اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک به انجام این پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک به انجام این پروژه

سلام
    اقا من میخوام یه پروژه ای انجام بدم که دارای مشخصات زیر است
    ما باید فشار یک ستون استوانه ای به ارتفاع 6 متر رو اندازه گیری کنیم برای این کار از 3 تا سنسور فشار استفاده میکنیم با توجه به این فشار ما یه فرمول باید بنویسیم که ارتفاع و... را به دست بیاره از اون طرف هم من باید دور 2 تا موتور رو کنترل کنم یعنی با توجه به فرمولهایی که مینویسم گاه لازه هست دور موتورها کم شه وگاهی لازم هست که دور موتورها زیاد شه من باید یه ولتاژ 0 تا 10 رو به اینودتر هابدم در صمن همه مقادیر هم باید بر روی یک lcd نشان داده بشه
    سنسور من هم 4 تا 20 میلی آمپر خروجی میده
    حالا سوال اینجاست که من میتونم با logo این کار رو بکنم یا نه؟من خودم با میکرو طراحی رو کامل انجام دادم اما میخوام از ماژول استفاده کنم تا صنعتی تر باشه شما چه پیشنهادی دارین؟در ضمن من اگه بخوام یه صفحه کلید داشته باشم با logo میشه این کار رو کرد؟

پاسخ : کمک به انجام این پروژه

با سلام
    من نمیدونم که Logo میتونه کار شما رو انجام بده یا نه ولی برای پروژه ای که 200 تون توش به حساب نیاد بهتره از
    PLC استفاده کنی (logo) ولی اگر پروژه زیاد چرب نیست بهتره خودت درستش کنی تا بصرفه.
    اگر هم خواستی بگو تا طرز طراحی رو در مورد میکرو برات شرح بدم.
    افتادگی آموز اگر طالب علمی
    هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام
      من با میکرو اینو طراحی کردم یه جا هم نصب کردم و داره کار میکنه اما احساس میکنم با ماژول های صنعتی کار کنم بهتر هست برا این مزاحم شما شدم

دیدگاه

با سلام
        چون قبلا" فرموده بودید که:
        نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
        سلام
        اقا من میخوام یه پروژه ای انجام بدم که دارای مشخصات زیر است
        اگر مدارتون جواب میده به نظر من لازم نیست سراغ چیزه دیگهآ‌ای برید. :agree:

دیدگاه

سلام
          میدونی مداری که با میکرو کار میکنه زیاد برا جایی که صنعتی هست مناسب نیست ،اینجور جاها عادت دارن که از ماژول استفاده کنند من هم بر ا این میخوام از ماژول استفاده کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_bazrafshan
            سلام
            میدونی مداری که با میکرو کار میکنه زیاد برا جایی که صنعتی هست مناسب نیست ،اینجور جاها عادت دارن که از ماژول استفاده کنند من هم بر ا این میخوام از ماژول استفاده کنم
            سلام
            من هم ماژول رو پیشنهاد میکنم چون تو محیط های پل از نویز میکرو خوب کار نمیکنه ( این تجربه منه) و ضمنا استفاده از ابزار صنعتی کار رو دقیقتر و شیکتر میکنه تا اون حد که دیگه قیمتش به حساب نمیاد.

یه سر به این سایت بزن
            www.lgis.com
            که مربوط به plc های ال جی هست
            بعضی از مدلهای (فکر کنم بعضی master-k ها) خروجی مستقیم برای اینورتور بهت میده.
            بعضی از ماژولهای گسترشش هم ورودی آنالوگ داره که برا من پیش نیومده با هیچ کودومش کار کنم. اما توی کاتالوگ کاغذیش خوندم.

این مدل پی ال سی lg رو هم میتونی تو لاله زار پیدا کنی (فکر کنم تو پاساژ صنعت طبقه دوم یا سوم نبش پله ها یه شرکت بازرگانی بود که وارد میکرد و قیمتش هم بسیار مناسب بود)

موفق باشی- اگه از آنالوگ و خروجی اینورتورش استفاده کردی خبرش رو به ما هم بده.
            استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
            http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

سلام
              اقا تو ایران بیشتر کدومش کاربرد داره؟LG یا زیمنس؟
              در ضمن برا هر کدومش باید جدا برنامه نوشت؟یعنی زبون برنامه نویسی LG بازیمنس فرق میکنه؟

دیدگاه

زبان برنامه نویسی خیلی فرقی نداره ، یه نگاه به راهنماش بندازی کافیه
                استفاده راحت از رپیدشیر و مگاپلود و سایر سرورها
                http://rapidbaz.com/from/26877

دیدگاه

با سلام
                  جناب ma_bazrafshan ، بیشتر PLC ها در امکانات زبان فرق دارن تا در منطق زبان.
                  من در اکثر قریب به اتفاق موارد استفاده از PLC علیآ‌الخصوص موارد حساس و گرانقیمت ، زیمنس دیدم. :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X