اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام میکرو برای من مناسب تره؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام میکرو برای من مناسب تره؟؟

با سلام خدمت مهندسان
    من دانش آموز کلاس نهم هستم میخواهم میکروکنترلر یاد بگیرم
    تا حدودی با برنامه نویسی آشنایی دارم
    بیشتر دوست دارم attiny کار کنم ولی منابع موجود نیست!
    Avr یا arm برای یک مبتدی کدام مناسب تره؟
    قبلا با آردوینو نانو کار کردم و باهاش یک چیزای ساختم
    منابع آموزشی رو هم لطفا معرفی کنید
    کسی نبود که راهنمایی کنه از شما کمک میخوام
    با تشکر

پاسخ : کدام میکرو برای من مناسب تره؟؟

نوشته اصلی توسط MMVK نمایش پست ها
    با سلام خدمت مهندسان
    من دانش آموز کلاس نهم هستم میخواهم میکروکنترلر یاد بگیرم
    تا حدودی با برنامه نویسی آشنایی دارم
    بیشتر دوست دارم attiny کار کنم ولی منابع موجود نیست!
    Avr یا arm برای یک مبتدی کدام مناسب تره؟
    قبلا با آردوینو نانو کار کردم و باهاش یک چیزای ساختم
    منابع آموزشی رو هم لطفا معرفی کنید
    کسی نبود که راهنمایی کنه از شما کمک میخوام
    با تشکر
    سلام به شما جویای علم جوان و تبریک برای اینکه از این سن کم شروع کردی
    برای یاد گیری میکرو اول نیاز به یادگیری زبان c داری که اجباری نیست ولی خیلی کمکت می کنه اگه اونو بلدی برو سراغ کتاب میکروکنترلرهای avr نوشته جابر الوندی برا ما که دانشجو بودیم هم همین کتاب مرجع بود هم روون گفته و هم جزئیات زیادی داره و پروژه محوره بعد سعی کن پروژه های کتاب رو انجام بدی و خروجی بگیری هر جا هم ضعف داشتی تو انجمن مطرح کن تا کمکت کنیم بعد از این مرحله گام به گام کمکت می کنیم تا پیشرفت کنی
    در مورد نوع میکرو هم باید بگم که اصول attiny همون atmega16 است و با یادگیری کتاب می تونی بعد از atmega16سراغ بقیه خانواده avr بری موفق باشی

دیدگاه

یک منبع رون و مناسب هم برای c معرفی می کنید؟
      ازتون واقعا متشکرم که راهنماییم کردین

دیدگاه

یک منبع رون و مناسب هم برای c معرفی می کنید؟
        ازتون واقعا متشکرم که راهنماییم کردین
        کاری نکردیم وظیفه ما راهنمایی شما نوآموزاست ما هم زمانی هیچی بلد نبودیم :
        من خودم دوران دانشجویی جزوه استادو خوندم و کفایت کرد استاد هم زیاد سخت گیر نبود به هر حال ولی برا شما تحقیق کردم کتاب برنامه نویسی پیشرفته c رشته ریاضی نوشته کریم زادگان مقدم خوبه و حل المسائل هم داره اول از اول تا آخرشو بخون بعد تمریناتشو حل کن و در آخر با حل المثال تطبیق بده این کتاب فقط برای یادگیری سریع و بدون استاد c هست و نیاز نیست تسلط ۱۰۰ درصدی داشته باشی فقط باید با نحوه ی برنامه نویسی و زبان c تاحدودی آشنا بشی هر جا هم سوال داشتی بپرس تا من یا از بچه های انجمن پاسخ بدیم

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون
          وسایلی رو که باید بخرم رو هم کتاب معرفی کرده؟
          اینا رو تک تک بخونمم یا کمی از هرکدوم تو روز ؟

