ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28
    2016/06/29
    33
    227

پاسخ : آموزش ساخت شوکر دوترانسه (جدید)

نقل قول نوشته اصلی توسط rafailgordan

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

استاد خسته نباشید خیلی عالی بود .
    استاد برق این چند ولت بود .
    سلام
    وقت بخیر
    لطف دارین ولی کاشکی واقعا استاد بودم...
    خروجی مدار با توجه به فاصله الکترودها حدود 90 تا 110 کیلو ولت هست...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

[QUOTE=abas01;696647] سلام به همه دوستان
    دوست عزیز جناب تسلا همچنان منتظر گذاشتن آموزش جدیدتون هستیم.
    با تشکر از شما دوست خوبم تسلا امیدوارم هر کجا که هستید حالتون خوب باشه

سلام
    وقت بخیر
    خیلی ممنون از شما
    اگه نتیجه کار به حد مطلوبی که مد نظرم هست برسه قطعا آموزش جدید رو قرار میدم...
    موفق و پیروز باشید...
    2019/05/03
    5
    4

[QUOTE=nikola_tesla;697900]سلام
    وقت بخیر
    لطف دارین ولی کاشکی واقعا استاد بودم...
    خروجی مدار با توجه به فاصله الکترودها حدود 90 تا 110 کیلو ولت هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط abas01

سلام به همه دوستان
    دوست عزیز جناب تسلا همچنان منتظر گذاشتن آموزش جدیدتون هستیم.
    با تشکر از شما دوست خوبم تسلا امیدوارم هر کجا که هستید حالتون خوب باشه

سلام
    وقت بخیر
    خیلی ممنون از شما
    اگه نتیجه کار به حد مطلوبی که مد نظرم هست برسه قطعا آموزش جدید رو قرار میدم...
    موفق و پیروز باشید...
    سلام دوست عزیز
    تو این دو هفته سعی کردم تمام قطعات بدردسراز تهران تهیه کنم من هم مثله بقیه دوستان مشکل تهیه قطعه داشتم اما خیلی پشتکارگیر هستم وتوانستم قطعات تهیه کنم منتظرم شنبه خازنها از طریق تیپاکس دو روز دیگه بدستم برسد شروع کنمو طبق آموزش و مدار شما استاد عزیز جلو بروم هشت عدد خازن اکسیال 2000ولت 400 نانو 5 عدد اسپارک گپ 2500 ولت 4 عدد مافست irfz44 و سیم لاکی سایز 0.08 و سایز 0.1 و سایز 0.8 و 8 عدد دیود 1n4007تهیه کردم بقیه قطعات هم از قبل داشتم دو سه سال قبل شوکرتک ترانسه خازنی درست میکردم کلیپهاش تو آپارات هست اگربه غیر از این قطعات قطعه بهتر مد نظرتان هست اسمش را بفرمایید تا تهیه کنم استاد عزیز دو تا سوال داشتم اول اینکه بجای سری کردن این همه دیود یک عدد دیودولتاژ بالا مناسب برای مدار دو ترانسه میخواهم که براحتی بتوانم پیدا کنم؟ چه دیودی مد نظرتان هست تو ایران موجود باشه اگه مغازه برای خرید دیود مثلا 8000ولت یک یا نیم آمپر میشناسید بیزحمت معرفی کنید ؟
    دوم اینکه من ترانس دوم را میخواهم داخل لوله پی وی سی سایز 2 ده عدد شیار ایجاد کنم و سیم ثانویه نازک را داخل شیار بپیچم و سیم زخیم را هم روی میله فریت بپیچم فقط سر مشترک ثانویه و اولیه را نمیشناسم اگه منظورم متوجه شده اید راهنماییم کنید البته طبق آموزش شما ترانس شما را هم می پیچم اما وسوسه شدم یک مدل شیار دارهم درست کنم با تشکر از لطف و زحماتتان
    2019/05/03
    5
    4

