اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برقراری تماس صوتی با sim800l

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برقراری تماس صوتی با sim800l

سلام و ادب و ارادت خدمت همه دوستان و اساتید عزیز
    بنده یک سیستم کنترل با ماژول sim800l ساختم که توانایی کنترل ۸ عدد رله توسط کدهای dtmf و همینطور sms رو داره و در ضمن امکانات جانبی زیادی از جمله: توانایی تشخیص شماره تماس گیرنده، شماره پیامک دهنده، دزدگیراماکن ، سیستم حفاظتی برای جلوگیری از سرقت الکتروموتور، هشداردهنده دمای بالا برای جلوگیری از آتش سوزی، قابلیت اتصال کی پد لمسی، سیستم شارژر اتومات باتری و چندین قابلیت دیگه رو با میکروکنترلر ATmega64 براش فراهم کردم....
    برنامه نویسی رو با بسکام انجام دادم و خوشبختانه مدار بدون هیچ مشکلی کار میکنه، وقتی به مازول زنگ میزنم، ابتدا شماره منو چک میکنه و اگه این شماره براش قبلا تعریف شده باشه، اتومات تماس رو برقرار میکنه و اجازه میده شما کدهای dtmf رو بهش بدید تا متناسب اون رله هاید۱ تا ۸ رو وصل کنید...
    مشکل اینجاست که با وصل کردن یا حتی وصل نکردن میکروفن! به ماژول ،صدای نویز بسیار شدیدی شنیده میشه، تا حالا از منابع تغذیه مختلفی استفاده کردم، حتی مدار پیشنهادی داخل کاتالوگ رو که از ۶ عدد خازن ۳۳ و ۱۰ پیکوفاراد تشکیل شده بستم، از باتری لیتیوم یون استفاده کردم و... ولی این صدای نویز حذف نمیشه که نمیشه...
    شما تا حالا سعی کردید به این ماژول میکروفن موبایل وصل کنید؟؟؟

پاسخ : برقراری تماس صوتی با sim800l

سلام
    بنده هم همین مشکل رو با این برد دارم.
    صدای نویز شدید موقع تماس تلفنی شنیده می شود
    لطفا دوستانی که این کار را انجام دادن کمک کنند.
    ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hec نمایش پست ها
      سلام و ادب و ارادت خدمت همه دوستان و اساتید عزیز
      بنده یک سیستم کنترل با ماژول sim800l ساختم که توانایی کنترل ۸ عدد رله توسط کدهای dtmf و همینطور sms رو داره و در ضمن امکانات جانبی زیادی از جمله: توانایی تشخیص شماره تماس گیرنده، شماره پیامک دهنده، دزدگیراماکن ، سیستم حفاظتی برای جلوگیری از سرقت الکتروموتور، هشداردهنده دمای بالا برای جلوگیری از آتش سوزی، قابلیت اتصال کی پد لمسی، سیستم شارژر اتومات باتری و چندین قابلیت دیگه رو با میکروکنترلر ATmega64 براش فراهم کردم....
      برنامه نویسی رو با بسکام انجام دادم و خوشبختانه مدار بدون هیچ مشکلی کار میکنه، وقتی به مازول زنگ میزنم، ابتدا شماره منو چک میکنه و اگه این شماره براش قبلا تعریف شده باشه، اتومات تماس رو برقرار میکنه و اجازه میده شما کدهای dtmf رو بهش بدید تا متناسب اون رله هاید۱ تا ۸ رو وصل کنید...
      مشکل اینجاست که با وصل کردن یا حتی وصل نکردن میکروفن! به ماژول ،صدای نویز بسیار شدیدی شنیده میشه، تا حالا از منابع تغذیه مختلفی استفاده کردم، حتی مدار پیشنهادی داخل کاتالوگ رو که از ۶ عدد خازن ۳۳ و ۱۰ پیکوفاراد تشکیل شده بستم، از باتری لیتیوم یون استفاده کردم و... ولی این صدای نویز حذف نمیشه که نمیشه...
      شما تا حالا سعی کردید به این ماژول میکروفن موبایل وصل کنید؟؟؟
      سلام دوست عزیز

نویز شدید نباید باشه و کاملا غیر عادی هست
      در صورت قرار دادن خازن های 10 و 33 پیکو فاراد و همین طور طراحی یک pcb خوب نباید سیگنال های فرکانس بالای 850 و 1800 مگاهرتز زیاد تاثیر گذار باشه .
      بهتره شماتیک و pcb کامل مدارتون رو قرار بدید تا بهتر بشه بررسی کرد
      همین طور قطعات مربوط به تغذیه ماژول رو هم ذکر کنید .

