اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار دیجیتال

با سلام
    دوستان من میخام یه مدار درست کنم که 5 تا ورودی دیجتال داشته باشه و وقتی هر پنج تا با هم فعال بشن یه خروجی رو یک کنه
    خرید ماژول فرستنده و گیرنده مادون قرمز IR مدل HW-210 با قیمتی عالی به‌صورت خرده و عمده در فروشگاه اینترنتی روبوایکیو. از سنسور آی آر جهت تشخیص مانع و خط در انواع ربات استفاده می‌شود.

پنج تا ورودی مدار رو از برد بالا میخام بگیرم
    ترجیحا بدون میکرو کنترلر یا برنامه نویسی باشه چون اونجوری خودم می تونستم ولی پیچیده می شد مدار میخام ساده باشه

ارزون ترین و ساده ترین راه رو بگین
    و یه سوال دیگه راهی هست که اون پتانسیومتر روی ماژول IR رو حذف کنم ؟

خیلی ممنون

پاسخ : طراحی مدار دیجیتال

نوشته اصلی توسط 6636 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من میخام یه مدار درست کنم که 5 تا ورودی دیجتال داشته باشه و وقتی هر پنج تا با هم فعال بشن یه خروجی رو یک کنه
    خرید ماژول فرستنده و گیرنده مادون قرمز IR مدل HW-210 با قیمتی عالی به‌صورت خرده و عمده در فروشگاه اینترنتی روبوایکیو. از سنسور آی آر جهت تشخیص مانع و خط در انواع ربات استفاده می‌شود.

پنج تا ورودی مدار رو از برد بالا میخام بگیرم
    ترجیحا بدون میکرو کنترلر یا برنامه نویسی باشه چون اونجوری خودم می تونستم ولی پیچیده می شد مدار میخام ساده باشه

ارزون ترین و ساده ترین راه رو بگین
    و یه سوال دیگه راهی هست که اون پتانسیومتر روی ماژول IR رو حذف کنم ؟

خیلی ممنون
    سلام دوست عزیز

دقیقا برای این کار شما باید از آی سی هایی با گیت AND استفاده کنید .
    آی سی زیر دارای چهار گیت AND دو ورودی هست
    خرید اینترنتی آی سی گیت AND شماره 74LS09 به صورت خرده و عمده و قیمت انواع گیت منطقی در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

در خصوص پتانسیومتر همان طور که در توضیحاتش نوشته پیچ تنظیم فاصله قابل تشخیص هست
    اگه خواستید برش دارید میتونید یه تقسیم مقاومتی به جاش بزارید

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون

ای سی رو چک کردم اگه با ترازیستور پنجتا پشت سر هم ببندم به صورت خطی که ولتاژهر یک از ترانزیستورها از قبلی تامین بشه نمیشه همین کار رو کرد با هزینه کمتر؟

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون

ای سی رو چک کردم اگه با ترازیستور پنجتا پشت سر هم ببندم به صورت خطی که ولتاژهر یک از ترانزیستورها از قبلی تامین بشه نمیشه همین کار رو کرد با هزینه کمتر؟
        سلام
        خواهش میکنم

با ترانزیستور میشه اما پر دردسر هست و مدارتون برای یه گیت ساده بی جهت شلوغ میشه
        بهتره آی سی رو تهیه کنید
        هزینه ای هم نداره . . .

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی تون

اگه میشه بگید که من به کدوم پایه ها باید ورودی بدم و کدوم پایه خروجی هست
          خیلی از دیتاشیت سر در نمیارم

بازم خیلی ممنونم

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی تون

اگه میشه بگید که من به کدوم پایه ها باید ورودی بدم و کدوم پایه خروجی هست
            خیلی از دیتاشیت سر در نمیارم
            بازم خیلی ممنونم
            در خصوص آی سی SN54/74LS09 با این آدرس http://roboeq.ir/products/detail/%D8...9%87%2074LS09/
            به عنوان مثال پایه های 9 و 10 دو ورودی یک گیت AND و پایه 8 خروجی گیت هست .
            با توجه به این که خروجی این آی سی Open Collector هست برای کار شما بهتره از آی سی زیر استفاده کنید
            خرید اینترنتی آی سی گیت AND دو ورودی 74HC08 به صورت خرده و عمده و قیمت انواع گیت منطقی در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

موفق باشید
            جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۲۰:۱۰ ۱۳۹۷/۰۵/۱۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X