ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2018/08/17
    3
    0

تولید سیگنال سینوسی تا 12 مگا هرتز

سلام دوستان
    بنده باید برای پروژه کارشناسیم یک سیگنال ژنراتور بسازم که سیگنال سینوسی تولید کنه تو رنج 1مگ تا 12مگ
    و بشه دامنه و فرکانسو هم کنترل کرد.
    میخواستم بدونم با PIC میشه تا 12مگ تولید کرد؟
    اگه نمیشه باید از چی استفاده کنم؟ نمیخوام از آی سی های سینتیسایزر و . . . استفاده کنم و اونارو با میکرو کنترل کنم
    سوال کلی من این هست که با میکرو های مختلف امکان این کار هست؟ اگه هست لطفا بنده رو راهنمایی کنید.
    اگه نیست لطفا دلیلش رو بهم بگید.
    با تشکر
    2018/03/22
    11
    15

پاسخ : تولید سیگنال سینوسی تا 12 مگا هرتز

سلام
    این2 تاپیک بخش زیادی می تونه کمکتون کنه و متوجه میشید که PIC 16 , 18 نمی تونه این کار بکنه با dspic / PIC32 احتمالا ممکنه باشه البته من خیلی وقت پیش با این میکرو ها کار کردم نسل جدید نمی دونم چقدر ارتقاع پیدا کردن

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2018/08/17
    3
    0

سلام
    خیلی ممنون بابت پاسختون
    دو تا تاپیک رو خوندم،بیشتر بحث به سمت کنترل موتور هاست و تولید موج سینوسی بیشتر برای یک کاربرد مشخصه
    هدف نهایی من ساخت یک دستگاه فانکشن که بونه موج های مختلف رو تولید کنه و بشه فرکانس و دوره رو کنترل کرد به راحتی.
    هدفم اینه که در صورت تحریم قطعات الکترونیکی هم بشه دستگاه رو ساخت. کمی با AVR کار کردم و میدونم که سخت افزار اون توان انجام این کار رو نداره که موج در فرکانس بالا تولید و (کنترل) کرد.
    چیزی راجع به PIC ها زیاد نمیدونم ولی میدونم که پیشرفته تر هستن. میخوام ببینم قابلیت انجام اون کار رو دارن که برم روش وقت بزارم یا نه.
    ممنون
    2018/03/22
    11
    15

ببینید اون 2 تاپیک در خیلی از موارد واقعا چیز مفیدی هست به خاطر این که دید شما رو نسبت به تولید موج سینوسی و شبیه سینوسی و ... باز میکنه
    اگر هدف نهایی ایجاد چند شکل موج و تا جای ممکن کم هزینه بودن مطرح به نظر به روش DAC عمل کنید به نتیجه میرسید
    ساده ترین حالت :

طبق توضیحات موج های sine, square, saw, rev saw, triangle, ECG and noise
    تفاوت خاصی بین AVR و PIC وجود نداره و هر 2 تو صنعتی هستن و نمیشه گفت PIC قویتر و ...
    شما باید میکرویی پیدا کنید که سرعت IO بالای داشته باشه که بتونید به فرکانس مورد نظر برسید و تعداد IO نشون دهنده رزولوشن شما میشه ولی عملا کارتون هزینه بر تر هست چون قیمت میکرو های قوی تقریبا با DDS های اماده برابر
    و قرار دادن بافر و ... برای جبران سرعت هم هزینه بر تر
    2018/08/22
    4
    1

سلام نمی تونید !
    دوستم خواست این کار را انجام بدهد ولی نتونست .
    اون می خواست از کلاک spi میکرو lpc1768 استفاده کنه ولی اون جور که می گفت جون پهنای باند خروجی خیلی زیاد هست نمی تونست فیلتر ها شو برای تبدیل موج به سینوسی طراحی کنه و
    و بعدش نتونست دامنه خروجی رو ثابت نگه داره ..... چون اوپ امپ ها هم تو فرکانس بالا خیلی گرونن و اینکه ولتاژ کاریشون هم کم می شه .....
    خلاصه بعد از مدتی ور رفتن بیخالش شد. قیمت یک ماژول سیگنال ژنراتور تو این رنج حدود 100 هست و اگه می شد این کار را با میکرو انجام داد حتما خیلی ها با میکرو ی 10 هزارتومنی این کار را می کردند . ولی الا ن تو اینترنت نیست این جور چیزیا . نهایت فرکانس با میکرو البته سینوسی مطلاق حدود فک کنم 100 کیلو هست . بدون هارمونیک ....
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5