اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست تبدیل یک فایل pcb پروتئوس به پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست تبدیل یک فایل pcb پروتئوس به پروتل

با سلام خدمت دوستان
    یه pcb در محیط proteus کشیدم ولی تو تبدیلش به protel برای سفارش فیبر مشکل پیدا کردم و پروتل ارور میده
    از دوستان اگه کسی بتونه اینو به پروتل (pcbdoc.) تبدیل کنه ممنونش میشم
    اولی خود فایله پروتئوسه دومی هم خروجی که از پروتئوس گرفتم برای ایمپورت کردن در پروتل (که اگه پروتئوس نداشته باشین بازم بشه تبدیل کرد)
    دانلود کنید.

دانلود کنید.

پاسخ : درخواست تبدیل یک فایل pcb پروتئوس به پروتل

سلام دوست عزیز,
    به نظر میاد موقع تبدیل فایل تو پروتئوس, لایه ها رو درست انتخاب نکردین,
    چون همونطور که تو شکل زیر مربوط به PCB خودتون میبینید,, برای سوراخها, دوتا مقدار وجود داره و یا اگه بردتون دو لایست, لایه بالا یه همون TOP, اصلا تو تبدیل نیومده.
    پروتئوس شما چون ورژن 8.7 هست و برای من 8.6, در نتیجه نتونستم بازش کنم و براتون اصلاح رو انجام بدم...
    پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید و اون فایل راهنما رو دانلود کنید و به دقت مراحل اون رو انجام بدین....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamidreza.BRZ نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز,
      به نظر میاد موقع تبدیل فایل تو پروتئوس, لایه ها رو درست انتخاب نکردین,
      چون همونطور که تو شکل زیر مربوط به PCB خودتون میبینید,, برای سوراخها, دوتا مقدار وجود داره و یا اگه بردتون دو لایست, لایه بالا یه همون TOP, اصلا تو تبدیل نیومده.
      پروتئوس شما چون ورژن 8.7 هست و برای من 8.6, در نتیجه نتونستم بازش کنم و براتون اصلاح رو انجام بدم...
      پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید و اون فایل راهنما رو دانلود کنید و به دقت مراحل اون رو انجام بدین....
      خیلی ممنون مشکل ارور دادن حل شد ولی مشکلی که الان دارم اینه که پلیگان منتقل نمیشه و توی خود پروتل هم که پلیگان بکشم چون شماتیک نداره پلیگان رو به پایه ها متصل نمیکنه

دیدگاه

سلام چجوری میشه سوالی رو پرسید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanbarati نمایش پست ها
          خیلی ممنون مشکل ارور دادن حل شد ولی مشکلی که الان دارم اینه که پلیگان منتقل نمیشه و توی خود پروتل هم که پلیگان بکشم چون شماتیک نداره پلیگان رو به پایه ها متصل نمیکنه

سلام
          یه چندتا نکته امیدوارم با اینا حل بشه...
          *مراحل تبدیل تو پروتئوس و اون تیک هایی که حتما باید باشه خیلی مهمه, تو همون فایله و مثال خودش, به نوع رنگ ها و نوع لایشون تو پروتل که از مسیر Tables>Layers میاره , دقت کن که هر لایه و رنگ مربوط به چیه/
          ** بعد یه مدت که با پروتل کار میکنیم و هی Import ,Export, بهم میرزه برا منم اینطوریه و الکی خطا میگیره ولی یبار همه چیو کلا ببند و پروتل رو از اول باز کن.
          ***موقع تبدیل تو پروتئوس, اون تیک Top silk رو هم بزن , که اونور تو پروتل به عنوان لبه و مرز (Edge) کار , و یه رنگ دیگه بتونه تعریف شه و با رنگ لایه های دیگه ترکیب نشه یا به عنوان لایه سوم شناخته نشه.
          ****موقعی که Analysis/PCB Design check میزنی حتما باید پیغام زیر رو بده, اگه نده یا تبدیل نکنه به خود طراحی PCB گیر میده و مشکل از تبدیل نیست.

