اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه آمپلی فایر رومیزی حرفه ایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه آمپلی فایر رومیزی حرفه ایی

سلام خدمت همه
    چند وقته توی ذهنم یه آمپلی فایر یا بهتر بگم دستگاه پخش و تقویت حرفه ایی و پیشرفته گذر میکنه که خیلی درگیرم کرده و من اخاقیاتم اینجوری هستش که وقتی درگیر یه چیزی بشم تا وقتی که بهش جامه عمل نپوشونم ولش نمی کنم.
    خوب
    این آمپلی فایری که قرار در کاخ رو یا ها ساخته بشه ویژگی های زیر رو داره :
    1.پخش فایل های صوتی و تصویری از روی فلش و یا سی دی و دی وی دی خروجی HDMI به همراه یک lcd هفت اینچ بر روی دستگاه ( که مثل نمایشگر لپتاپ جمع بشه)
    2.قدرت خروجی 2 تا 1000 وات به همراه یه 1000 وات دیگه با مقسم فرکانس برای ساب ووفر (بیشتر از 3000 وات نمیخوام چون برق شهری فیوز 16 آمپر داره رو کنتور که میشه 3500 وات)
    3.رادیو fm
    4.ورودی میکروفون و ورودی aux دارای پری آمپ)
    5.بلوتوث استریو ( هم رودی صدا و هم خروجی برای ارسال به هدفون بلوتوثی)
    6.چراغ های Led هماهنگ با موسیقی
    7.یک پورت بزرگ برای میکسر ( میکسر هم باید ساخته بشه اما دائما وصل نیست)
    8.یک پورت برای ورودی صدای زمینه مثل پیانو (پیانو و ... هم با ید ساخته بشه اما مثل میکسر دائم وصل نیست)
    9. بقیه امکاناتش در این لحظه یادم نمیاد
    و اما فکر هایی که دارم برای تک تک قابلیت ها:
    1.یک عدد رزبری پای وصل شده به یک دی وی دی رایتر اکسترنال ( اما داخل جعبه آمپلی فایر)
    2.آمپلی فایر کلاس H با Ampex H900 برای دو کانال دوعدد . برای ساب وفر یک فیلتر پایین گذر به علاوه آمپلی فایر کلاس D هزار وات.
    3.رادیو نمیدونم
    4.اگه بشه که وصل میشه به رزبری پای اما اگه نشه به خروجی رزبری پای (یعنی ورودی آمپ ها)
    5.برای وصل کردن به آمپ ها ،ماژول زیاده اما برای وصل کردن به رزبری پای ( مثلا جای فلش) نیست
    6.مداراش زیاده
    7.این مورد احتمالا 4 تا پین داره که دوتاش ورودی و دو تاش خروجی (که باید یه دکمه هم داخل داشته باشه)که هم بشه با یه رزبری پای و یا هر مورد مشابه دیگری میکسر رو ساخت و هم بشه که وصل کرد به میکسر های توی بازار مثل اونواع دایناکورد و چنگ و یاماها و ...
    8.پیانو رو میشه با 555 ساخت فکنم (مدارش انگار به چشم خورده)
    9.هر وقت یادم اومد اضافه میکنم

ممنون میشم نظراتتون رو بگین خصوصا در مورد 1
    جدیدترین ویرایش توسط mahdivali15; ۱۸:۳۵ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴.

پاسخ : پروژه آمپلی فایر رومیزی حرفه ایی

سلام دوست خوبم
    اولا شما اگه برای خونه میخای که 1000 وات نیاز نداری 200 وات هم واقعا کر کننده میشه
    دوم برای سیستم خونه زیاد دنبال شلوغ بازی و قدرت زیاد نباید باشی فقط باید دنبال کیفیت باشی وسلام فقط و فقط کیفیت
    برای ساب ووفر میتونی از آمپ کلاس H یا D استفاده کنی ولی برای باند ها باید حتما از کلاس AB استفاده کنی
    سوم رزبری پای یه سیستم عمومیه برای درایو کردن یه امپلیفایر مدارات زیادی هست
    من خودم از یه ضبط ماشین پایونیر کیفیتی استفاده کردم با دوتا مدار پایونیر 200 وات باور کن اصلا ولومش را تا نصف هم نمیشه باز کرد اون وقت شما دنبال 1000 واتی

