ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2012/10/09
    ریوش
    206
    10

Question درخواست ساخت مدار با قابلیت سوییچ بین دو منبع تغذیه چیزی شبیه UPS

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    دوستان من دنبال مداری هستم که بهش دو ولتاژ AC 220 volt وصل بشه (از دو کنتور برق مختلف) و در حالت عادی به ولتاژ یک وصل بشه و اگر به هر دلیلی ولتاژ یک قطع شد ( بالا زدن فیوز برق) این مدار به صورت خودکار به ولتاژ دوم سوییچ کنه . نیاز مندی من اینه
    1- ولتاژ های یک و دو هر دو 220 ولت AC هستند
    2- باید در زمان سوییچ کردن بین دو منبع تغذیه مدار بتونه 120 وات رو حداقل در این فاصله (نیم ثانیه - یک ثانیه و ...) تامین کنه تا مدارهای متصل به مدار از کار نیفته
    3- مدار در حالت عادی 120 وات مصرف میکنه لذا مدار باید قابلیت کشش این ولتاژ و جریان رو داشته باشه
    4- دوستان اگر میتونند راهنمایی کنند و یا اینکه اگر کسی تمایل به شبیه سازی و ساخت دارد اعلام بفرماید تا هزینه ش پرداخت بشه و این مدار ساخته بشه
    براي جوينده ي علم محدوديتي نيست. "ولو بالسين"
    2013/12/23
    کرج
    151
    22

پاسخ : درخواست ساخت مدار با قابلیت سوییچ بین دو منبع تغذیه چیزی شبیه UPS

سلام
    میتونی دو تا رله solid state بزاری و در خروجی شون با کمک دیود و خازن نوعی شناساگر ولتاژ ac بسازی. بعدش با کمک یک مقایسه گر اگر ولتاز خروجی رله شماره 1 صفر شد خود به خود تحریک رله شماره 2 رو فعال می کنه. اینجوری در زمان کمی ولتاز سوئیچ میشه.
    ولی برای کار حرفه ای و لحظه ای بهتره اول تبدیل به dc کنی و داخل بانک خازنی ذخیره کنی بعدش دوباره تبدیل به ac کنی
    ویرایش توسط mohsen_k.nazar : 2018/09/06 در ساعت 21:53
    2017/11/02
    148
    71

با سلام اول باید چند نکته رو بیان کنم اگر شما در مکانی مثل منزل بخواهید از دو ورودی ac متصل به شبکه توزیع استفاده کنید تا با قطع شدن فیوز روی ورودی دیگر سوییچ کند کار عبثی می باشد چون مثلا با اتصال کوتاه در مصرف کننده برای حفاظت بار و سیم کشی سمت مصرف کننده فیوز قطع خواهد شد و ربطی به دو اتصال ورودی ندارد همچنین اگر فیوز شما قابلیت قطع در نوسان برق را داشته باشد چون سر هر دو سیم کشی ac شما به ترانس تطبیق ولتاژ سر کوچه محل سکونت شما متصل است در صورت نوسانات هر دو ورودی دارای نوسانات خواهند شد مگر اینکه یکی از ورودیها از دیگری کاملاً ایزوله باشد و از برق جایگزین شبکه توزیع در دیگری بخواهید استفاده کنید که بحث ش جداست
    2017/03/26
    724
    309

با سلام به نظر من چون توان مصرفی شما خیلی کم هست و توضیحات دوستمون در بالا از خود یو پی استفاده کن یو پی اس های کوچک هست و نیازی هم به طراحی مدار نداری و در کل برای پشتیبانی دستگاه ها یو پی اس لازم هست من خودم در کنترلرهای صنعتی کوچک و گران قیمت به برق شهر اعتماد نمیکنم و برق آنها را به طور مداوم از یو پی اس می گیرم
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4