ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2012/07/17
    4
    0

Question راه اندازی رله 220ولت با بوبین 5 ولت

سلام بر دوستان و اساتید محترم
    من میخواستم به کمک میکردو کنترولر و رله یه مدار طراحتی کنم که وقتی سنسور به میکروکنترولر پیغام داد رله وصل بشه و پمپ آب 220 ولت رو روشن کنه .حالا هرچی تو اینترنت میگردم رله ای با بوبین 5 ولت و کنتاکتور 220 ولت پیدا نمیکنم. به نظر شما من باید چطوری این مشکلو حل کنم.
    2018/02/22
    1,096
    695

پاسخ : راه اندازی رله 220ولت با بوبین 5 ولت

درود . رله میلون با ولتاژ بوبین ۵ ولت برای کار شما مناسب هست . لزوما ممکنه روی رله ذکر نشده باشه کنتاکت ۲۲۰ ولت ، ولی برای مصرف شما که جریان زیادی نیست کفایت میکند .

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/09/06
    369
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

درود . رله میلون با ولتاژ بوبین ۵ ولت برای کار شما مناسب هست . لزوما ممکنه روی رله ذکر نشده باشه کنتاکت ۲۲۰ ولت ، ولی برای مصرف شما که جریان زیادی نیست کفایت میکند .

با سلام

البته بهتره از رله میلون برای خط فرمان یک کنتاکتور استفاده کنه و مشکل اتصال به دی-سی - حفاظت دستگاه و کاربر و همچنین تحمل آمپری که نگفتند را داشته باشه.
    پمپهای آب در زمان استارت شاید حدود 3 برابر آمپر در زمان کار نیاز داشته باشند که این رله تحمل این جریان کشی را ندارد.
    با میکرو پورت دلخواه فعال شود - بهتره با ترانزیستور فرمان به رله میلون بره و رله میلون به کنتاکتور (بر حسب آمپر پمپ آب ) فرمان وصل بده.
    2018/02/22
    1,096
    695

نقل قول نوشته اصلی توسط david24

با سلام

البته بهتره از رله میلون برای خط فرمان یک کنتاکتور استفاده کنه و مشکل اتصال به دی-سی - حفاظت دستگاه و کاربر و همچنین تحمل آمپری که نگفتند را داشته باشه.
    پمپهای آب در زمان استارت شاید حدود 3 برابر آمپر در زمان کار نیاز داشته باشند که این رله تحمل این جریان کشی را ندارد.
    با میکرو پورت دلخواه فعال شود - بهتره با ترانزیستور فرمان به رله میلون بره و رله میلون به کنتاکتور (بر حسب آمپر پمپ آب ) فرمان وصل بده.
    در اینکه توضیحات استارتر کافی نیست حرفی ندارم ، اما برداشت من از پمپ آب ، چیزی در حد پمپ کولر آبی بود و ظاهراً برداشت شما یک پمپ کف کش چند کیلو واتی اگر استارتر محترم این مورد رو هم ذکر کنند که موتور مذکور چیست و مصرف اون چقدره بهتر میشه نتیجه گرفت .
    اما یک مورد رو ذکر کنم که با کنتاکتور برق یک واحد مسکونی رو میشه قطع و وصل کرد ، در این حد توان هم نیاز نیست دوست عزیز .
    در مدار مشابه برای مدت ده سال هست که از یک رله میلون ، برای موتور کولر استفاده کردم و هیچ مشکلی نداره،
    2012/09/06
    369
    37

در اینکه توضیحات استارتر کافی نیست حرفی ندارم ، اما برداشت من از پمپ آب ، چیزی در حد پمپ کولر آبی بود و ظاهراً برداشت شما یک پمپ کف کش چند کیلو واتی اگر استارتر محترم این مورد رو هم ذکر کنند که موتور مذکور چیست و مصرف اون چقدره بهتر میشه نتیجه گرفت .
    اما یک مورد رو ذکر کنم که با کنتاکتور برق یک واحد مسکونی رو میشه قطع و وصل کرد ، در این حد توان هم نیاز نیست دوست عزیز .
    در مدار مشابه برای مدت ده سال هست که از یک رله میلون ، برای موتور کولر استفاده کردم و هیچ مشکلی نداره،
    اگه پمپ را مشخص میکردند که بهتر بود.
    با کنتاکتور یه کشور را هم میشه روشن کرد و عرض کردم در حد مصرف پمپ - اگه پمپ کولر یا پمپ آب (واتر پمپ) آکواریوم باشه نیازی نیست که حتما کنتاکتور باشه و این (وات)را هم مشخص نکردند که بگیم نیاز نیست.
    در کل اگه بخواهیم مداری با حفاظت استاندارد باشه باید سیکلی که عرض کردم و بعلاوه نکات دیگه اعمال بشه و گرنه مستقیم پایه میکرو را به رله با بوبین حدود 3 ولت که تو بازار هم هست میدیم و مثلا پمپ آب آکواریون که 12 وات - 220 هست را روشن میکنه.
    بنده نیز سال 85 برای یک دستگاه جوجه کشی که موتور 1/4 داشت از ترانزیستور و همین رله استفاده کردم و مشکلی هم نداشته ولی بعد از اون دیگه سعی کردم قسمتهای که اختلاف ولتاژ زیاد یا آمپر کش بودند از هم ایزوله باشند و از فرمان بجای منبع ولتاژ استفاده کنم
    دوستمون بر حسب هزینه و کارائی و اهمیت موضوع خودشون انتخاب کنند.
    2012/07/17
    4
    0

خیلی ممنونم از لطف تون من بالاخره تونستم از یکی از دوستان یه کلمپ قرض بگیرم و آمپر پمپ رو اندازه بگیرم که شد حدود 1 آمپر البته یه بار برای ی لحظه 1.3 آمپر رو نشون دادد به نظر میرسه که بشه با رله این کارو کرد؟ درسته دوستان؟
    2014/03/02
    53
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط 4ebrahim4

خیلی ممنونم از لطف تون من بالاخره تونستم از یکی از دوستان یه کلمپ قرض بگیرم و آمپر پمپ رو اندازه بگیرم که شد حدود 1 آمپر البته یه بار برای ی لحظه 1.3 آمپر رو نشون دادد به نظر میرسه که بشه با رله این کارو کرد؟ درسته دوستان؟
    بله این رله که خدمتتون معرفی کردند پاسخگوی نیاز شما هست
    2017/03/26
    724
    309

سلام برای یک پروژه احتیاج به یک رله با بوبین 220 dc و شش کنتاکت
    دارم به نظر شما هست یا پروژه رو تغییر بدم
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8