سلام
    اولین کلیپ از شوکر دو ترانسه ای که آماده کردم البته هنوز مدارش جمع جور تمیز نیست خازن ها دو عدد 2000ولت 400نانو هستن اسپارک گپ 800 ولت هست اسپارک گپ 2500 ولت تست کردم ولی جواب نداد فعلا همه چیز خوبه با یک عدد باطری لیتیوم تقریبا نزدیک پنج سانت آرک میزنه فقط سرعت آرکش کمه .با دوعدد لیتیوم یعنی 7 ولت هم تست کردم بهتر شد ولی باز هم اونی که میخوام نشد البته من تو مدار نوسان گر من فقط از یک ترانزیستورirfz44 استفاده کردم حالا بعد دوتا استفاده میکنم ببینم سرعتش بیشتر میشودیا نه . یا اینکه تعداد دیود ها را کمتر کنم دیود ها هم ده تا دیود uf4007 بستم .

2018/05/06
    15
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط T.REX

سلام به همه دوستان
    احتمالا آقاي تسلا سرشون خيلي شلوغه اميدوارم زودتر وقتشون آزاد بشه و اين آموزش و شروع كنند .
    در اين فرصت گفتم تجربيات خودم رو به اشتراك بزارم . احتمالا همه ميدونيد بزرگترين چالش براي ساخت شوكر ترانس اون هست ، من كه خيلي سر ترانس به مشكل خوردم ولي با آموزش هاي آقاي تسلا متوجه اشتباهاتم شدم اول اينكه چون فكر ميكردم ثانويه بايد تعداد دور خيلي زيادي داشته باشه براي اينكه از فضا بيشترين استفاده رو داشته باشم فاصله سر و ته قرقره رو رعايت نمي كردم و فاصله رو خيلي كم ميگرفتم .
    به همين خاطر فاصله هوايي بين دو رديف سيم پيچ كم ميشد و قوس ايجاد ميشد (نشتي)
    شارلاك هم نمي تونست جلوي نشتي رو بگيره
    وقتي ديدم جناب تسلا با حدود هزار دور در ثانويه قوس 3 سانتي گرفته فهميدم اشتباهم كجاست
    يه ترانس ديگه پيچيدم فاصله هارو رعايت كردم و هر رديف سيم رو باشارلاك و نوارچسب مخصوص كه هم عايق حرارت هستند هم ولتاژ بالا عايق بندي كردم و با اينكه تعداد دور ثانويه فقط 900 دور شد .بيشتر از 2 سانت قوس داره
    مداري هم كه استفاده كردم مدار جناب تسلا بود كه ساده ترين و كاربردي ترين مداريه كه من درست كردم .موس فت هاي IRF3205 استفاده كردم كه حتي نياز به هيت سينك هم نداره اصلا گرم نميشه
    يكي دو روز ديگه فيلم يا عكس از مدار ميذارم
    سلام
    داداش منظورت ترانس اول بود یا ترانس دوم ؟

از اقای تسلا هم تشکر میکنم
    2016/05/25
    18
    15

سلام
    داداش منظورت ترانس اول بود یا ترانس دوم ؟

از اقای تسلا هم تشکر میکنم
    سلام
    من تك هسته درست كردم . كلا يه ترانس هست

اينها ويديو كوتاه كار كرد مدار

اين نقشه مدار جناب تسلا كه خيلي عالي كار ميكنه

ویرایش توسط T.REX : 2019/06/02 در ساعت 18:29
    2016/05/25
    18
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Enayat1865

سلام
    اولین کلیپ از شوکر دو ترانسه ای که آماده کردم البته هنوز مدارش جمع جور تمیز نیست خازن ها دو عدد 2000ولت 400نانو هستن اسپارک گپ 800 ولت هست اسپارک گپ 2500 ولت تست کردم ولی جواب نداد فعلا همه چیز خوبه با یک عدد باطری لیتیوم تقریبا نزدیک پنج سانت آرک میزنه فقط سرعت آرکش کمه .با دوعدد لیتیوم یعنی 7 ولت هم تست کردم بهتر شد ولی باز هم اونی که میخوام نشد البته من تو مدار نوسان گر من فقط از یک ترانزیستورirfz44 استفاده کردم حالا بعد دوتا استفاده میکنم ببینم سرعتش بیشتر میشودیا نه . یا اینکه تعداد دیود ها را کمتر کنم دیود ها هم ده تا دیود uf4007 بستم .