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون
            وسایلی رو که باید بخرم رو هم کتاب معرفی کرده؟
            اینا رو تک تک بخونمم یا کمی از هرکدوم تو روز ؟
            به نظرم بهتره کتاب c رو اول تا آخر بخون چندتا مثال هم حل کن بعد برو سراغ میکروکنترلرavr و به همون صورتی که گفته بخون وسایلی که می خوای یه مولتی متر یه منبع تغذیه برد بورد جامپ کابل و یه میکرو atmega16 و یه ماژول پروگرامر avr و برای هر پروژه هم یه آی سی همون پروژه یا صفحهlcd کوچیک و صفحه کلید و غیره می خوای که تو خود کتاب هست از نظر قیمت قطعات مربوط به هر پروژه نگران نباش آی سی یا المان خیلی گرونی نداره

دیدگاه

خیلی ممنون ازکمک خوبتون
              کتاب هارو میگیرم
              پروگرامر رو خودم بسازم ارزون تره یا به دردسرش نمیارزه؟
              منبع تغذیه چند ولت چند آمپر؟یا باید متغیر باشه؟
              واقعا از راهنماییتون متشکرم

دیدگاه

خیلی ممنون ازکمک خوبتون
                کتاب هارو میگیرم
                پروگرامر رو خودم بسازم ارزون تره یا به دردسرش نمیارزه؟
                منبع تغذیه چند ولت چند آمپر؟یا باید متغیر باشه؟
                واقعا از راهنماییتون متشکرم
                برای پروگرامر ۳ راه داری اول استفاده از این پروگرامر هست که لینکشو گذاشتم :
                https://eshop.eca.ir/%D8%A7%D9%86%D9...rogrammer.html
                دوم استفاده از پروگرامر دست ساز با یک میکرو atmega16 هست که اونم تو خود کتاب هست روش ساخت و بکارگیری و غیره و در آخر استفاده از همون آردوینو نانوی خودت اگه هنوز داشته باشیش ولی به نظر من از همون پروگرامر آماده استفاده کن بعد که پروژه های پیچیده رو انجام دادی و تو کتاب جلو رفتی اون پروگرامر خود کتابو به عنوان پروژه انجام بده روش آخر هم کمی پیچیدست و فعلاً نیاز نیست بری تو اون فاز
                برا منبع تغذیه از این مدل که لینکشو گذاشتم استفاده کن خیلی کار راه اندازه زمان ما که از این چیزا نبود و ما دود چراغ می خوردیم
                https://eshop.eca.ir/%D9%85%D9%86%D8...%A8%DB%8C.html
                در آخر هم تاکید می کنم که پایه کد نویسی تو قوی بردار و خودتو با چالش های کدنویسی سرگرم کن الان که تازه کاری و نوآموز و آینده دار هرچی تو کد نویسی قوی بشی می تونی پروژه های سنگین تر و با دقت بیشتر و سرعت بالاتر بنویسی تو زمینه های دیگه مثل arm و آردوینو انشالله خواستی جلو بری خیلی کمکت می کنه
                جدیدترین ویرایش توسط mohamad hg; ۲۱:۲۸ ۱۳۹۷/۰۶/۰۳.

دیدگاه

سلام
                  فیلمهای آموزش آقای کیارش بازرگان هم گزینه خوبیه واسه شروع زبان سی
                  همچنین نباید از آموزشهای جناب کی نژاد غافل شد که میتونید از این سایت آموزشهاشون رو پیگیری کنید:

دیدگاه

منبع ارزون تر و پروگرامر ارزون تر سراغ ندارین
                    می ترسم هزینه کنم و تمام وسایل تمام و کمال بگیرم و موقع کار خانواده ام نزارن که کار کنم و یادم بره البته avr رو میخوام شدیدانه ادامه بدم شما راه حلی سراغ ندارین برای دوران مدرسه که بتونم اون موقع هم ادامه بدم الان که تابستونه مخالف سرگرم شدن من با الکترونیک هستن والکترونیک و سرگرمی میدونن
                    ممنون از پاسخگویی شما

