اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروگرمر usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت پروگرمر usb

سلام
    من یه پروژه AVR دارم که یه میکرو داره یه سری سنسور رو کنترل می کنه و یه چیزهایی رو ال سی دی نمایش می ده و ... . برد توی یه جعبه است و به مشتری تحویل داده می شه . مشتری هر جایی می تونه باشه و کیلومترها فاصله داره و اطلاعات فنی هم نداره .مشکل اینجاست که کد هر چند وقت یکبار عوض می شه و آپدیت می شه ( رفع باگ، آپدیت، تغییر نیازهای مشتری و تغییر کاربری ...)
    حالا مشتری که اطلاعات فنی و پروگرمر و نرم افزار و ... نداره باید کد جدید رو از اینترنت دانلود کنه و با یه usb بتونه مجموعه رو پروگرم کنه
    1- نرم افزارش رو باید چه کار کنم؟ (توی هر ویندوزی می خوام به راحتی کار کنه. نرم افزارها و درایور های پروگرم های موجود رو نمی خوام چون هم فنی هستند و هم من باید برای پروژه ام یه پکیج کامل سفارشی درست کنم)
    2- پروگرمرش چیه؟
    3- بوت لودر چه ربطی به این قضیه داره و آیا جواب کار من بوت لودره؟ (یه چیزایی تو اینترنت خوندم و فکر کنم باید برم به این سمت!!!)
    4- در یک کلمه چی سرچ کنم و از کجا باید شروع کنم؟؟؟
    مرسی

پاسخ : ساخت پروگرمر usb

درود . ظاهراً یکم جستجو کردید که به این موارد رسیدید . راهکار ساده همون*طور که گفتید استفاده از بوت لودر هست. چیپ در حالت عادی با miso mosi پروگرام میشه و اون مشکلات که گفتید . بوت لودر در ابتدای روشن شدن چیپ مثل ویندوز اجرا میشه و حالا چیپ توسط دو پین سریال پروگرام میشه . نصب درایور مبدل سریال گاها خودکار و نهایتا به سادگی انجام پذیره.
    این قابلیت رو برد های آردوینو دارند که بوت لودر آردو ریخته شده و پورت USB دارند و مستقیم پروگرام میشن. چیپ همون avr هست و زبان مشابه ++c استفاده میشه .

میخواستم در مورد ota هم بگم ولی راه اندازی سختی داره که به کار نمیاد اینجا .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X