اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

سلام
    من میخوام یه پنکه کوچیک رومیزی رو با آرمیچر 3 ولتی، از این مدل( http://jahan-electronic.ir/product/%...C%DA%86%D8%B1/ ) طوری بسازم که بشه با برق usb کامپیوتر روشنش کرد. در ضمن من این آرمیچر را با ولتاژ 6 ولت امتحان کردم، دیدم که خیلی زود داغ میکنه. کمتر از 5 دقیقه داغ کرد. چه جوری برق 5 ولت usb رو به 3 ولت تبدیل کنم.
    در ضمن رشته تحصیلی من برق یا الکترونیک نیست، و اصلا از اصطلاحات و اطلاعات تخصصی شما برقی ها سر در نمی آورم. لطفا زبان خیلی ساده اما کامل توضیح دهید که چه کار کنم. متشکرم...

پاسخ : تبدیل ولتاژ 5 ولت به 3 ولت

سلام دوست عزیز. این نوعی آرمیچری که شما انتخاب کردی مدلی هست که سرعت بالا یی داره زود داغ میکنه و بقول شما 3 ولت خوبه برای تبدیلش میتونید از آی سی رگولتور lf33 استفاده کنید که ورودیش رو 5 ولت میدین و خروجیش 3.3 ولت میده فکرکنم جریانی میده که آرمیچر کار کنه. در غیر این صورت میتونید از آرمیچر داخل dvd/cd پلیر ها استفاده کنید که توانشون پایینتره و جواب گوی نیاز شماست.
    جدیدترین ویرایش توسط sami222; ۰۰:۰۶ ۱۳۹۷/۰۵/۲۴.
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Me.s.civil_eng نمایش پست ها
      سلام
      من میخوام یه پنکه کوچیک رومیزی رو با آرمیچر 3 ولتی، از این مدل( http://jahan-electronic.ir/product/%...C%DA%86%D8%B1/ ) طوری بسازم که بشه با برق usb کامپیوتر روشنش کرد. در ضمن من این آرمیچر را با ولتاژ 6 ولت امتحان کردم، دیدم که خیلی زود داغ میکنه. کمتر از 5 دقیقه داغ کرد. چه جوری برق 5 ولت usb رو به 3 ولت تبدیل کنم.
      در ضمن رشته تحصیلی من برق یا الکترونیک نیست، و اصلا از اصطلاحات و اطلاعات تخصصی شما برقی ها سر در نمی آورم. لطفا زبان خیلی ساده اما کامل توضیح دهید که چه کار کنم. متشکرم...
      سلام
      میتونید از آی سی های رگولاتور استفاده کنید . اگه از مدل های adj بگیرید میتونید خروجی رو دقیقا روی 3 ولت تنظیم کنید .
      یه راه ساده تر این که میتونید از یه مقاومت در مسیر جریان آرمیچر استفاده کنید . مقدار مقاومت رو طوری قرار بدید که ولتاژ آرمیچر حدود 3 ولت قرار بگیره .
      موفق باشید
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

میشه توضیح بدید که از چه نوع مقاومتی استفاده کنم، و چه جوری وصلش کنم؟

دیدگاه

میشه توضیح بدید که از چه نوع مقاومتی استفاده کنم، و چه جوری وصلش کنم؟
          شما میتونید از مقاومت های کربن استفاده کنید که با توجه به توان اعمالی به مقاومت باید از مقاومتی با توان مناسب استفاده بشه
          مقاومت رو باید سری با آرمیچر قرار بدید .
          اما یه راه بهتر اینه که از یه مبدل سویچینگ برای این کار استفاده کنید .
          موفق باشید
          جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۶:۳۰ ۱۳۹۷/۰۵/۲۵.
          آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

سلام

درود
            به نظر من استفاده از usb کامپیوتر با توجه به گران شدن قطعات کامپیوتر برای چنین مواردی صحیح نمیباشد ....
            شما میتوانید با تهیه یک آداپتور(مانند https://efarvahar.ir/%D8%A2%D8%AF%D8...%AA%D9%87.html) پنکه خود را راه اندازی و از خسارت ناخواسته به کامپیوتر خود جلوگیری بکنید...

دیدگاه

سلام
              باید چجوری جریان 7.4ولت رو به 3.7ولت تبدیل کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amirrezaavm نمایش پست ها
                سلام
                باید چجوری جریان 7.4ولت رو به 3.7ولت تبدیل کرد
                درود
                نوع مصرف کننده و آمپر مصرفی رو بفرمایید دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن
                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام
                  باسلام
                  باتوجه به اینکه گفتید مبتدی هستید استفاده از ۳ تا دیود که به صورت متوالی به هم بسته شدن رو بهتون پیشنهاد میکنم
                  ولتاژ بعد از عبور از هر دیود ۰.۷ ولت کاهش پیدا میکنه ک مجموع ۳ دیود ولتاژو به اندازه ۲.۱ ولت کاهش میده فقط باید دقت کنید دیوداتون از نوع سیلیکونی باشه

در نهایتم بهتون پیشنهاد میکنم از از پروت usb استفاده نکنید یا اگه کامپیوتره مستقیما از سیم های پاور جریانتونو بگیرید در زمن سیم نارنجی ولتاژ ۳.۳ هست که میتونه کارتونو خیلی راحت کنه یه سیم از سیاه به عنوان منفی بگیرید و یکی از نارنجی

موفق باشید
                  جدیدترین ویرایش توسط Taher Moradi; ۰۰:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۰.