دیدگاه

می ترسم هزینه کنم و تمام وسایل تمام و کمال بگیرم و موقع کار خانواده ام نزارن که کار کنم و یادم بره البته avr رو میخوام شدیدانه ادامه بدم شما راه حلی سراغ ندارین برای دوران مدرسه که بتونم اون موقع هم ادامه بدم الان که تابستونه مخالف سرگرم شدن من با الکترونیک هستن والکترونیک و سرگرمی میدونن
                      ممنون از پاسخگویی شما

سلام دوست عزیز
                      ببین قدیما ... اون موقع پدربزرگ هامون با Z80 کار میکردن و باهاش کارای خیلی توپی انجام میدادن که الان اگه کسی بخواد همون کارا رو با اون انجام بده الکترونیک رو میبوسه و میزاره کنار
                      بعدش سری 8051 اومد ... بهتر شد ... الان اگه بری توی شهر و یکی از این چراغ راهنمایی ها رو باز کنی با یه 8051 مواجه میشی

من خودم اولش با AVR و زبان بیسیک و کتاب معروف علی کاهه شروع کردم
                      بعدش زبان C و ARM کار کردم
                      الان هم پایان نامه ام پیاده سازیش روی FPGA هست
                      شما اگه بخوای AVR کار کنی خیلی هزینه ای برات نداره ... وسایل ضروری رو میخوای فقط ... بعد لازم نیست کل وسایل رو یکجا بخری
                      پروگرامر..بردبورد...یه میکرو ... چندتا ال ای دی و مقاومت... ال سی دی ... کلید پوش باتن ...
                      ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

ممنون از پاسخگویی شما
                        بیبن دوست من برای اول راه نیاز نیست اول وسایل گرون بخری باید اول از نظر تئوری یه اطلاعاتی راجع به میکروها یا هر قضیه ای که می خوای دنبال کنی بدست بیاری بعد ببینی آیا واقعا استعدادشو داری و می تونی مثلاً برنامه های c رو میکروatmega16 رو متوجه شی که در غیر این صورت چطور می خوای برنامه arm رو یاد بگیری !!! به نظر من اول تئوری بخون کتابا رو تهیه کن (قیمتی هم ندارن) بعد از مطالعه اونا می تونی بری سراغ تمرین های عملی و بنظرم هیچ پدر و مادری نیست که با کتاب خوندن فرزندشون مخالف باشه
                        در ضمن اگه تو این زمینه استعداد نداشتی (البته انشالله که داری) نه تنها اینجوری ضرر نکردی بلکه راجع به میکرو و برنامه نویسی c اطلاعات خوبی هم کسب کردی اینم بگم که بعد از فاز تئوری نیاز نیست همه قطعات رو باهم تهیه کنی و کم کم برا هر پروژه یه سری قطعات اضافه تر می خوای ولی قطعاتی که گرفتی برا پروژه های قبلی ۹۰ درصد تو پروژه های جدید تم کاربرد داره و با هزینه اندک مثل پول تو جیبی می تونی اونا رو تهیه کنی پس نگران نباش

دیدگاه

ممنون از پاسخگویی شما
                          سلام!

بر خلاف نظر دوستمون، من می گم تو این سن حتما لازم نیست تو برنامه نویسی فول فول بشی بعد شروع به کار کنی...
                          تو می تونی به صورت عملی کد ها رو امتحان کنی و کم کم راه می افتی! یقینا یاد گیری و آموزش به صورت عملی بازده بیشتری داره!

نکته بعد: تو این یه ماهی که از تابستونت مونده می تونی یه عالمه کار انجام بدی! مدیریت زمان به معنای برنامه ریزی نیست! بلکه به معنای استفاده حداکثری از زمان های پِرت هست...
                          از همین امروز شروع کن. اما قبلش حتما یه جوری رضایت والدین رو بدست بیار... می فهمی که چی می گم...

