اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بتا ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بتا ترانزیستور

با عرض سلام و خسته نباشید.
    ببخشید بتای ترانزیستور رو چه طوری باید از روی دیتاشیت پیدا کنیم؟در ضمن در نرم افزار orcad بتای ترانزیستور چگونه مشخص میشود؟
    و اینکه برای تقویت کردن جریان خروجی میکرو avr باید تک تک ترانزیستور ها را بررسی کنیم یا اینکه ترانزیستور های مشخصی وجود دارند؟
    و در اخر اینکه کلا اگر فایل مرجعی برای بهره های مختلف ترانزیستور ها وجود دارد راهنمایی نمایید تا اون رو پیدا کنم.
    ممنون از زحمات شما.

پاسخ : بتا ترانزیستور

ضریب تقویت یا بتای یک ترانزیستور با نام کلمه انگلیسی hfe مشخص می شود.هر عددی که زیر ستون جدول hfe نوشته می شود عدد بنای ترانزیستور است. در ترانزیستور های معرفی شده در نرم افزار ها، ضریب تقویت یا بتا در آن ها محاسبه شده شده است و نیازیبه دانستن بتای آن نیست. اگر لازم دانستید بتای ان ها را در دیتا شیت جداگانه مشاهده کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با تشکر از شما .
      در دیتاشیت چند مقدار مختلف برای hfe مینویسد درحالی که در orcad یک مقدار نوشته میشود؟اگر امکان دارد در این مورد بیشتر توضیح بدهید.
      مثلا من ترانزیستور 2n3904 را بررسی کردم.
      بازهم از پاسخگویی شما ممنون هستم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saati.sms نمایش پست ها
        با تشکر از شما .
        در دیتاشیت چند مقدار مختلف برای hfe مینویسد درحالی که در orcad یک مقدار نوشته میشود؟اگر امکان دارد در این مورد بیشتر توضیح بدهید.
        مثلا من ترانزیستور 2n3904 را بررسی کردم.
        بازهم از پاسخگویی شما ممنون هستم.
        با سلام:
        در دیتا شیت، ظریب تقویت یا بتای این ترانزیستور را بین 100 الی300 معرفی می کند. چون تمام ترانزیستور ها با یک مارک ضریب تقویت ثابتی ندارند. در طراحی باید کم ترین بتا یعنی عدد 100 را مد نظر قرار داد. آن بتایی که مد نظر است همان d.cبتا می باشد که از تقسیم جریان کولکتور بر جریان بیس بدست می آید. این در حالتی است که امیتر و کولکتور مستقیم به منبع تغذیه متصل باشد.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X