دیدگاه

دو تا باتری لیتیونی رو باهم وصل کردم شده حدودا7,4 شده حالا می خوام به اندازه یه شارژر ازش برق بگیریم می خوام ببینم چطوری با مقاومت یا .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Taher Moradi نمایش پست ها
                      باسلام
                      باتوجه به اینکه گفتید مبتدی هستید استفاده از ۳ تا دیود که به صورت متوالی به هم بسته شدن رو بهتون پیشنهاد میکنم
                      ولتاژ بعد از عبور از هر دیود ۰.۷ ولت کاهش پیدا میکنه ک مجموع ۳ دیود ولتاژو به اندازه ۲.۱ ولت کاهش میده فقط باید دقت کنید دیوداتون از نوع سیلیکونی باشه

در نهایتم بهتون پیشنهاد میکنم از از پروت usb استفاده نکنید یا اگه کامپیوتره مستقیما از سیم های پاور جریانتونو بگیرید در زمن سیم نارنجی ولتاژ ۳.۳ هست که میتونه کارتونو خیلی راحت کنه یه سیم از سیاه به عنوان منفی بگیرید و یکی از نارنجی

موفق باشید
                      سلام دادا امیدوارمکه خوبباشی،

دیوداتون از نوع سیلیکونی باشه
                      منظورت همون دیودهای شیشه ی هستن که خط قرمز داره داخلش،یا همون دیودهای مشکی که نوار خاکستری داره(1N4007)؟؟
                      همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
                        سلام دادا امیدوارمکه خوبباشی،

دیوداتون از نوع سیلیکونی باشه
                        منظورت همون دیودهای شیشه ی هستن که خط قرمز داره داخلش،یا همون دیودهای مشکی که نوار خاکستری داره(1N4007)؟؟
                        دیود مشکی با نوار سفید به خاطر جریان کسی بیشتر استفاده کن
                        دیودای شیشه ای قرمز معمولا دیود زنر هستن
                        از روی شکل دیود نمیشه فهمید باید یا دیتاشیتشو بخونی یا تست کنی چون هردو نوع سیلیکونی و ژرمانیومی دیود به یه شکل و پک هستن
                        جدیدترین ویرایش توسط Taher Moradi; ۱۰:۴۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲.

دیدگاه

سلام دوستان عزیزم
                          بالأخره مشکل حل شد اول سرراه ماژول یه دیود سری کردم دیدم led هاش روشن شد ولی ساعت کار نمیکنه؟.کلا ماژول رو برداشتم پنج تا دیود رو بهم سری بستم ساعت خاموش چهارتاش کردم کار میکنه ولی خیلی نور صفحه ضعیفه سه تاش کردم دیدم دیدم نورصفحه اندازه دوتاش کردم ساعت کارمیکرد نورصفحش زیادی پرنور هست ترسیدن بعدها بسوز ایسی ساعت.سه تا دیود بستم.این نوع ماژولا بهتره ای نشون نوسان ساز بزاریم
                          همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
                            سلام دوستان عزیزم
                            بالأخره مشکل حل شد اول سرراه ماژول یه دیود سری کردم دیدم led هاش روشن شد ولی ساعت کار نمیکنه؟.کلا ماژول رو برداشتم پنج تا دیود رو بهم سری بستم ساعت خاموش چهارتاش کردم کار میکنه ولی خیلی نور صفحه ضعیفه سه تاش کردم دیدم دیدم نورصفحه اندازه دوتاش کردم ساعت کارمیکرد نورصفحش زیادی پرنور هست ترسیدن بعدها بسوز ایسی ساعت.سه تا دیود بستم.این نوع ماژولا بهتره ای نشون نوسان ساز بزاریم
                            با درود
                            اینکه حتما روی هر دیود ولتاز 0.7 افت کند بیشتر حالت تیوری داره و در عمل اینجور نیست و افت ولتاز ها متفاوت
                            شما باید به تعداد لازم دیود به کار ببرید تا افت ولتاز مورد نظرتون ایجاد بشه
                            من یکبار دو برابر دیود بکار بکردم تا افت ولتاز در حالت تئوری ایجاد شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Taher Moradi نمایش پست ها
                              باسلام

موفق باشید
                              با سلام خدمت شما دوست عزیز من داشتم مطالبتون را میخوندم چون من یک
                              مدار بستم که با ۳.۷ ولتاژ کار میکنه اما من یک اداپتور دارم که میخوام از ان
                              استفاده کنم حالا که شما گفتید که از دیدو استفاده کنید من میخواستم بدونم که
                              این دیودی که مد نظر شماست عددش چند است منظورم از 1n4004 1n4007
                              منظورم این عدد ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X