اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت اولین pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت اولین pcb

سلام
    من تا حالا pcb طراحی نکردم ُ و بیرون ندادم واسم بسازن ُ الان واسه اولین بار دارم این کار رو میکنم ُ کلاس جناب نجفی رو رفتم و کتابشون رو هم خوندم و یه مقدار اشنایی دارم ولی توی جزییات مشکل زیاد دارم
    واسه همین یه سری سوال و مشکلات نسبتا جزیی دارم که میخوام تو اینجا به مرور که طرحم رو تکمیل میکنم بپرسم ُ
    ممنون میشم دوستان کمکم کنن

فعلا تا اینجا طرح رو بردم جلو

1 - اولین سوال اینکه من توی طرحم چجوری باید فاصله via تا pad رو تنظیم کنم که از یه حدی کمتر نباشه ؟ حداقل فاصله مناسبش چقدر باید باشه؟
    من بعد از اتوروت یه سری via میبینم که به pad ها خیلی نزدیکن ( مث عکس زیر ) اینا رو فاصله شون رو کجا باید تنظیم کنم ُ توضیح اینکه من توی clearance سه تا rule تعریف کردم ُ یکی واسه polygon که 0.6 میلیمتره یکی واسه حداقل فاصله ترک از pad که 0.2 میلیمتره و یکی دیگه واسه فاصله ترک ها از لبه برد که 2 میلیمتره ُ حالا واسه فاصله via تا pad نمیدونم چیکار باید بکنم؟

2 - توی عکس زیر این علامتی که میگه فاصله از 0.254mm کمتره رو چجوری باید اصلاحش کنم؟ تیک گزینه DRC Detail Markers رو که میزنم این علامتا دیگه نشون داده نمیشن ولی میخوام کلا اصلاحش کنم نه اینکه نشون داده نشن ُ باید چکار کنم؟

3 - توی عکس بالا اون لایه بنفش رنگ مشخص کننده ی چیه؟ و از کجا میشه تغییرش داد یعنی فاصله اش تا پد رو چجوری باید معلوم کنیم؟

4 - فرق Top solder با Top paste چیه؟

5- آیا بعد از تغییر دادن فوت پرینت یه قطعه باید دوباره اتوروت کنیم؟

6 - میخوام واسه تک تک پایه های پورت هام توی لایه top overlay یه شماره کنارش بنویسم چجوری باید اینکارو کنم؟

7 - میخوام کنار پورت jtag توی لایه top overlay یه جدول کوچیک بکشم که شماره پایه ها توش باشه ، چجوری باید انجامش بدم؟

8- آیا اگه تغییراتی توی لایه top overlay میدیم لازمه شماتیکش هم عوض کنیم ؟ مثلا اسم یه کانکتور که توی شماتیک p1 بوده رو عوض کردیم گذاشتیم power ، ایرادی داره یا باید حتما pcb و شماتیک یه شکل باشن؟

9 - رنگ برد و ضخامت برد رو چجوری باید از رنگ سبز به رنگای دیگه تغییر بدیم ؟ منظورم اونی که به سازنده میگیم نیست ، توی نرم افزار جایی نداره که این موضوع رو مشخص کنیم؟

ممنون میشم هم سوالاتو جواب بدین
    بازم مزاحم میشم
لطفا صبر کنید...
X