اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اسیلوسکوپ با avr و گوشی اندروید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت اسیلوسکوپ با avr و گوشی اندروید

سلام برهمگی
    من میخوام به کمک شما یه اسیلوسکوپ با هزینه کم بسازم
    خودم تا یه جاهایی پیش رفتم
    فیلمشو براتون میزارم

کلیت پروژه اینه :
    با استفاده از adc میکرو از سیگنال ورودی نمونه برداری میشه و همزمان نمونه گرفته شده توسط پورت سریال
    و ماژول بلوتوث به گوشی ارسال میشه
    برای گوشی هم یه برنامه اندرویدی نوشتم به همین منظور که نمونه هارو دریافت میکنه و با توجه به اون یه سیگنال روی صفحه ظاهر میشه
    تا اینجا همه چی عالیه
    مزایا : کاربری راحت_هزینه ساخت خیلی کم_ و نمایش همه نوع سیگنالی
    معایب : سرعت نمونه برداری کم avr_ نرخ نمونه برداری کم _محدوده ولتاژ ورودی کوچک
    همونطور که در تصویر میبینید موج ورودی یه موج سینوسی 50 هرتز برق شهره با دامنه حدود 5ولت
    ولی شکلی که داره نمایش میده بیشتر شبیه مربعیه تا سینوسی دلیلش هم اینه که اولا میکرو فقط نیم سیکل مثبت رو نمونه گیری کرده دوما سرعت نمونه برداری برای این موج کافیه ولی سرعت ارسال داده در ارتباط سریال کافی نیست برای مثال فرض کنید سرعت نمونه برداری میکرو 125 کیلو برثانیه است یعنی از هر سیکل موج (50هرتز) 1250 نمونه گرفته میشه که به نظر کافیه ولی چون هر نمونه درقالب یک بایت ارسال میشه باید در یک ثانیه 1250 بایت در ثانیه ارسال بشه و چون نرخ ارسال اطلاعات در ارتباط سریال 9600 بیت بر ثانیه استفاده شده در نتیجه در هر ثانیه 1200 بایت یا نمونه ارسال میشود و این یعنی بعضی از نمونه ها توسط پورت سریال از بین میرود
    نظر یا پیشنهادتون برای بهتر شدن نتیجه چیه؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط omidamjad; ۱۷:۱۷ ۱۳۹۷/۰۵/۲۵.

پاسخ : ساخت اسیلوسکوپ با avr و گوشی اندروید

سلام بجای بلوتوث از wifi با بادریت بالاتر استفاده کن

دیدگاه

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

این مدار خوبیه برای محدود کردن ولتاژ ورودی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hamedavr2 نمایش پست ها
        سلام بجای بلوتوث از wifi با بادریت بالاتر استفاده کن
        این هم نظر خوبیه ولی لازمه برنامه اندروید از اول نوشته بشه که زمان بره
        ولی باودریت رو میشه افزایش و اینکارو میکنم و بهتون نتیجه رو میگم

