اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خطا در نمایش دمای خوانده شده از سنسور ds18b20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خطا در نمایش دمای خوانده شده از سنسور ds18b20

با سلام خدمت مهندسین محترم و عزیز
    بنده پروژه ی کنترلی دما با سنسور ds18b20 دارم، اما در وهله اول مشکلی که هست پس از نگارش برنامه (مشابه برنامه ای که مهندس احمدی برای راه اندازی این سنسور در پست ها قرار داده اند) در شبیه سازی نرم افزا پروتئوس بر روی lcd دمای -9999 نمایش داده میشه. بارها مسیر برنامه و حتی شبیه سازی رو چک کردم اما مشکل برطرف نشده. ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : خطا در نمایش دمای خوانده شده از سنسور ds18b20

نوشته اصلی توسط milad1987 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مهندسین محترم و عزیز
    بنده پروژه ی کنترلی دما با سنسور ds18b20 دارم، اما در وهله اول مشکلی که هست پس از نگارش برنامه (مشابه برنامه ای که مهندس احمدی برای راه اندازی این سنسور در پست ها قرار داده اند) در شبیه سازی نرم افزا پروتئوس بر روی lcd دمای -9999 نمایش داده میشه. بارها مسیر برنامه و حتی شبیه سازی رو چک کردم اما مشکل برطرف نشده. ممنون میشم کمکم کنید
    سلام
    منم ی بار همین مشکل رو توی زبان بیسیک داشتم...
    اگه بیسیک نوشتید توی config 1wire روبروش بجای pin بنویسید port و برعکس... البته فک کنم درستش port بود
    Config 1wire = portz.x

دیدگاه

سلام ، ولی من تو کد ویژن نوشتم. هرکاری هم می کنم رفع نمیشه

دیدگاه

سلام
        هر موقع سنسور رو نتونه بخونه عدد -9999 رو نشون میده
        برای رفع این مشکل من چند راه رو پیشنهاد میکنم:
        زمان خواندن از سنسور را افزایش دهید
        متغیر مربوطه را تغییر دهید و از نوع float تعریف کنید
        مقومت پول آپ برای سنسور را 4.7k بگذارید
        در قسمت کانفیگ ٰ...=sprintf را روی حالت float بگذارید

دیدگاه

با سلام شما گفتید در پروتیوس به نتیجه درست نرسیدید پروتیوس ممکنه در همه موارد درست عمل نکنه یک بار این مشکل بود برنامه در پروتیوس درست کار نمی کرد ولی عملی بستم دقیق کار می کرد پس شما هم به صورت عملی انجام بده
          قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

سلام
            من در کد ویژن برنامه این دماسنج رو نوشتم با سون سگمنت ولی هم عملی وهم در پروتون سون سگمنت چشمک میزنم باز پروتئوس بهتره در عملی کل سون سگمنت در ثانیه دو بار روشن خاموش میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Javad po نمایش پست ها
              سلام
              من در کد ویژن برنامه این دماسنج رو نوشتم با سون سگمنت ولی هم عملی وهم در پروتون سون سگمنت چشمک میزنم باز پروتئوس بهتره در عملی کل سون سگمنت در ثانیه دو بار روشن خاموش میشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
              درود فعلا برنامه رو به دو قسمت مجزا تقسیم کنید ، یک برنامه برای خواندن دما ، و اون رو حالا یا از طریق سریال و یا از lcd نمایش بدید ببینید میتونید دما رو از سنسور بخونید ؟
              قسمت دوم یک عدد ثابت رو روی 7سگمنت نمایش بدید ، ببینید سیم بندی و ارتباط با میکرو و کد نمایش عدد درسته ،
              نتیجه اینکه اگر هر دو درست عمل کرد برنامه رو با هم ترکیب کنید و متغیر دما رو روی 7سگمنت نمایش بدید .
              الان اصلا نمی*دونیم مشکل از کدوم قسمت هست .

دیدگاه

مهندس جان ممنون از راهنماییت
                من در پروتئوس مشکل رو حل کردم اما مسئله اینجاست که در پروتئوس در قسمت edit component اگر Automatic serialization را yes کنیم مشکل حل میشه و دمای سنسورها میاد. اما وقتی مدار را روی برد میبندی و سنسور ها رو مطابق با مداری که در پروتئوس شبیه سازی کردیم، میبندیم، دما نمایش داده نمیشه. علت این موضوع را متوجه نمیشم. یا بهتر بگم در حالت عملی Automatic serialization را چگونه میشه فعال کرد؟
                جدیدترین ویرایش توسط milad1987; ۱۹:۳۷ ۱۳۹۷/۰۷/۱۰.

دیدگاه

این پست تقریبا یک سال پیش نوشته شده و امیدوارم که مشکلت حل شده باشه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط asuka نمایش پست ها
                  این پست تقریبا یک سال پیش نوشته شده و امیدوارم که مشکلت حل شده باشه
                  کلی طومار نوشتم همینش فقط اومد؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X