موفق باشید
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

دوست عزیزم ممنون و سپاسگزارم از پاسختون
        در حال حاضر مدار توسط باتری ۱۲ ولت و یک ماژول کاهنده تغذیه میشه, متاسفانه پروژه رو تحویل دادم و نوت برداری نکردم....
        اما خیلی مشتاقم علت اون مشکل رو بدونم چون خیلی اذیتم کرد
        شما تصور کن خروجی یک باتری ۱۲ولت رو توسط یک ماژول کاهنده ۳ آمپری موجود در فروشگاه eca , تبدیل به ۴ ولت کردید و اونو به تغذیه ماژول وصل کردید اما موقع برقراری تماس صدای نویز بسیار شدیدی از سمت تماس گیرنده شنیده میشه...
        خودم حدس میزنم فرکانس سوییچینگ ماژول کاهنده, از طریق خط تغذیه وارد ماژول میشه و باعث این اعواجاحات میشه, البته این در حالیه که بنده در قسمت خروجی ماژول کاهنده یک عدد خازن ۱۰۰ نانو, یک عدد خازن ۱۰ میکرو تانتال و یک عدد خازن ۱۰۰ میکرو الکترولیت هم گذاشته بودم
        با این تفاسیر نظر شما چیه؟
        جدیدترین ویرایش توسط hec; ۰۸:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۰.

دیدگاه

در حال حاضر مدار توسط باتری ۱۲ ولت و یک ماژول کاهنده تغذیه میشه, متاسفانه پروژه رو تحویل دادم و نوت برداری نکردم....
          شما تصور کن خروجی یک باتری ۱۲ولت رو توسط یک ماژول کاهنده ۳ آمپری موجود در فروشگاه eca , تبدیل به ۴ ولت کردید و اونو به تغذیه ماژول وصل کردید اما موقع برقراری تماس صدای نویز بسیار شدیدی از سمت تماس گیرنده شنیده میشه...
          خودم حدس میزنم فرکانس سوییچینگ ماژول کاهنده, از طریق خط تغذیه وارد ماژول میشه و باعث این اعواجاحات میشه, البته این در حالیه که بنده در قسمت خروجی ماژول کاهنده یک عدد خازن ۱۰۰ نانو, یک عدد خازن ۱۰ میکرو تانتال و یک عدد خازن ۱۰۰ میکرو الکترولیت هم گذاشته بودم
          سلام
          همه این ها بستگی به شماتیک و pcb مدار و کیفیت قطعات مورد استفاده داره
          این طوری من نمیتونم بگم که مشکل از کجاست مگر این که همین طوری بخوام چیزی بگم
          شما حتی نمیگی چه سلفی گذاشتی ترویدی یا بشکه ای یا smd
          آی سی شما چی بوده ؟
          و . . .
          به عنوان مثال شما یه برد مشابه که بنده طراحی کردم رو در این آدرس ببینید
          اگه به نظرت شما بهتر طراحی کردی و مدار بنده ایرادی داره بگید وگرنه میتونید از این مدار الگو برداری کنید
          سلام به دوستان و خصوصا اساتید محترم :smartass: در این تاپیک دوستان میتونند مدارهای خودشون رو ( شماتیک و pcb ) قرار بدن تا اگه احیانا ایراد و اشکالی داره و یا نواقصی درش وجود داره توسط سایر دوستان و خصوصا اساتید محترم مشخص بشه . بنابراین در این تاپیک هدف اینه که ایراد ها و نواقص مدار مشخص و بررسی بشه :35: برای شروع بنده مدار

دیدگاه

سلام دوستان گرامی !
            من یه ماژول sim800l خریدم که هفت تا پین داره
            VDD
            5V
            GND
            GND
            RX
            TX
            RESET
            پینهای میکروفون و بلندگو نداره اگه بخوام باهاش تماس صوتی برقرار کنم چکار کنم؟
            جدیدترین ویرایش توسط Mohammad bashir mehran; ۰۸:۰۲ ۱۳۹۷/۱۰/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohammad bashir mehran نمایش پست ها
              سلام دوستان گرامی !
              من یه ماژول sim800l خریدم که هفت تا پین داره
              VDD
              5V
              GND
              GND
              RX
              TX
              RESET
              پینهای میکروفون و بلندگو نداره اگه بخوام باهاش تماس صوتی برقرار کنم چکار کنم؟
              سلام

