اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

همفکری برای سنس وزن و کد یک فرد در حال حرکت.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

همفکری برای سنس وزن و کد یک فرد در حال حرکت.

سلام دوستان
    من در انجام یک پروژه نیاز به انجام دو عمل زیر دارم که ایده خودمو میگم و از شما هم میخوام که اگر ایده بهتر و یا نظری دارین بفرمایین:

1- بدست آوردن وزن یک انسان درحال حرکت:
    نظر خودم : استفاده از لودسل دقیق و انجام یک سری آزمایش تا رابطه ای پیدا کنم که اعداد بدست آمده ناشی از حرکت فرد روی صفحه متصل به سنسور را تبدیل به وزن در حال سکون بکنم. ( دقت کنید که مشکل صرفا حرکت غیر یکنواخت فرد روی صفحه است )

2- فرض کنید که 3 نفر دارن از جلوی بخشی از device ما رد میشن. من میخوام به شکلی اونارو نشانه گذاری کنم که فقط با رد شدن اونها از یک مکان خاص ( رد شدن کاملا به شکل اتفاقی ، یعنی طرف نه کارتی بکشه ، نه مثلا وسیله خاصی همراهش باشه ) تشخیص بدم کدوم رد شدن.
    نظر خودم : پای هر کدوم مثلا یک رنگ خاص شلوار بپوشونم و با یک سنسور تشخیص رنگ ، رنگ شلوارشو بخونم و ادامه ماجرا...
    ( من با این سنسورای رنگ کار نکردم ، آیا در فاصله 1 متری هم ( برای مثال) جواب قابل قبولی دارند؟ )
    ( دلیل انتخاب: عدم نیاز به هرگونه مداری همراه فرد که متعاقبا نیاز به تغذیه خواهد داشت )

پیشاپیش ممنون.
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

پاسخ : همفکری برای سنس وزن و کد یک فرد در حال حرکت.

باسلام.برای بدست اوردن مشخصات دقیق سنسورهای تشخیص رنگ به سایت www.sick.com که یک شرکت المانی سازنده سنسورهای هوشمند
    و... میباشدسربزنید.تا بعد...
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

سلام .................

جناب جعفری خیلی وقت بود سر نمیزدید .. دلمون تنگ شده بود .. اینطوری نذارید برید .. فکر ماها رو هم بکنید :rolleyes:

در مورد سوال سومتون میتونم بگم که اگه از پردازش تصویر استفاده کنید خیلی بهتر و دقیقتر جواب میده .. باز دقت کارتون رو من نمیدونم .. یک مقدار بیشتر توضیح میدید؟ ممنون و موفق باشید ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام حسام الدین جان
        والله دل من هم تنگ شده بود اگر اسلام بگذارد...

من 2 یا 3 نفر کاربر دارم که دائما ( یکی یکی ) از جلوی بخشی از دستگاهم رد میشن و باید تشخیص بدم که الان کدوم یکی رد شد.(منظور اینکه تعدادشون زیاد نیست.)
        درباره پردازش تصویر و این که دقیق تره موافقم ولی متاسفانه ، پردازش تصویر سخت افزاری ( بوسیله dsp ) کار نکردم و پردازش با کامپیوتر هم با توجه به شرایط محیط کار و هزینه بالا ، برام به صرفه نیست.

دیدگاه

سلام .................

درسته؛ قانع شدم

اگه یکی دو نفر بیشتر نیستن و میخواید خیلی دقیق کارتون انجام بشه از تگ های RFID استفاده کنید (اما یه کم گرونه ..) البته الان که پست اول رو نگاه میکنم میبینم که شما فرمودین که بدون هیچ وسیله ی جانبی . پس این گزینه هم cancel شد ..

یه سوال محدودیت برای افراد وجود نداره؟ مثلا نمیشه چیزی داد ملت تنشون کنن یا از این قبیل موارد ؟ منظور من اینه که ارجحیت شما با کدوم بخشه تشخیص افراد (حالا به هر ترتیب..) یا راحتی و طبیعی بودن رفتار افراد ؟
          دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

حسام عزیز از توجهت ممنونم
            نظر خودم : پای هر کدوم مثلا یک رنگ خاص شلوار بپوشونم و با یک سنسور تشخیص رنگ ، رنگ شلوارشو بخونم و ادامه ماجرا...
            ارجحیت با راحتی افراده ، یعنی نباید کاری بکنم که تو فعالیت عادی روزانه یک فرد اختلال ایجاد بشه . ولی مثلا این که رنگ شلوارشو برای مثال من تعیین کنم ، قابل قبوله و محدودیت به حساب نمیاد.

دیدگاه

باسلام.شرکت SICK آلمان انواع سنسورهای هوشمند رو تولید میکنه که نمایندگی هم توایران داره.یه زنگ بزن وکاتالوگ فارسی رو
              درخواست کن ببین چه خبره.
              تهران- خ شریعتی- خ کوشا - شماره 31 -شرکت مهرکاناز-ت:22226994
              موفق باشید.
              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

من این سایترو نگاه کردم.
                مقایسه دو تا از سنسورای قویش:
                https://www.mysick.com/partnerPortal/ProductCatalog/CompareProds.aspx?ProductID=14756,14752&Family ID=239&Category=Produktfinder
                متاسفانه max فاصله سنسشون 60mm هست که جواب کار منو نمیده.
                دوستان اگر سنسور قویتری میشناسین و یا ایده دیگه ای دارین بفرمایین.

دیدگاه

با سلام
                  جناب سید محمد جعفری چرا از RFID استفاده نمیکنید ، هم از فواصل مختلف قابل قرائته هم احتیاج به تغذیه
                  نداره قیمتش هم مناسبه و ... :agree:
                  افتادگی آموز اگر طالب علمی
                  هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام جناب خیابانی.
                    ممنونم از پیشنهادتون.
                    بعد از فرمایش شما مشغول تحقیق درباره rfid شدم و فکر کنم بهترین گزینه باشه.
                    چند تا سوال در این باره داشتم :
                    سیستمی که مورد نظر منه باید مشخصات زیرو داشته باشه :
                    قابلیت عبور کم از مواد ، سنس فاصله نزدیک ( تا 1 متر) ، قیمت ارزان ، پسیو بودن
                    که فکر کنم rfid سری uhf دارای این مشخصات باشن. :question:
                    اون طور که من فهمیدم ، هر سیستم کامل rfid دارای بخش های زیر است :
                    Scanning antenna
                    Transceiver with a decoder
                    Transponder ( the RFID tag)
                    آیا این بخش ها با هم در یک پکند و یا این که باید هرکدام را جدا جدا انتخاب کرد؟
                    قیمت و مدل چیزی که با توجه به گفته ها به کار من میاد چیست؟
                    اگر فاکتور مهمی برای انتخاب و خرید به نظرتون میرسه ، بفرمایید.
                    یک مقاله هم که ظاهرا منبعش yazdkit هست پیدا کردم که نویسندش یک دانشجوی صنایعه :
                    http://www.fileupyours.com/view/189455/RFID-notes.doc
                    ( نمیدونم قبلا تو سایت گذاشته بودن با نه ولی چون به بحث مرتبطه اینجا میذارمش)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X