دیدگاه

سلام
      میدونم قدرتش اضافیه اما اولا قرار نیست که همش داخل خونه استفاده بشه خیلی جاها کاربرد داره دوما من یه داداش کوچکتر عشق صدا دارم که اصل هدفم شگفت زده کردن ایشونه
      مگه کلاس H از کلاس AB با کیفیت تر نیست؟چون آخه پاور آمپلی فایر هایی که ساخته شده اند تا جایی که من دیدم کلاس H بودن
      برای ساب که کلاس زیاد مهم نیست اما فقط بازده بالا باشه که کلاس D بازده خوبی داره
      برای سیستم پخش خیلی فکر کردم اولین چیزی هم که به ذهنم رسید همین ظبط ماشین بود که همه چی داره اما من هم میخوام تصویری پخش کنه هم نمیخوام از یه چیزی استفاده کنم که معلوم باشه خودم نساختمش (امیدوارم منظورمو فهمیده باشین)
      و میخوام کاملا اختصاصی باشه
      رزبری پای هم مشکلات خودشو داره به خاطر همین میخوام که اگه پیدا کنم یه مدار آماده که بشه یه جوری بهش دی وی دی رایتر وصل کرد رو بسازم که تصویر هم بده
      جدیدترین ویرایش توسط mahdivali15; ۱۶:۲۸ ۱۳۹۷/۰۶/۱۴.

دیدگاه

سلام
        میتونید از برد های فلش خور تصویری استفاده کنید ولی فقط خروجی av دارند و برای dvd هم میتونید ی dvdrom اکسترنال با قابلیت link2tv استفاده کنید و usb اون رو مستقیم به برد فلش خور متصل کنید... البته این اطلاعات رو توی اینترنت پیدا کردم و عملی تست نکردم... البته فک کنم دی وی دی رایتر اکسترنال به ۵ ولت با جریان بالا نیاز داره که باید ردیفش کنی....
        برای شخصی سازی هم میتونی کلید های برد فلش خور رو از برد جدا کنید و روی مثلا یه تیکه ام دی اف سه میل بزاریD:

درضمن فک کنم این برد ها کنترل هم دارن و قیمتشون دور و بر ۱۰۰ تومن باشه که اگه دی وی دی رایتر اکسترنال رو هم ۱۰۰ بگیریم با ۲۰ تومن هم بابت تغذیه و ... میشه ۲۲۰...
        دی وی دی رایتر اکسترنال هم اگه بگیری بعدا به کارت میاد اگه هم نگیری میتونی با فلش usb فیلم ببینی

این روش فقط خروجی hdmi رو نداره و احتمالا از کیفیت پایین تری برخورداره...از برد فلش خور تصویری هم تاحالا استفاده نکردم تا ببینم کیفیتش و اینا در چه حده

بنظرم hdmi برای ال سی دی ۷ اینچ خیلییه .... av هم کفاف میده...
        اینم چنتا عکس از برد فلش خور تصویری با محیط کاربریش
        جدیدترین ویرایش توسط Makaveli; ۱۲:۰۸ ۱۳۹۷/۰۶/۱۵. دلیل: جلوگیری از اسپم

دیدگاه

سلام
          از این برد های تصویری گرفتم کیفیتشون افتضاحه معمولی mp3 پلیر بگیر بهتره
          درضمن روی برد فلش خور رو نگاه کن اگر میخوای ترانس 12 ولت وصل کنی اگر روی برد رگولاتور 7805 داشت یک رگولاتور 7808 قبل از برد بزار اگر نبود یه روگولاتور 7805 قبل از برد فلش خور بزار (7805 و 7808 رو هم حتما به هدسینگ وصل کن) یه دیود 1N4007 هم قبل از + روگولاتور حتما سری کن
          برای قدرت خوب و استریو میتونی یک جفت میدرنج 45 واتی بگیری (این کار به عهده ی آی سی TDA-7377 هست) تغذیش هم 12 ولت هست
          و یک عدد ساب 307 پایونیر یا جی بی ال 1200 بگیری که به عهده ی TDA-8954 هست با تغذیه ی دوبل 55 ولت
          این طرح در صورتی خوب درمیاد که منبع تغذیه بدون نویز داشته باشی و هدسینگ هات صنعتی باشه و خمیر سیلیکون جنس خوب و یک فن 3*3 هم داشته باشی
          موفق باشید

دیدگاه

با سلام
            یه شماتیک کلی از طرحی که قراره اجرا بشه کشیدم:

لینک:

فقط خوندنش اینجوریه که از پایین به بالا خط به خط
            خط اول ورودی ها هستن ، خط دوم رابط بین ورودی ها تا سیگنال جمع کن
            خط سوم خود سیگنال جمع کن، خط چهارم پورت میکسر خارجی (به صورت سری)
            خط پنجم اکولایزر استریو ، خط ششم چهار راهی خروجی مانیتورینگ و خروجی ظبط بر روی uSB و یک ویومتر سری شده با ورودی آمپ
            خط هفتم کراس اوور ( مقسم فرکانس برای ساب و تیوتر ها و ووفر ها و میدرنج ها و همچنین آمپلی فایر
            خط هشتم باند ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
              سلام
              از این برد های تصویری گرفتم کیفیتشون افتضاحه معمولی mp3 پلیر بگیر بهتره
              درضمن روی برد فلش خور رو نگاه کن اگر میخوای ترانس 12 ولت وصل کنی اگر روی برد رگولاتور 7805 داشت یک رگولاتور 7808 قبل از برد بزار اگر نبود یه روگولاتور 7805 قبل از برد فلش خور بزار (7805 و 7808 رو هم حتما به هدسینگ وصل کن) یه دیود 1N4007 هم قبل از + روگولاتور حتما سری کن
              برای قدرت خوب و استریو میتونی یک جفت میدرنج 45 واتی بگیری (این کار به عهده ی آی سی TDA-7377 هست) تغذیش هم 12 ولت هست
              و یک عدد ساب 307 پایونیر یا جی بی ال 1200 بگیری که به عهده ی TDA-8954 هست با تغذیه ی دوبل 55 ولت
              این طرح در صورتی خوب درمیاد که منبع تغذیه بدون نویز داشته باشی و هدسینگ هات صنعتی باشه و خمیر سیلیکون جنس خوب و یک فن 3*3 هم داشته باشی
              موفق باشید
              این دوستمون میگه 1000 وات میخاد بسازه شما میگی TDA7377 این آیسی زور بزنه دو تا 10 وات میده
              برای مدار امپ به نظر من APEX H900 را بساز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
                این دوستمون میگه 1000 وات میخاد بسازه شما میگی TDA7377 این آیسی زور بزنه دو تا 10 وات میده
                برای مدار امپ به نظر من APEX H900 را بساز
                سلام
                دوست عزیز من دیگه یه عمره دارم با این آی سی کار میکنم کی میگه نهایت 10 وات؟؟؟ در حالت استریو 35*2 میده
                درضمن 1000 وات توان کمی نیست اولا ایشون ذکر نکردند که این آمپلی رو برای چه مکانی میخوان 5 کاناله باشه استریو یا.....
                به نظر بنده یدونه آی سی tda7377 در یک منزل 100 متری خیلی خوب جواب میده
                اگر این آی سی 10 وات هست چرا پس داخل بعضی از پخش های ماشین استفاده میشه ؟؟ اگر 4 کانال استفاده بشه حداقل 15 وات بین 18 وات قدرت داره
                100 وات هم واقعا خوب هست برای خونه
                موفق باشید
                جدیدترین ویرایش توسط ksra; ۱۱:۵۵ ۱۳۹۷/۰۶/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                  درضمن 1000 وات توان کمی نیست اولا ایشون ذکر نکردند که این آمپلی رو برای چه مکانی میخوان 5 کاناله باشه استریو یا.....
                  به نظر بنده یدونه آی سی tda7377 در یک منزل 100 متری خیلی خوب جواب میده
                  سلام ممنون از نظرتون
                  قراره استریو باشه اما واقعی یعنی مثلا توی این تست های استریو جواب بده و واقعا صدای راست از بلندگوی راست بیاد فقط و صدای چپ هم همینطور
                  فقط نمیخواد داخل منزل باشه به همین دلیل توانش بالاس و چون با مدار apex h900 اگه بخوام بسازم هم راحته هم کیفیت قابل قبولی داره
                  که اینجا من یه سوال دارم
                  کیفت کلاس H با کلاس AB تفاوتش چقدره ؟اونقدری هست که حس بشه؟
                  ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdivali15 نمایش پست ها
                    سلام ممنون از نظرتون
                    قراره استریو باشه اما واقعی یعنی مثلا توی این تست های استریو جواب بده و واقعا صدای راست از بلندگوی راست بیاد فقط و صدای چپ هم همینطور
                    فقط نمیخواد داخل منزل باشه به همین دلیل توانش بالاس و چون با مدار apex h900 اگه بخوام بسازم هم راحته هم کیفیت قابل قبولی داره
                    که اینجا من یه سوال دارم
                    کیفت کلاس H با کلاس AB تفاوتش چقدره ؟اونقدری هست که حس بشه؟
                    ممنون
                    سلام
                    کیفیت AB از H بالاتره و تفاوتش تا حدی حس میشه پس حتما آمپلی فایرتان را از نوع کلاس AB بسازید
                    میخواید استریو اصل باشه باید آهنگتون استریو اصل باشه و منبع تغذیه کاملا بدون نویزو منبع صوتی خوب و استریو
                    موفق باشید