دیدگاه

سلام
            یه چندتا نکته امیدوارم با اینا حل بشه...
            *مراحل تبدیل تو پروتئوس و اون تیک هایی که حتما باید باشه خیلی مهمه, تو همون فایله و مثال خودش, به نوع رنگ ها و نوع لایشون تو پروتل که از مسیر Tables>Layers میاره , دقت کن که هر لایه و رنگ مربوط به چیه/
            ** بعد یه مدت که با پروتل کار میکنیم و هی Import ,Export, بهم میرزه برا منم اینطوریه و الکی خطا میگیره ولی یبار همه چیو کلا ببند و پروتل رو از اول باز کن.
            ***موقع تبدیل تو پروتئوس, اون تیک Top silk رو هم بزن , که اونور تو پروتل به عنوان لبه و مرز (Edge) کار , و یه رنگ دیگه بتونه تعریف شه و با رنگ لایه های دیگه ترکیب نشه یا به عنوان لایه سوم شناخته نشه.
            ****موقعی که Analysis/PCB Design check میزنی حتما باید پیغام زیر رو بده, اگه نده یا تبدیل نکنه به خود طراحی PCB گیر میده و مشکل از تبدیل نیست.
            سلام
            توی اون تاپیکی که شما دادین دوتا آموزش بود که یکم با هم فرق داشتن. یکیش مال فدک بود یکیشم یکی از بچه ها ساخته بود
            من طبق هر دو تا تبدیل کردم و دو تا فایل به دست اوردم. اونجوری که به نظر خودم رسید فایل pdf که مال فدک بود آموزش بهتری بود
            حالا من دو تا فایل و عکس pcb اصلی رو گذاشتم که شما هم ببینین و بگین کدوم فایل درسته
            برد منم یه برد یک لایه است که فقط لایه bottom و drill و edge رو نیاز دارم
            دانلود کنید.

دیدگاه

سلام
              لینک دانلود نمیشه...
              اون فایلهای تبدیل از پروتئوس وعکس PCB تو پروتئوس هم اگه تو فایلها نیست بزار.
              من PDF مربوط به فدک رو گذاشته بودم و اون یکی رو نمیدونم.

دیدگاه

سلام
                لینک دانلود نمیشه...
                تست کردم دانلود شد
                اگه اون pdf فدک درسته گفته که خوبه چون دقیق مثل همون انجام دادم و به خود فدک هم میخام بدم
                همین امشب هم سفارش میدم
                خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

دیدگاه

سلام
                  لینک دانلود نمیشه...
                  سلام
                  ببخشید دوباره مزاحم شدم
                  فایلی که طبق آموزش فدک تبدیل کرده بودم رو براشون فرستادم گفتن سوراخ هارو نداره
                  اون لینکو که گفتین دانلود نمیشه رو دوباره آپلود کردم ببینین چجوریه
                  دو تا فایل pcbdoc و خروجی های هرکدام از پروتئوس و عکس pcb اصلی از پروتئوس توشه
                  فایلو باید توی tab جدید باز کنید تا بتونین دانلودش کنین
                  جدیدترین ویرایش توسط armanbarati; ۱۴:۴۰ ۱۳۹۷/۰۵/۲۷.

دیدگاه

سلام دوست عزیز,
                    در درجه اول خوشحالم که بلاخره تبدیل فایل از پروتئوس به پروتل انجام شد...

نکته ای که وجود داره اینه در طراحی PCB در پروتئوس , می بایست برای پدها و سوراخها نیز به مانند ترک ها, لایه تعیین کرد.
                    همانطور که در طراحی PCB خودتون ملاحظه می فرمایید, کلیه پدها و سوراخها به رنگ صورتی می باشد که رنگ صورتی مربوط به Bottom Silk می باشد.
                    کلیه پدها و سوراخها به مانند نمونه PCB سمت راست می بایست در لایه Bottom یا زیر باشند که رنگ آن آبی هست.
                    در نتیجه شما هم می بایست برای پد ها و سوراخها لایه تعیین کنید.

برای تبدیل این کار, روی هریک از پدها و سوراخهای مورد نظر راست کیلک کنید و گزینه Change Layer>Bottom Chopper را انتخاب نمایید و بعد از اتمام کار, مراحل تبدیل به مانند آنچه که سری قبل انجام دادین رو, دوباره انجام دهید.