سلام
    به نظرم آمپر مدارتون خيلي پايينه ! اركش بصورت نقطه اي ريز هست . البته طبق تجربه بگم مشكل از ديود هايي هست كه استفاده كردين از ديود 2CL75 استفاده كنيد و ببينيد چقدر جريان آرك قوي ميشه .
    2018/05/06
    15
    2

سلام به همه دوستان
    احتمالا آقاي تسلا سرشون خيلي شلوغه اميدوارم زودتر وقتشون آزاد بشه و اين آموزش و شروع كنند .
    در اين فرصت گفتم تجربيات خودم رو به اشتراك بزارم . احتمالا همه ميدونيد بزرگترين چالش براي ساخت شوكر ترانس اون هست ، من كه خيلي سر ترانس به مشكل خوردم ولي با آموزش هاي آقاي تسلا متوجه اشتباهاتم شدم اول اينكه چون فكر ميكردم ثانويه بايد تعداد دور خيلي زيادي داشته باشه براي اينكه از فضا بيشترين استفاده رو داشته باشم فاصله سر و ته قرقره رو رعايت نمي كردم و فاصله رو خيلي كم ميگرفتم .
    به همين خاطر فاصله هوايي بين دو رديف سيم پيچ كم ميشد و قوس ايجاد ميشد (نشتي)
    شارلاك هم نمي تونست جلوي نشتي رو بگيره
    وقتي ديدم جناب تسلا با حدود هزار دور در ثانويه قوس 3 سانتي گرفته فهميدم اشتباهم كجاست
    يه ترانس ديگه پيچيدم فاصله هارو رعايت كردم و هر رديف سيم رو باشارلاك و نوارچسب مخصوص كه هم عايق حرارت هستند هم ولتاژ بالا عايق بندي كردم و با اينكه تعداد دور ثانويه فقط 900 دور شد .بيشتر از 2 سانت قوس داره
    مداري هم كه استفاده كردم مدار جناب تسلا بود كه ساده ترين و كاربردي ترين مداريه كه من درست كردم .موس فت هاي IRF3205 استفاده كردم كه حتي نياز به هيت سينك هم نداره اصلا گرم نميشه
    يكي دو روز ديگه فيلم يا عكس از مدار ميذارم
    سوال منو بالا جواب ندادی
    2016/05/25
    18
    15

سوال منو بالا جواب ندادی
    سلام
    عزيز دل گفتم برد من تك هسته است ( تك ترانسه) ، منظورتونو از ترانس اول يا دوم متوجه نشدم !

ویرایش توسط T.REX : 2019/06/02 در ساعت 18:34
    2018/05/06
    15
    2

سلام
    عزيز دل گفتم برد من تك هسته است ( تك ترانسه) ، منظورتونو از ترانس اول يا دوم متوجه نشدم !

معذرت میخوام حواسم نبود پست شما رو ندیم
    2019/05/03
    5
    4

سلام
    به نظرم آمپر مدارتون خيلي پايينه ! اركش بصورت نقطه اي ريز هست . البته طبق تجربه بگم مشكل از ديود هايي هست كه استفاده كردين از ديود 2CL75 استفاده كنيد و ببينيد چقدر جريان آرك قوي ميشه .
    سلام دوست عزیز
    فکر نکنم دیود 2cl75 روی شوکر های دو ترانسه خوب جواب بده چون جریانش خیلی کمه. البته من تست نکردم و تو مدارهای دو ترانسه هم ندیدم استفاده کنند. سیم پیچ ترانس اول را دوباره پیچیدم و ایندفعهدر ثانویه از سیم زخیمتر 0.1 استفاده کردم قدرت و سرعت خیلی بهتر شد ترانس قبلی را خودم نپیچیده بودم از یک ترانس آماده که معروف به چوک شوکر هست استفاده کردم که در ثانویه با سیم 0.04 پیچیده شده بود کلیپش آپلود میکنم
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28