نکته بعد:
                          ببین داداش... نیاز نیست ول خرجی کنی.
                          آدم باید به اندازه جیبش هزینه کنه!
                          یکی از لینک های خیلی مفید رو پایین می زارم نگاهش کن درباره وسایل مورد نیاز برا شروع به کاره!
                          اما هر چی گفته رو حتما لازم نیست بخری مثلا مولتی متر یدونه چینی بگیر یا هویه ارزون و کلا منبع تغذیه رو بیخیال چون ول خرجیه به نظر من (من خودم منبع تغذیه می سازم)

ارادت داریم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.A.T نمایش پست ها
                            سلام!

بر خلاف نظر دوستمون، من می گم تو این سن حتما لازم نیست تو برنامه نویسی فول فول بشی بعد شروع به کار کنی...
                            تو می تونی به صورت عملی کد ها رو امتحان کنی و کم کم راه می افتی! یقینا یاد گیری و آموزش به صورت عملی بازده بیشتری داره!

نکته بعد: تو این یه ماهی که از تابستونت مونده می تونی یه عالمه کار انجام بدی! مدیریت زمان به معنای برنامه ریزی نیست! بلکه به معنای استفاده حداکثری از زمان های پِرت هست...
                            از همین امروز شروع کن. اما قبلش حتما یه جوری رضایت والدین رو بدست بیار... می فهمی که چی می گم...

نکته بعد:
                            ببین داداش... نیاز نیست ول خرجی کنی.
                            آدم باید به اندازه جیبش هزینه کنه!
                            یکی از لینک های خیلی مفید رو پایین می زارم نگاهش کن درباره وسایل مورد نیاز برا شروع به کاره!
                            اما هر چی گفته رو حتما لازم نیست بخری مثلا مولتی متر یدونه چینی بگیر یا هویه ارزون و کلا منبع تغذیه رو بیخیال چون ول خرجیه به نظر من (من خودم منبع تغذیه می سازم)

http://dmf313.ir/%d9%85%d8%b9%d8%b1%...%a8%d8%a7-avr/
                            با سلام به شما
                            من مولتی متر نسبتا خوبی دارم و اکثرا ابزارای مرغوب میگیرم از بچگی که هویه و اینجور چیزتا داشتم
                            من تو این مدت خواستم یک چیزی بساز اما نبود امکان ساخت پی سی بی به دلیل خطرش اجازه نداد کارم درست پیش بره به خاطر همین ممکنه دوباره اعتماد قبلی بهم نشه شعار من همیشه اینه " یکبار بخر خوب بخر" منبع تغذیه چند تا دارم 5 یا 12 ولت ac یا dc همش موجوده خواستم ببینم که میشه هزینه هارو کمتر کرد یا نه
                            عذر می خوام که وقتتون رو گرفتم و باز هم متشکر و سپاس گذار جواب به سوال هام

دیدگاه

با سلام به شما
                              من مولتی متر نسبتا خوبی دارم و اکثرا ابزارای مرغوب میگیرم از بچگی که هویه و اینجور چیزتا داشتم
                              من تو این مدت خواستم یک چیزی بساز اما نبود امکان ساخت پی سی بی به دلیل خطرش اجازه نداد کارم درست پیش بره به خاطر همین ممکنه دوباره اعتماد قبلی بهم نشه شعار من همیشه اینه " یکبار بخر خوب بخر" منبع تغذیه چند تا دارم 5 یا 12 ولت ac یا dc همش موجوده خواستم ببینم که میشه هزینه هارو کمتر کرد یا نه
                              عذر می خوام که وقتتون رو گرفتم و باز هم متشکر و سپاس گذار جواب به سوال هام
                              سلام
                              با یک آداپتور ساده 12 ولتی و یک رگولاتور 7805 به راحتی میشه نیازها رو برای کار با avr بر طرف کرد. لازم نیست هزینه اضافی بابت منبع تغذیه بدی. همین آداپتور و رگولاتور هم کافیه. برای شروع کار همه بهتره 2 یا 3 تا mega32 و چندتا برد بورد و یه تعدادی led و مقاومت و کلید و یک lcd کاراکتری و یک سون سگمت 4 رقمه داشته باشید. من خودم دقیقا همینا رو داشتم که شروع کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X