دیدگاه

اگر امکانش هست کلاس دی بسازید صد در صد توی مصرف برق تاثیر داره درسته از برق شهره ولی مصرف برقو میاره پایین و دیگه نیاز به هیت سینک و فن سه برابر اون خود برد امپلی فایر نیست
                      دما که پایین باشه عمر بقیه قطعات هم میره بالا امپلی فایر کلاس دی رو متناسب با توان مصرفی خودتون انتخاب کنید و از مرغوب ترین هسته موجود استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                        اگر امکانش هست کلاس دی بسازید صد در صد توی مصرف برق تاثیر داره درسته از برق شهره ولی مصرف برقو میاره پایین و دیگه نیاز به هیت سینک و فن سه برابر اون خود برد امپلی فایر نیست
                        دما که پایین باشه عمر بقیه قطعات هم میره بالا امپلی فایر کلاس دی رو متناسب با توان مصرفی خودتون انتخاب کنید و از مرغوب ترین هسته موجود استفاده کنید
                        سلام
                        ایشون اولویت اولشون کیفیت هست
                        هدسینک صنعتی بزارند هیچ اتفاق بدی نمی افته (فن هم بزارند که چه بهتر)
                        حتما حتما از قطعات اورجینال استفاده کنید چون تقلبی کیفیت خوبی نداره و زود خراب میشه
                        موفق باشید

دیدگاه

کلاس دی رو برای کیفیت یکم پایینش گذاشتم کنار
                          بله حتما همینجور نوع قطعات و لحیم کاری و بستن مدار تاثیر بخصوصی داره
                          جدیدترین ویرایش توسط mahdivali15; ۱۱:۱۶ ۱۳۹۷/۰۶/۱۹.

دیدگاه

برای گوش ادم 400 واتم خیلی زیاده توان لبالای امپلیفایر فقط بدرد راه اندازی تعداد زیاد بلندگو برای اماکن باز و بزرگ میخوره
                            به نظر من اول با یه مدار امتحان شده توسط دوستان شروع کنین بعد اگه دیدین صداش کمه برین تو فکر مدارات قویتر
                            MACRON 741 مدار خوبیه البته من خودم پایونیر 200 وات رو ساختم تا الانم هر چی ازش کار کشیدم کم نیاورده
                            در مورد کلاس دی هم فکر کنم از بوردهای آماده استفاده کنی کیفیتش بد نباشه فیلماش تو نت زیاده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
                              برای گوش ادم 400 واتم خیلی زیاده توان لبالای امپلیفایر فقط بدرد راه اندازی تعداد زیاد بلندگو برای اماکن باز و بزرگ میخوره
                              به نظر من اول با یه مدار امتحان شده توسط دوستان شروع کنین بعد اگه دیدین صداش کمه برین تو فکر مدارات قویتر
                              MACRON 741 مدار خوبیه البته من خودم پایونیر 200 وات رو ساختم تا الانم هر چی ازش کار کشیدم کم نیاورده
                              در مورد کلاس دی هم فکر کنم از بوردهای آماده استفاده کنی کیفیتش بد نباشه فیلماش تو نت زیاده
                              از اون پایونر راضی بودی؟ مال من یه عیبی داره وقتی روشنش میکنم برق بهش میدم یکثانیه به بلندگو دی سی میده بعد مدار کار میکنه مال شما هم همنیطوره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من صدای امپلی فایر های کلاس دی رو گوش کردم در بد ترین حالت ممکن برای ساب خیلی عالیه انصافا برای میدرنج هم خوبه برای تویتر پیشنهاد میدم از AB یا A استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X