تعیین لایه برای پدها و سوراخ ها....

دیدگاه

سلام دوست عزیز,در درجه اول خوشحالم که بلاخره تبدیل فایل از پروتئوس به پروتل انجام شد...نکته ای که وجود داره اینه در طراحی PCB در پروتئوس , می بایست برای پدها و سوراخها نیز به مانند ترک ها, لایه تعیین کرد.همانطور که در طراحی PCB خودتون ملاحظه می فرمایید, کلیه پدها و سوراخها به رنگ صورتی می باشد که رنگ صورتی مربوط به Bottom Silk می باشد.کلیه پدها و سوراخها به مانند نمونه PCB سمت راست می بایست در لایه Bottom یا زیر باشند که رنگ آن آبی هست.در نتیجه شما هم می بایست برای پد ها و سوراخها لایه تعیین کنید.برای تبدیل این کار, روی هریک از پدها و سوراخهای مورد نظر راست کیلک کنید و گزینه Change Layer>Bottom Chopper را انتخاب نمایید و بعد از اتمام کار, مراحل تبدیل به مانند آنچه که سری قبل انجام دادین رو, دوباره انجام دهید.تعیین لایه برای پدها و سوراخ ها....
                      ممنون از این راهنماییتون ولی مشکل منتقل نشدن hole ها یا همون drill ها بود و نقاط سوراخ کاری در فایل نهایی مشخص نشده بودفکر کنم مشکل تعیین لایه ها تو پروتل باشه ولی هرچی سعی میکنم نمیتونم درستش کنم
                      جدیدترین ویرایش توسط armanbarati; ۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۰۵/۲۷.

دیدگاه

سلام مجدد
                        حتما باید برای پدها و سوراخ ها هم تو همون پروتئوس لایه تعیین کنید, مثل همون مدل PCB سمت راستی, همشون مثل سایر Track ها, لایه Bottom chopper دارن و آبی رنگ
                        در غیر این صورت تو پروتل اصلا سوراخها نمیاد, حتی اگه تیک Drill رو تو پروتئوس زده باشید.

دیدگاه

سلام مجدد
                          حتما باید برای پدها و سوراخ ها هم تو همون پروتئوس لایه تعیین کنید, مثل همون مدل PCB سمت راستی, همشون مثل سایر Track ها, لایه Bottom chopper دارن و آبی رنگ
                          در غیر این صورت تو پروتل اصلا سوراخها نمیاد, حتی اگه تیک Drill رو تو پروتئوس زده باشید.
                          بازم نشد
                          دیگه نمیدونم مشکلش کجاست. خروجی پروتئوس رو میزارم شما اگه میتونین ببینین میشه یا نه

دیدگاه

دوست عزیز, دوباره تیک ها رو اشتباه انتخاب کردی تو پروتئوس....
                            تو پروتل نگاه کن الان دوتا خروجی Drill داری و خود Drill که به رنگ صورتی هست, اصلا به یه اسم دیگه اومده....

من پیشنهادم اینه که یا خود فایل پروتئوس رو بدی به فدک و خودشون برات تبدیل کنن یا شماتیک مدارت رو بدی بیرون, برات تو پروتل طراحی کنن...

دیدگاه

دوست عزیز, دوباره تیک ها رو اشتباه انتخاب کردی تو پروتئوس....
                              تو پروتل نگاه کن الان دوتا خروجی Drill داری و خود Drill که به رنگ صورتی هست, اصلا به یه اسم دیگه اومده....

من پیشنهادم اینه که یا خود فایل پروتئوس رو بدی به فدک و خودشون برات تبدیل کنن یا شماتیک مدارت رو بدی بیرون, برات تو پروتل طراحی کنن...
                              تو پروتل من کلا فرق میکرد اینا فکر کنم پروتلم مشکل داره
                              تیک هارم درست زدم نمیدونم چرا اینجوری شده
                              حالا شما یه کاری بکن ببینم اگه نشد دیگه ولش میکنم
                              رنگ سبز و آبی پررنگ رو delete بزن و صورتی رو بزار drill top و خروجی pcbdoc بگیر اگه زحمتی نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X