دیدگاه

قبلا منم میخواستم یه اسیلوسکوپ درست کنم که بیام باهاش گین آمپلی فایر ماشین رو تنطیم کنم تا کلیپینگ نداشته باشم
          به یه نتیجه خیلی بزرگ رسیدم که AVR قطعا برای اسیلسکوپ شدن کلاک کم میاره!
          و نتیجه دوم که نا امیدکننده تر از اولی بود اینه که اگر دقت بالا میخام باید از A to D خارجی استفاده کنم و بحث نویز و ایزوله کردن و ته این مسیر میشه کلی هزینه کردن و نتیجه ای در حد اسباب بازی
          ولی خب من اسیلوسکوپ میخاستم این چیزا هم حالیم نبود
          برای همین به این نتیجه رسیدم که از کارت صدای کامپیوتر برای ساخت اسیلوسکوپ استفاده کنم.
          یه سرچ کوچیک بزن تو نت هزاران هزار مثال هست
          زمین مشترک/ولتاژ منفی رو حذف کنی و سایر نکات فراموش نشه وگرنه کارت صدا مرخص میشه
          اما اگر همچنان میخای ک یه اسیلوسکوپ با میکرو درست کنی
          به نطرم میکرو Arm گزینه خوبی هست
          ولی یه سوال؟ چرا بیای مقدار خونده شده رو بفرستی به سریال بلوتوث بعد تو گوشی پردازش کنی و نمایش بدی؟
          خب بیا میکرو رو وصل کن به یه صفحه نمایش در یک حرکت تک ضرب!
          شاید فکرت بره سمت این که بازم کلاک کم میاری اگر بخای صفحه نمایش وصل کنی
          برا همین Multithreading به دادت میرسه
          تو یه برنامه مقدار آنالوگتو میخونی (که میکرو سه ساعت بیکار میشینه تا AtoD بهش مقدار بده)
          تو یه برنامه هم محاسبات روی اعداد رو انجام میدی که فرکانس و ... بهت بگه
          تو یه برنامه هم دیتا رو ,روی صفحه نمایش نشون میدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MrERFAN نمایش پست ها
            قبلا منم میخواستم یه اسیلوسکوپ درست کنم که بیام باهاش گین آمپلی فایر ماشین رو تنطیم کنم تا کلیپینگ نداشته باشم
            به یه نتیجه خیلی بزرگ رسیدم که AVR قطعا برای اسیلسکوپ شدن کلاک کم میاره!
            و نتیجه دوم که نا امیدکننده تر از اولی بود اینه که اگر دقت بالا میخام باید از A to D خارجی استفاده کنم و بحث نویز و ایزوله کردن و ته این مسیر میشه کلی هزینه کردن و نتیجه ای در حد اسباب بازی
            ولی خب من اسیلوسکوپ میخاستم این چیزا هم حالیم نبود
            برای همین به این نتیجه رسیدم که از کارت صدای کامپیوتر برای ساخت اسیلوسکوپ استفاده کنم.
            یه سرچ کوچیک بزن تو نت هزاران هزار مثال هست
            زمین مشترک/ولتاژ منفی رو حذف کنی و سایر نکات فراموش نشه وگرنه کارت صدا مرخص میشه
            اما اگر همچنان میخای ک یه اسیلوسکوپ با میکرو درست کنی
            به نطرم میکرو Arm گزینه خوبی هست
            ولی یه سوال؟ چرا بیای مقدار خونده شده رو بفرستی به سریال بلوتوث بعد تو گوشی پردازش کنی و نمایش بدی؟
            خب بیا میکرو رو وصل کن به یه صفحه نمایش در یک حرکت تک ضرب!
            شاید فکرت بره سمت این که بازم کلاک کم میاری اگر بخای صفحه نمایش وصل کنی
            برا همین Multithreading به دادت میرسه
            تو یه برنامه مقدار آنالوگتو میخونی (که میکرو سه ساعت بیکار میشینه تا AtoD بهش مقدار بده)
            تو یه برنامه هم محاسبات روی اعداد رو انجام میدی که فرکانس و ... بهت بگه
            تو یه برنامه هم دیتا رو ,روی صفحه نمایش نشون میدی
            سلام
            ۱) کارت صدای کامپیوترم جواب نمیده
            ۲)کار با آرمم زیاد خوب نیست و هزینه بره
            ۳)کیفیت نمایشگر گوشی با هیچ نمایشگری قابل مقایسه نیست
            ۴) با برنامه نویسی اندروید خیلی آپشن ها میشه اضافه کرد
            ۵)در ضمن من اسیلوسکوپ نیاز ندارم چون یکی دارم و فقط یه پروژه تحقیقاتیه
            ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

یک خازن کوپلاژ ۲.۲میکروفاراد به ورودی adc اضافه کن سینوسی کامل میشه همچنین با یک مقاومت پول آپ کن ورودی adc رو تا با یک آفست از صفر شکل موجت رو نمایش بده

دیدگاه

این چه حرفیه میزنید مگه برا ما مهمه که موج حنما سینوسی کنیم. این موج سینوسی هست و بایدباید سینوسی نمایش داده بشه.باید برای اسیلسکپ ورودی های مختلف را بگیریم با تمام جزیاتش بعد ما بیایم تمومشونو سینوسی کنیم. و لبه هاشونو با خازن حذف کنیم. اخه این چه حرفیه زدید؟؟
                جدیدترین ویرایش توسط jafardj891; ۱۲:۱۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X