اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شنود پروتکل SPI

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شنود پروتکل SPI

در یک برد صنعتی داده ها برای نمایش با استفاده از پروتکل SPI برای یک LCD ارسال می شود. به دلیل نایاب بودن LCD قرار هست که ابتدا داده های ارسال شده توسط میکرو شنود شود و سپس داده ها تشخیص داده شود. در گام بعدی بر روی یک LCD گرافیکی نمایش داده شود. در ابتدا نیاز هست تا داده های SPI شنود شوند. شما چه روشی برای این کار پیشنهاد می دهید؟
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : شنود پروتکل SPI

سلام
    ساده ترین روش استفاده از لاجیک آنالایزر
    برای نمونه (از نظر قیمت مناسب ):
    جدیدترین ویرایش توسط Rescue; ۱۷:۱۲ ۱۳۹۷/۰۶/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue نمایش پست ها
      سلام
      ساده ترین روش استفاده از لاجیک آنالایزر
      برای نمونه (از نظر قیمت مناسب ):
      https://eshop.eca.ir/%D8%AA%D8%AC%D9...1-24m-8ch.html
      برای دیدن نمونه های ارسالی بله از لاجیک انالایزر استفاده می شه و من دسترسی به لاجیک انالایزر هم دارم. منتها با میکرو چطوری شنود کنم؟
      f

دیدگاه

سلام
        فکر میکنم اگه بیای و پایه ی کلاک باس spi را بدی به یکی از وقفه ها دو تا پایه ی mosi , miso را هم به دوتا پین که ورودی تعریف شدن متصل کنی بتونی شنود کنی .
        به این صورت که با هر کلاک یک وقفه اتفاق می افته که میتونی تو روتین وقفه اون دوتا پایه را بخونی و مثلا بعد از 8 کلاک که یک بایت اطلاعات در یافت شده اونا تو یه آرایه بریزی و به همین ترتیب تا N بایت را شنود کنی و در صورت نیاز با پورت سریال برای کامپیوتر ارسال کنی !

محمد.م

دیدگاه

نمیشه بیاییم به طریقی ادرس SPI میکرو رو به ادرس SPI ال سی دی تبدیل کرد بعد داده ها رو دریافت کنیم و بعد ببینیم مثلا وقتی فلان داده میاد روی LCD اصلی چی نمایش داده میشه و بعد برای LCD گرافیکی برنامه بنویسیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
            برای دیدن نمونه های ارسالی بله از لاجیک انالایزر استفاده می شه و من دسترسی به لاجیک انالایزر هم دارم. منتها با میکرو چطوری شنود کنم؟
            f
            نمیشه بیاییم به طریقی ادرس SPI میکرو رو به ادرس SPI ال سی دی تبدیل کرد بعد داده ها رو دریافت کنیم و بعد ببینیم مثلا وقتی فلان داده میاد روی LCD اصلی چی نمایش داده میشه و بعد برای LCD گرافیکی برنامه بنویسیم؟

لاجیک دقیقا ارتباط بین دو قطعه رو مشخص میکنه از این بیشتر اطلاعات لازم دارید ؟
            و با درک نوع داده های ارتباطی میتونید روی میکرو دیگه شبیه سازی کنیدش حالا این که واقعا منظورتون از ادرس spi تو میکرو چی هست متوجه نشدم
            تا حالا روی مبحث مهندسی معکوس فعالیتی داشتید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rescue نمایش پست ها
              لاجیک دقیقا ارتباط بین دو قطعه رو مشخص میکنه از این بیشتر اطلاعات لازم دارید ؟
              و با درک نوع داده های ارتباطی میتونید روی میکرو دیگه شبیه سازی کنیدش حالا این که واقعا منظورتون از ادرس spi تو میکرو چی هست متوجه نشدم
              تا حالا روی مبحث مهندسی معکوس فعالیتی داشتید ؟
              والا من بلد نیستم این دو عکس مال خروجی یک لاجیک انالایزر هست که داریم یک ارتباط I2C رو رصد می کنیم. اگه الان بخوایم تحلیل کنیم چطوری تحلیل می کنیم؟

جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۰۹:۲۵ ۱۳۹۷/۰۶/۰۶.

دیدگاه

والا من بلد نیستم این دو عکس مال خروجی یک لاجیک انالایزر هست که داریم یک ارتباط I2C رو رصد می کنیم. اگه الان بخوایم تحلیل کنیم چطوری تحلیل می کنیم؟ شما بگید تا منم یاد بگیرم
                والا من هم مشکلی با اموزش ندارم ولی اخر جمله رو یه جوری بستید که انگار وظیفه دارم یاد بدم !
                مورد اول سیگنال شما از نظر من سینک نیست و ممکنه لاجیک شما احتمالا سیگنال تریگ بخواد که کاری بهش ندارم (فکر کنم از لاجیک داخلی اسکوپ استفاده میکنید)
                مورد دوم لاجیک شما فوق العاده ابتدایی هست از نظر نرم افزاری و عملا هیچ تحلیل کننده ای نداره و من اصلا نمی دونم کدوم دیتا کدوم کلاک
                نمونه ای که معرفی کردم در حالی که ساده و ارزون هست فوق العاده کمک میکنه به طور مثال (عکس اینترنتی )

حالا شما وقتی کلاک و دیتا رو دارید خود لاجیک بهتون مقدار میده اگر نه مطابق لاجیک خودتون باید معادل هگز هر سری پیدا کنید با توجه به کلاک
                باز نه اگر نمی تونید و حتما میخواید رو میکرو اجرا کنید
                میکرو با وقفه راه اندازی کنید و برنامه رو جوری تنظیم کنید که با هر ادرسی دیتا بعد ذخیره یا نمایش بده که به نظر من کار سخت ی و من با لاجیک راحت ترم
                همون جوری که 1 شبه برنامه نویس میکرو نشدید 1 شبه هم نمی تونید از روی لاجیک برنامه رو تحلیل کنید و باید صبر و حوصله و دقت داشته باشید

دیدگاه

جمله بندی من اشتباه بود و قصد و هدفی در پس زمینه نبود. با این وجود پست قبلی اصلاح شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X