اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مقادیر برخی قطعات آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مقادیر برخی قطعات آمپلی فایر

سلام به اساتید
    بنده قصد ساخت یک آمپلی رو دارم و مشکلی که همین اول کار بهش برخوردم اینه که مقدار برخی قطعات اصلا ذکر نشده .
    مثلا مقدار ولتاژ خازن پلی استر که فقط به 100nF اکتفا شده یا خازن سرامیکی که 100pF ذکر شده و قطعه بعدی هم یکسو کننده است که فقط نوشته B1
    اینم شماتیکش

لطفاً دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنند.
    پاسخ : مشکل در مقادیر برخی قطعات آمپلی فایر

سلام .خازنهای نانووپیکو مورد استفاده در این مدار میتواند 63یا 100ولت باشد .هرکدام را داشتید استفاده کنید.خازنهای 10000میکرو تغذیه را هم 50 یا 63 ولت بکار برید .برای ما بقی الکترولیتها 25ولت یا 35 قرار دهید واگر ولتاز بالا هم داشتید مشکلی نیست.

دیدگاه

سلام، ممنون از اینکه وقتتون رو برای بنده قرار دادین،برای خازن پلی استر 100 ولت قرار بدم؟ برای سرامیکی چند ولت؟ یکسو ساز چی؟تو شماتیک فقط گفته B1
      جدیدترین ویرایش توسط mehdi_47; ۰۸:۳۴ ۱۳۹۷/۰۶/۱۹.

دیدگاه

برای خازن ها نمیخاد زیاد ولتاژش بالا باشه تغذیه فقط 24 ولته
        برای یکسوساز یه پل دیود 6 آمپر کافیه
        ترانسم سه سر 18 ولت کارتو راه میندازه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
          برای خازن ها نمیخاد زیاد ولتاژش بالا باشه تغذیه فقط 24 ولته
          برای یکسوساز یه پل دیود 6 آمپر کافیه
          ترانسم سه سر 18 ولت کارتو راه میندازه
          سلام
          یعنی مثلا 100nF رو با ولتاژ 50 بگیرم یا 100 ؟ برای خازن کریستالی هم همین داستان هست ؟
          یکسوساز بگم 6 آمپر خود فروشنده میدونه چی بهم بده ؟

دیدگاه

سلام دوست گرامی.بنظرم اصلا مدارات صوتی کار نکرداید.خازن 100نانو یا 100پیکو 50ولت هم کار کنید مشکلی نیست 100ولت هم گذاشتید ایرادی ندارد .بله ب فروشنده بگید پل دیود 6 امپر میخواهید ب شما میدهد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_47 نمایش پست ها
              سلام به اساتید
              بنده قصد ساخت یک آمپلی رو دارم و مشکلی که همین اول کار بهش برخوردم اینه که مقدار برخی قطعات اصلا ذکر نشده .
              مثلا مقدار ولتاژ خازن پلی استر که فقط به 100nF اکتفا شده یا خازن سرامیکی که 100pF ذکر شده و قطعه بعدی هم یکسو کننده است که فقط نوشته B1
              اینم شماتیکش

لطفاً دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنند.
              به نظر میاد مدار یه تقویت کننده ساب ووفر با آیسیه TDA7294-93 باشه ،
              کمینه مقدار 50 ولت رو میتونید در نظر بگیرید. برای پل دیود هم یه دیود حد اقل 200 ولتی 10 آمپری قرار بدید . ترانس هم بیشتر از دوبل 24 ولت نزارید.
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
                سلام دوست گرامی.بنظرم اصلا مدارات صوتی کار نکرداید.خازن 100نانو یا 100پیکو 50ولت هم کار کنید مشکلی نیست 100ولت هم گذاشتید ایرادی ندارد .بله ب فروشنده بگید پل دیود 6 امپر میخواهید ب شما میدهد.
                سلام
                بله درست حدس زدید ، از آخرین مدار صوتی که درست کردم حداقل 10 سال میگذره.
                متاستفانه تو منطقه کرج هر چی گشتم قطعات رو پیدا نکردم و مجبورم اینترنتی خرید کنم.تقریباً نصف بیشتر قطعات رو گرفتم منتها همین خازن های پلی استر رو با ولتاژ 50 پیدا نکردم که الان دیدم شما میگی 100 ولت هم ایراد نداره با خیال راحت خرید میزنم.
                IC TDA 7294 پیدا نکردم و از سایت ایران میکرو پیدا کردم زده 43 تومن اورجینال این اورجینال بودن واقعیه ؟ چون 10 تومنی هم پیدا کردم.
                پل دیود هم اشتباه نکنم 24 ولت 6 امپر خریدم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                سلام ،
                به نظر میاد مدار یه تقویت کننده ساب ووفر با آیسیه TDA7294-93 باشه ،
                کمینه مقدار 50 ولت رو میتونید در نظر بگیرید. برای پل دیود هم یه دیود حد اقل 200 ولتی 10 آمپری قرار بدید . ترانس هم بیشتر از دوبل 24 ولت نزارید.
                سلام
                بله فقط تقویت کننده ساب هست
                پل دیود هم 6 آمپر 24 ولتی تهیه کردم

دیدگاه

سلامی دیگر خدمت دوست گرامی.همه خازنهای مدار ب راحتی پیدا میشود حد اقل در تهران فقط ای سی مدار شاید کمی دیر تر پیدا بشه بخاطر اینکه بازار فوق العاده اشفته است .قبلا من برند stاین ای سی را 5600 خریده بودم.بله جنس مرغوب ودرجه دو در بازار فراوان پیدا میشه مخصوصا نامرغوب.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زمانی نمایش پست ها
                    سلامی دیگر خدمت دوست گرامی.همه خازنهای مدار ب راحتی پیدا میشود حد اقل در تهران فقط ای سی مدار شاید کمی دیر تر پیدا بشه بخاطر اینکه بازار فوق العاده اشفته است .قبلا من برند stاین ای سی را 5600 خریده بودم.بله جنس مرغوب ودرجه دو در بازار فراوان پیدا میشه مخصوصا نامرغوب.
                    سلام
                    با هر داستانی بود و از چند جای مختلف قطعات رو تهیه کردم «البته تا دیروز درصد 60 درصد قطعات »
                    سایتی مثل ایران میکرو تمام قطعات رو داشت اما دمش گرم که اینقدر قیمتها رو بالا زده که صرف نمیکرد بخرم.
                    یه سری رو چهره و یه سری رو از اصفهان خریدم . مثلا IC رو از اصفهان 25 خریدم ، تو سایت زده بودن اورجینال دیگه نمیدونم چقدر سندیت داره.
                    تو همین یکی دو روز آینده برم مغازه بقیه قطعه ها رو هم لحیم کاری کنم یه تست بگیرم ببینم چی از آب در میاد.
                    میتونم برای تست به جای ترانس سه سر از پاور تست تعمیرات موبایل استفاده کنم ؟

دیدگاه

سلام به اساتید.
                      بنده این آمپلی رو ساختم و با پاور تست موبایل تست گرفتم اما هیچ اتفاقی نیفتاد . نه یه صدای خش خشی از بلندگو در اومد و نه ic داغ شد.
                      نمیدونم ایراد از اینه که حتما باید از ترانس 3 سر استفاده کنم یا جای دیگه ای مشکل داره.
                      ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام به اساتید.
                        بنده این آمپلی رو ساختم و با پاور تست موبایل تست گرفتم اما هیچ اتفاقی نیفتاد . نه یه صدای خش خشی از بلندگو در اومد و نه ic داغ شد.
                        نمیدونم ایراد از اینه که حتما باید از ترانس 3 سر استفاده کنم یا جای دیگه ای مشکل داره.
                        نحوه ی اتصال رو بکشید ، یه عکس از مدارتون هم بزارید
                        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                        الکترونیک قدرت
                        الکترونیک آنالوگ
                        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                        ---------------------BMCELEC@-------------------
                        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                        ---------------www.bmc-elec.com--------------
                        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
                          نحوه ی اتصال رو بکشید ، یه عکس از مدارتون هم بزارید
                          سلام
                          دوربین موبایلم خرابه و کیفیت عکسها داغون هست
                          نکته ای که الان متوجه شدم اینه که از خروجی ساب به صورت مستقیم برق عبور میکنه و راحت یه آرمیچر رو روشن میکنه.

دیدگاه

سلام به اساتید.
                            درود بر شما
                            مگه از ترانس 3 سر استفاده نکردید؟!
                            به این برد حتما باید ترانس دوبل 24 ولت وصل کنید...

اطلاعاتی هم که میفرستید کامل نیست...

مدار شما این هست :
                            TDA7294 subwoofer ou tda7293 subwoofer, circuito de amplificador de potência de áudio para caixa de graves, utilizando circuito integrado TDA7294 ou TDA7293.

جدیدترین ویرایش توسط سام سیروس; ۱۹:۰۸ ۱۳۹۷/۰۷/۰۲.
                            خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سام سیروس نمایش پست ها
                              درود بر شما
                              مگه از ترانس 3 سر استفاده نکردید؟!
                              به این برد حتما باید ترانس دوبل 24 ولت وصل کنید...

اطلاعاتی هم که میفرستید کامل نیست...

مدار شما این هست :
                              TDA7294 subwoofer ou tda7293 subwoofer, circuito de amplificador de potência de áudio para caixa de graves, utilizando circuito integrado TDA7294 ou TDA7293.

سلام
                              بله همین هست.
                              نه چون پولش رو نداشتم خواستم برای تست از پاور تعمییرات موبایل استفاده کنم.
                              حالا سوال اینجاست که این برقی که از خروجی بلندگو میاد به خاطر پاور تعمیرات موبایل هست یا یه اشکالی در برد هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X