ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2014/12/10
    34
    6

Question عدم شناسایی میکرو stm32 توسط st link/v2 (dongle)

با سلام .
    من یه میکرو stm32f072 و یک پروگرامر stlink/v2 ( اون ارزونه ) خریدم.برای پروگرام کردن از stlink utility استفاده میکنم .با استفاده از swd میکرو رو شناسایی نکرد. پیغام میداد
    firmware خیلی قدیمیه . برای همین آپدیتش کردم به نسخه 24( اول با st link utility به نسخه 29 آپدیت کرد ولی ایراد درایور usb رو گرفت دانگرید کردم به نسخه 24) ظاهرا پروگرامر
    شناسایی میشه چون شماره سریال و فرکانس پروگرام رو نشون میده ولی هر کاری کردم میکرو را با swd ( این پروگرامر jtag نداره ) شناسایی نمیکنه !!! boot0 رو پول دان کردم ،
    پایه ریست میکرو رو یک بار با مقاومت 100k و یک بار با 4.7k پول آپ کردم و به ریست پروگرامر وصلش کردم .تمام مطالب انجمن در این مورد رو خوندم ولی راه نمیفته .

اگر میکرو یا پروگرامر سوخته باشه از کجا میتونم بفهمم؟؟.
    لطفا منو راهنمایی کنید
    با تشکر .
    2014/03/17
    خراسان رضوی
    170
    18

پاسخ : عدم شناسایی میکرو stm32 توسط st link/v2 (dongle)

سلام زمان پروگرم کردن یعنی قبل از اینکه دکمه download در iar یا connect در st utility را بزنید
    اول میکرو رو به حالت ریست ببرید (دکمه ریست را بگیرید) بعد کانکت کنید زمانی که ال ای دی روی پروگرمر شروع به چشمک زدن کرد دستتون رو از روی ریست بردارید
    در ضمن پایه ریست رو نباید به ریست پروگرمر بزنید اون پایه برای پروگرم کردن میکرو های stm8 هست باید اون پایه رو با 4.7 کیلو پول اپ کنید. اگه میتونید از خود تغذیه 3.3 ولت stlink به میکرو بدید اما اگه از منبع جدا گانه استفاده میکنید حتما باید gnd تغذیه به gnd پروگرمر متصل بشه
    2014/12/10
    34
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezam2

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام زمان پروگرم کردن یعنی قبل از اینکه دکمه download در iar یا connect در st utility را بزنید
    اول میکرو رو به حالت ریست ببرید (دکمه ریست را بگیرید) بعد کانکت کنید زمانی که ال ای دی روی پروگرمر شروع به چشمک زدن کرد دستتون رو از روی ریست بردارید
    در ضمن پایه ریست رو نباید به ریست پروگرمر بزنید اون پایه برای پروگرم کردن میکرو های stm8 هست باید اون پایه رو با 4.7 کیلو پول اپ کنید. اگه میتونید از خود تغذیه 3.3 ولت stlink به میکرو بدید اما اگه از منبع جدا گانه استفاده میکنید حتما باید gnd تغذیه به gnd پروگرمر متصل بشه
    پایه ریست برات 4.7k پول آپ شده . ریست رو هم از پروگرامر جدا کردم . اون شرایط مربوط به تغذیه رو که فرمودید رعایت کردم ،دستم روی ریست نگه داشتم . ولی کانکت نمیشه پیام خطا میده .توی نرم افزار مد پروگرام روی under reset قرار گرفته ، بقیه رو هم امتحان کردم بازم خطا میده .
    ویرایش توسط hossein_10 : 2018/08/25 در ساعت 09:06
    2008/05/26
    1,043
    527

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_10

پایه ریست برات 4.7k پول آپ شده . ریست رو هم از پروگرامر جدا کردم . دستم روی ریست نگه داشتم . ولی کانکت نمیشه پیام خطا میده .توی نرم افزار مد پروگرام روی under reset قرار گرفته ، بقیه رو هم امتحان کردم بازم خطا میده .
    سلام
    دستت دائم نباید روی ریست باشه ، همینطور که دوستمون گفتن بعد از اینکه چراغ پروگرامر شروع به چشمک زدن کرد دستت رو از روی reset بردار
    2014/12/10
    34
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط M3R-E

سلام
    دستت دائم نباید روی ریست باشه ، همینطور که دوستمون گفتن بعد از اینکه چراغ پروگرامر شروع به چشمک زدن کرد دستت رو از روی reset بردار
    همینکار رو هم کردم بازم پیام میده نمیتونه کانکت بشه
    2014/12/10
    34
    6

یه نکته ای ...برای اینکه بتونم میکرو رو روی برد بورد نصب کنم یه هدر بورد براش طراحی کردم که صرفا پایه های میکرو را گسترده میکنه و دسترسی بهش آسونتر بشه .
    داشتم اتصال پایه ها رو چک میکردن متوجه یه نکته عجیب شدم پایه های 18 و 19 ( PB0 & PB1 ) به همدیگه اتصال کوتاه هستن . بررسی کردم لحیمکاری پایه ها هم هیچ ایرادی نداره .
    البته به فرض ایراد لحیمکاری در حالت پیش فرض پورتهای میکرو ورودی هستن و نباید مشکلی وجود داشته باشه .
    آیا اتصال کوتاه بین دو پایه ممکنه یه حالت خاص باشه یاعلت معیوب بودن میکرو هست ؟
    2014/12/10
    34
    6

خودم پیداش کردم .اتصال swdio قطعی داشت.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7