اگه واقعا پین های میکروفن و اسپیکر در دسترس نیست پس کاری نمیشه کرد
              ماژول رو از کجا گرفتید
              یه عکس بزارید دوستان ببینن

دیدگاه

اگر پین های ماژول اصلی از روی برد در دسترسه از طریق پایه های ۱۹ و ۲۰ میتونید یک میکروفن وصل کنید و به پایه های ۲۱ و ۲۲ اسپیکر...

دیدگاه

سلام مهندس
                  استفاده از ماژول کاهنده باعث ایجاد نویز شدید روی میکروفون میشه؟
                  این مورد قابل حل هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
                    سلام مهندس
                    استفاده از ماژول کاهنده باعث ایجاد نویز شدید روی میکروفون میشه؟
                    این مورد قابل حل هست؟
                    برای تستش از راه اندازی مدار با باتری استفاده کن
                    اگر مشکل نویز حل شد یعنی مشکلت از رگولاتور بوده
                    در کل رگولاتور های پر مصرف در حال حاضر دو نوع هستن، سوییچینگ یا خطی اگر از خطی استتفاده کنی خروجی صاف تری داری اما تلفات بالاست برای مدار با تغذیه شهری مناسبه
                    من برای ماژول های gsm از lm2596 استفاده میکنم که سوییچینگ هست و عالیه
                    :

----------------
                    دوستان شهادت سردار سلیمانی رو تسلیت میگم
                    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                    ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi89 نمایش پست ها
                      برای تستش از راه اندازی مدار با باتری استفاده کن
                      اگر مشکل نویز حل شد یعنی مشکلت از رگولاتور بوده
                      در کل رگولاتور های پر مصرف در حال حاضر دو نوع هستن، سوییچینگ یا خطی اگر از خطی استتفاده کنی خروجی صاف تری داری اما تلفات بالاست برای مدار با تغذیه شهری مناسبه
                      من برای ماژول های gsm از lm2596 استفاده میکنم که سوییچینگ هست و عالیه
                      :

----------------
                      دوستان شهادت سردار سلیمانی رو تسلیت میگم
                      سلام
                      بنده هم از همین ماژول کاهنده استفاده میکنم منتهی منبع تغذیه باطری نیست و آداپتور هست.
                      منظورتون این بود که بجای آداپتور از باطری استفاده کنم؟

رحمت خدا و ملائکه مقرب به همه پاسداران شهید اسلام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
                        سلام
                        بنده هم از همین ماژول کاهنده استفاده میکنم منتهی منبع تغذیه باطری نیست و آداپتور هست.
                        منظورتون این بود که بجای آداپتور از باطری استفاده کنم؟

رحمت خدا و ملائکه مقرب به همه پاسداران شهید اسلام
                        درسته برای تست بهتره از باتری استفاده کنی(باتری موبایل بزار فول شارژ بشه و بعد تست کن اینجوری خیالت از تغذیه راحت میشه)
                        من بعید میدونم از تغذیت باشه چون از ماژ<ل خوبی استفاده کردی
                        احتمالا طراحی مدارت مشکل داره، خطوط دیفرانسیلت رو خودت طراحی کردی؟
                        اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                        شهيد دکتر مصطفي چمران
                        اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                        ; C is not for children

دیدگاه

با سلام
                          طبق تجربه شخصی اگر میکروفن و اسپیکر نزدیک ماژول سیم 800 باشه نویز ایجاد میشه و ماژول رو حداکثر نیم متر از اسپیکر و میکروفن دور کنید و تست کنید مطمینا به نتیجه میرسید

دیدگاه

سلام.
                            برای از بین بردن نویز صدا، حتما حتما باید از میکروفون های مخصوص موبایل استفاده کنید، که می توانید آنرا از تعمیرکاران و فروشندگان قطعات موبایل تهیه نمایید. در برخی موارد میکروفون های موجود در هندزفری موبایل نیز به خوبی جواب می دهد. به امید موفقیت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X