اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از adxl202 برای محاسبه شیب!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از adxl202 برای محاسبه شیب!!!

سلام.
    من تمام موضوعات مربوط به این سنسور را مطالع کردم ولی فقط یک راهنمایی میخواستمو

این سنسور را به صورت آنالوگ وصل avr کردم و از adc استفاده کردم و یک خروجی از پاییه Xleft , Yleft گرفتم و باچرخوندن سنسور در 2 جهت مقدار تغییر مییکند

حلا میخواستم این مقدرا را به درجه تبدیل کنم.

آیا کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟

تو datasheet هم چیزی نوشته نشده بود

کمک!!!

پاسخ : استفاده از adxl202 برای محاسبه شیب!!!

نوشته اصلی توسط tiesto123
    سلام.
    این سنسور را به صورت آنالوگ وصل avr کردم و از adc استفاده کردم و یک خروجی از پاییه Xleft , Yleft گرفتم و باچرخوندن سنسور در 2 جهت مقدار تغییر مییکند
    .......................
    با سلام
    یه سوال :
    طبق فرمایش شما ( باچرخوندن سنسور در 2 جهت مقدار تغییر مییکند ) ، حالا اگه بعد از این کار ، وضعیت سنسور در همان جهت و احتمالا همان شیب ، ثابت شود ( بدون حرکت ) ، آیا باز هم خروجی دارید ؟ مقدار شیب نشان داده میشود ؟ و یا مقدار در حالت ثابت بودن سنسور ، صفر میباشد ؟
    با تشکر .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر معیری

با سلام
      یه سوال :
      طبق فرمایش شما ( باچرخوندن سنسور در 2 جهت مقدار تغییر مییکند ) ، حالا اگه بعد از این کار ، وضعیت سنسور در همان جهت و احتمالا همان شیب ، ثابت شود ( بدون حرکت ) ، آیا باز هم خروجی دارید ؟ مقدار شیب نشان داده میشود ؟ و یا مقدار در حالت ثابت بودن سنسور ، صفر میباشد ؟
      با تشکر .
      نه دو مقدار X , Y صفر نمیشود فقط روی یک مقداری ثابت میشود و وقتی که سنسور را دوباره میچرخانیم این دو مقدار بسته به جهت که جرخیده میشود تغییر میکند.

فقط کمک کنید که من این عدد را به درجه تبدیل کنم

دیدگاه

کسی نیست یه راهنمایی کنه!!!!!

دیدگاه

سلام دوست عزیزی .
          شما میتونید 1 بار توی شیب صفر درجه دیتای خروجی سنسور رو با میکرو بخونید و یه بار هم توی شیب 90 درجه این کار رو انجام بدید .
          با این کار و با یه تقسیم ساده یه مقیاسی بدست میاد که میتونه عددش معیار هر درجه باشه .
          البته این در صورتیه که سنسور شما توی یک محور ( افقی یا عمودی ) حرکت داشته باشه .
          در این مورد باید نحوه قرار دادن سنسور توی مدار و نهایتا دستگاه خیلی مهمه.
          اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم . :smile:
          من شکوفایی گلهای امیدم را در رویاها می بینم ,
          و ندایی که به من می گوید , گر چه شب تاریک است ,دل قوی دار سحر نزدیک است .

دیدگاه

دوست عزیز این که مشکلی نداره.درصد DUTY CYCLE در زاویه های مختلف توی دیتاشیت موجوده.کافیه اونو در سطح ولتاژتون بطور مثال 5ولت ضرب کنید تا مقدار آنالوگ ولتاژ بدست بیاد.

دیدگاه

دوستان اگر کسی توانسته با سنسور adxl330 کار کنه و به طور کامل با کارکرد اون در جهت زاویه سنجی آشنایی داره لطفا به من ایمیل بده که یه پروژه خوب براش سراغ دارم
              gladiator200350@yahoo.com
              بدنم را بدون مومیایی و تابوت به خاک سپارید تا اجزا بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X