اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل lcd 2*16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل lcd 2*16

سلام،یک LCD 2*16 (TECH MART 1620) دارم وقتیvcc اون رو به 5 ولت وصل می کنم رگولاتور(7805) به شدت داغ می کند وlcd نیز به طورکامل روشن نمی شود(مربع های نصفه روشن می شوند) یک دیتاشیت هم پیدا کردم که نوشته vcc باید 7ولت باشه ولی ازفروشگاه که سوأل کردم میگن 5+ ولت است. باید به میکرو atmega16 وصلش کنم همچنین رگولاتور(vcc)میکرو با lcd مشترک است،به نظرشمامشکل کجاست

پاسخ : مشکل lcd 2*16

با سلام چند سال پیش که تحریم ها تازه شروع شده بود و جنس با کیفیت هم نبود مجبور شدم سک ال سی دی بی کیفیت چینی بخرم که نقشه پایه هاش اشتباه چاپ شده بود و همین طوری اذیت می کردشود بادقت زیاد پایه هاشو پیدا کردم
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

با2تا lcd متفاوت چک می کنم باز همین مشکل هست و رگولاتور خیلی داغ میکنه حتی یکی از رگولاتورهاهم سوخت،فقط به دلایلی نمی شه منابع تغذیه میکرو و lcd رو جدا کنم به نظرتون ممکنه از این باشه

دیدگاه

اول با امپرمتر جریان عبوری از رگلاتور را اندازه بگیر بعد میتونی از دیتاشیت جریان مصرفی میکرووال سی دی رو بدست بیاوری مقایسه کنی من تا الان هر مداری با ال سی دی و میکرو ساختم از یک رگلاتوراستفاده کردم مشکلی هم نبود البته از قدیم چند تا رگلاتور کره ای داشتم
        قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X