورت سریال باید دریافت کنم که یکیش فرکانسه یکیش دیوتی سایکله
          چطوری من این عدد رو به 555 بدم ؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X