اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هندبوک درباره کنتاکتور ،رله، تایمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام
    یه هندبوک مولر هستش که یه قسمت اونا پلود کردم امیدوارم براتون مفید باشه
    بعضی از نکات جالب توجه در ان بودن یک تایمر است که در مدهای مختلفی کار می کنه
    مثل تاخیر در وصل- تاخیر در قطع - فلاش زدن و......
    در قسمت مینی پی ال سی هم کمی توضیح داده و اگه کسی از اون مدارات چیزی فهمید به ما هم بگه
    لینک دانلود
    http://www.4shared.com/file/4120892/5fe4102c/sb0501g.html
    عکسها:

در مودر این عکسهایی که بالا گذاشتم اگه کسی مطلبی میدونه بگه
    چون اصلا ازشون سر درنیاوردم
    مثلا اون بلوکی یه pi توش هست یا برای ورودی دیجیتال
    سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
    بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
    از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
    { خلاف قوانین - پاک شد }

در مورد این عکسا!!! هر سه تاش در مورد ورودی plc هستند.
    اولیش که از نوشته هاش تابلوئه و برای وردی plc از نوع ac هست.فکر هم می کنم که انواع مدلهای ورودی ac رو نشون داده . ورودی های اول که کلید های معمولی با حالتهای مختلفن و فکر کنم اون خازن و مقاومت هم برای جلوگیری از ایجاد نویز هستند!!!

توی عکس دومی ، ورودی plc در حالت dc هست . بازم چند مدل کلید و بعد از اونا هم فکر کنم که بلوکهای منطقی هستند .. فکر کنم یه جایی توی کتابهای دیجیتال دیدم ... باید دوستای الکترونیکیمون کمک کنند.یه چیز تو مایه های فرمان دادنه!!!

سومی رو هم همونطور که میبینید ، ولتاژ ورودی ac رو تبدیل به dc برای ورودی کرده!
    یکجا با ترانس که اون کلیدهای بالا و پایینی کلید فیوز هستند و بعد از تبدیلبه dc به یه کلید معمولی دادن بعد هم هم plc رو با اون تغذیه کردن و هم برای دادن فرمان برای ورودی plc از اون استفاده کردن.(دوتا پایه ورودی l و n وردی پایه های تغذیه plc هستند)
    یه طرف دیگش هم از یه پل دیود استفاده کرده! و اون پتانسیومتری هم که گذاشته برای تنظیم ولتاژه و با بالا و پایین کردن اون افت ولتاژش بالا و پایین میاد و ولتاژ ورودی plc هم تغییر می کنه.

مقاله خیلی جالبیه و در مورد مینی plc هست. فکر هم کنم اگر همونطور که گفتید چند قسمت باشه این قسمت اولشه . از اولش رله و کنتاکت رو توضیح داده و بعد اونارو کشیده به سیستمهای plc و در مورد کلید زنی توضیح داده و در مورد ساختمان این plc و چجوری توی تابلو به هم متصل میشن و از این جور چیزا .
    اونایی که زبانشون خوبه ، توصیه میکنم که این مقاله رو بخونن ، چون خیلی ساده و خوب توضیح داده .. اونایی هم که مثل من سوادشون زیاده یه نرم افزار نارسیس بگیرن و یواش یواش مقاله رو بخونن.

در مورد اون شکلهای بالا هم اینم بگم که من فقط اینارو ازش فهمیدم و فکر نکنم که توضیح بیشتری داشته باشن . البته اگر دوستان دیگه چیز بیشتری می دونن بگن تا ما هم استفاده کنیم

آقامحمد دست شما هم درد نکنه

دیدگاه

قسمت هایی که جالب باشه پلود می کنم
      فقط سرعت من پایین هست نمی تونم اینایی که دارم پلود کنم به مرور می زارمشون
      سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
      بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
      از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

پاسخ : هندبوک درباره کنتاکتور ،رله، تایمر

کسی این جزوه رو نداره UP کنه؟ :job: