اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های همتای ایرانی خود خیلی موفق تر هستند؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های همتای ایرانی خود خیلی موفق تر هستند؟

چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های ایرانی همتای خود خیلی موفق تر هستند؟
    مدتی هست جهت گرفتن ویزای کاری برای آلمان داشتم شرکت ها رو بررسی میکردم، به یه نکته خیلی عجیبی برخوردم، اکثر شرکت های آلمانی همتای ایرانی دارند بذارید یه مثال بزنم در زمینه پرینت سه بعدی دو شرکت Heidelberger Druckmaschinen و Koenig & Bauer می بینید که بسیار موفق و پر مشتری هسنتد در حالی که شرکت ها و کارگاه های تولیدی زیادی در ایران داریم که با اختلاف کیفیت کمی نسبت به این شرکت ها تولید دارند( با یک سرچ کوچک به لیستی از شرکت های ایرانی بر میخوریم) اما هیچگاه یک درصد از روی موفقیت آنها را نمی بینند به نظر شما دلیل این موضوع چیه ؟؟
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های همتای ایرانی خود خیلی موفق تر هستند؟

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
    چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های ایرانی همتای خود خیلی موفق تر هستند؟
    مدتی هست جهت گرفتن ویزای کاری برای آلمان داشتم شرکت ها رو بررسی میکردم، به یه نکته خیلی عجیبی برخوردم، اکثر شرکت های آلمانی همتای ایرانی دارند بذارید یه مثال بزنم در زمینه پرینت سه بعدی دو شرکت Heidelberger Druckmaschinen و Koenig & Bauer می بینید که بسیار موفق و پر مشتری هسنتد در حالی که شرکت ها و کارگاه های تولیدی زیادی در ایران داریم که با اختلاف کیفیت کمی نسبت به این شرکت ها تولید دارند( با یک سرچ کوچک به لیستی از شرکت های ایرانی بر میخوریم) اما هیچگاه یک درصد از روی موفقیت آنها را نمی بینند به نظر شما دلیل این موضوع چیه ؟؟
    اولین مورد رو میشه در سختی تامین قطعات دونست .
    بعد باید بریم به سراغ میزان فروش و گستردگی خدمات و نحوه بازاریابی و صادرات. اگر تامین قطعات رو نادیده بگیریم همین موارد جمله دوم کافی هست که تا یه صنعت هرچه قدر هم که توی ایران موفق عمل کنه و در دراز مدت به زمین بزنه!!!!
    یه نکته دیگه هم وجود داره اون هم فرهنگ هست. فرهنگ شغلی و اجتماعی و مالی و ... که بیشترش در ایران ضعیف هستن.
    حرف های تکراری زیاده ولی باید گفت.
    خواستی بری خبر بده باهم بریم. چند مدتی که همه دارن روی مهاجرت فکر میکنن. من هم روی انگلیس و بلژیک دارم فکر میکن. چندتا فامیل داریم توی انگلیس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یکی از اساسی ترین مشکلات ما نظام آموزشی هست که توی 50 سال اخیر 4 بار کوبیدن از اول ساختنش (همیشه هم خشت اولش رو کج گذاشتن)
    هر نسل ما یه جور آموزش دیده و اون هم تازه ناقص...

دیدگاه

پاسخ : چرا شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های همتای ایرانی خود خیلی موفق تر هستند؟

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      اولین مورد رو میشه در سختی تامین قطعات دونست .
      بعد باید بریم به سراغ میزان فروش و گستردگی خدمات و نحوه بازاریابی و صادرات. اگر تامین قطعات رو نادیده بگیریم همین موارد جمله دوم کافی هست که تا یه صنعت هرچه قدر هم که توی ایران موفق عمل کنه و در دراز مدت به زمین بزنه!!!!
      یه نکته دیگه هم وجود داره اون هم فرهنگ هست. فرهنگ شغلی و اجتماعی و مالی و ... که بیشترش در ایران ضعیف هستن.
      حرف های تکراری زیاده ولی باید گفت.
      خواستی بری خبر بده باهم بریم. چند مدتی که همه دارن روی مهاجرت فکر میکنن. من هم روی انگلیس و بلژیک دارم فکر میکن. چندتا فامیل داریم توی انگلیس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

یکی از اساسی ترین مشکلات ما نظام آموزشی هست که توی 50 سال اخیر 4 بار کوبیدن از اول ساختنش (همیشه هم خشت اولش رو کج گذاشتن)
      هر نسل ما یه جور آموزش دیده و اون هم تازه ناقص...
      برای تامین قطعات، تقریبا برای کسی که توی بازار کار کرده باشه، میتونه با اختلاف دلاری کمی نسبت به خود قیمت قطعه رو پیدا کنه.

خوب جهت سوال من هم همین هست میزان فروش و گستردگی خدمات و نحوه بازاریابی و صادرات ، چطور عمل میکنند که اینقدر موفق هستند؟
      الان دستگاه های 3d پرینتر خارجی حول و حوش 200 م برای کار طلا سازی استفاده میشه در حالیکه با همون کیفیت ایرانیش 70م تولید میشه با همون قطعات گرون اما اصلا شرکت های موفقی نیستن.

دیدگاه

برای تامین قطعات، تقریبا برای کسی که توی بازار کار کرده باشه، میتونه با اختلاف دلاری کمی نسبت به خود قیمت قطعه رو پیدا کنه.

خوب جهت سوال من هم همین هست میزان فروش و گستردگی خدمات و نحوه بازاریابی و صادرات ، چطور عمل میکنند که اینقدر موفق هستند؟
        الان دستگاه های 3d پرینتر خارجی حول و حوش 200 م برای کار طلا سازی استفاده میشه در حالیکه با همون کیفیت ایرانیش 70م تولید میشه با همون قطعات گرون اما اصلا شرکت های موفقی نیستن.
        قیمت های تمام شده ایرانی گاها بیشتر ازمحصولا واردتی هست. البته استثناء هم داریم که بحثش جدا.

اکثرا در نحوه مدیریت و سازماندهی مشکل داریم. به شرکت های موفق برزگ ایرانی نگاهی بیاندازد در رده های بالای سازمان به افراد تحصیل کرده خارحی در ضمینه مدریت برخورد میکنید. در بیشتر موارد هم این افراد با تحقیقات در فرصت های شغلی ایران ، به نوعی شرایط بومی رو برای ما ایجاد کردن.
        علم مدیریت تدریس شده در دانشگاه های ایران هیچ سنخیتی با شرایط ایران ندارد. دوتا تا نزدیکان فامیل در رشته های مدریت صنعتی و مدیریت بازرگانی تحصیل کردن که یکی در دانشگاه تهران و دیگری در اصفهان فوق لیسانس گرفتن ولی بعدا تغییر رشته دادن دلیلش هم عدم همخوانی علوم با شرایط ایران هست.
        به مدیران موفق ایرانی در شرکت های ایرانی نگاهی بکنید میبینید که اکثرا خودشان راه پیشرفت را پیدا کردن . این افراد گاها چندین شغل را بر دوش میکشند .

موفقیت ها مقطعی در شرایط ایران ، عدم ثبات اقتصادی یکی دیگر از مشکلات صنایع خرد هست.
        یا یک صنعت در بازار داخلی موفق نباشه نمیتونه به بازار جهانی امید ببنده. تا یک تولیدی در ایران میخواد به خودش بیاد و موفق بشه یهو چشم باز میکنه میبینه رکود گریبانگیرش شده و از طرفی با این که چند مدتی موفق بوده ولی الان چاره ای جز تعدیل نیرو و در نهایت زیان دهی نداره.

بخواهیم دقیق نگاه کنیم هزاران دلیل رو عدم موفقت شرکت ها و صنایع خرد باید دونست. از شرایط داخلی و میزان تصحیلات بانکی و قدرت خرید مردم و گزنه های خارجی بگیر تا تحریم و مشکلات واردات و ارز و .....

تا موقعی که نتونیم در کشور خودمون راه رو پیدا کنیم و به ثبات برسیم توانایی صادرات نخواهیم داشت....

دیدگاه

با سلام
          این مسئله دلایل زیادی داره که عمدتا فرهنگیه.
          اما میشه گفت چون در کلیه ی مسائل زندگی از ما موفق ترند.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام
            شما از یک ادم موداب و منظم خرید میکنید یا از یک بی ادب بی نظم ؟
            شما از یک مغازه که درب ورودیش رو براتون باز میکنن خرید میکنید یا از یک فروشگاه که ممکنه زیر دربش مین باشه؟
            شما از یک فروشگاه که اعضای آن بهم لبخند میزنن خرید میکنید یا از یک مغازه که افرادش دارن همدیگر را میدرند و خریداران را مسخره میکنن و فوش میدن؟
            شما از.................؟
            شما از.................؟

دیدگاه

نظر به اینترنتی شدن معاملات مهمترین دلیل این مسئله تحریم های بانکی ایران و شرکتهای ایرانی . کلا تحریم های بین المللی است!
              و شما برای خرید دیگه با بقال سر کوچه طرف نیستید و فروشنده های داخلی هم در بازار آزاد دیگه زبونشون دراز نمیشه
              من به شما قول میدهم اگر امکان معاملات به دلار برای ایرانی ها فراهم بشه و همچنین امکان دسترسی خارجی ها به محصولات ایرانی ها به اسانی مثل سایت های ای بی و امازون و سایتهای چینی فراهم بشه مطمئن باشید شرکتهای ایرانی از شدت در امد منفجر میشن! و ره چند ساله رو یک شبه طی خواهند کرد!
              فقط امکان ارتباط بانکی به دلار و برداشته شدن تحریم های امریکا و دسترسی اسان بانکی و پولی و امکان خرید و فروش مثل آدم!

دیدگاه

سلام
                وقتی ارتباطی بین صنعت و دانشگاه و همچنین بازار هدف وجود ندارد لزومی به فروش و تامین ادوات پیشرفته و تامین نیازهای صنعتی مردم نیست. از جهتی هم که در کشورهای در حال رشد وام های بدون بهره یا حتی با بهره منفی به شرکتهای نوپا می دهند این وضعیت قابل قیاس با کشور ما نیست که حتی مردم برای تامین معیشت باید وام هایی با سود 15 تا 26 درصدبگیرند و اکثر سرمایه داران به جای رشد و تزریق سرمایه به بازار کار ترجیح می دهند نزول خور بانک ها باشند.
                در ضمن وقتی که ما تحریم به کل دنیا هستم و بازار داخلی ضعیفی داریم صادرات و تامین خریدار به شدت بر شیوه مدیریتی و تامین نیازهای اولیه کارمندان یا کارکنان یک شرکت فشار وارد می کند که در نتیجه نه محصولی تولید می شود و نه بازتابی از محصول فروخته شده جهت بهبود کارکرد یک مدار تحویل کارفرما می شود به همین دلیل رشدی در دستگاه و سامانه طراحی شده نیز به وجود نمی آید.
                گفتن بیشتر موارد واضح در جامعه جز منفی کردن ذهنیت چیزی بیشتر به همراه ندارد ، شما سعی کنید ان شالله که خدا راه را برای شما هموار می کند
                هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام به نظر من بهترین عامل برای روشن کردن موتور صنعت کشور قانون کپی رایته اگه کشور ما هم به حق مالکیت فکری هر فرد قانون مدون و سخت گیرانه ای داشته باشه اینطور نمی شه که تا مثلا یه نفر شامپو تخم مرغی درست کرد با هزار زحمت و سختی فرداش نبینه هزارتا شامپو شترمرغی از فردا وارد بازار شده و کسی که ایده اصلی رو داده ورشکست بشه و مجبور بشه از فرداش شونه تخم مرغ کنار خیابون بفروشه !!!

دیدگاه

منظورت از شرکت های ایرانی نسبت به خارجی چی هست ؟ . شرکت های کوچک یا بزرگ
                    مثل ایران خودرو با بنز ؟
                    ارج با سامسونگ ؟
                    نخبه های ما باید اول پذیرش بشن بعد بتونن کاری انجام بدن . متاسفانه نخبه ها از فیلتر پذیرش رد نمیشن . چون مسایل دینی را بلد نیستن
                    و ریس های اون شرکت ها فقط مسایل دینی بلدن
                    یمی از دوستام که نخبه بود تو شرکت دانش بنیانی کار میکرد که از دولت تامین منابع میشد . به خاطر نخواندن نماز جماعت از اونجا پرتش کردن بیرون

دیدگاه

سلام
                      ببینید اینکه خیلی از صنعت های کوچک و بزرگ در ایران حتی ممکن هست از کشور های دیگه هم در ابتدای کار بهتر باشه اما در دراز مدت همه این افراد یا شرکت ها و کارخانه ها دچار یه حاشیه ای شدن بنام دخالت قانون و دولت
                      بیشتر نمیتونم بازش کنم اخطار میخورم یا پستم رو پاک میکنن
                      از طرفی این شرکت ها یا افراد بزرگ رو نمیخوان همایت کنن یجور مافیا بازیه دیگه برای اینکه دولت ایران دست سران اون نیست و دست های پشت پرده ای هم درکاره

من خودم رو مثال میزنم که کسی دلگیر نشه : من دوسال هست که سربازیم تموم شده هنوزم دوسال شاید نشده که کاری رو شروع کردم بعد از مدت 7 ماه به بهره برداری رسید نه دولت حامی شد نه مردم چون کالا ایرانی بود !
                      الان با برند چین میفروشم و راضی ام به کسی هم نمیگم کار منه که ساختمش اگه بدونن توبازار حسود زیاده فوری کله میشن باهات و چپه میشی چون پارتی همه جا حرف اول رو میزنه
                      شماهم نگران برند شدن نباش باورکن کسب درامد در ایران با رقابت نمیشه

در کشور های اروپایی رقابت سالم اتفاق می افته یعنی من برای پیشرفت خودم اطلاعات علمی و تحقیقاتی خودم رو بالا میبرم نه بزنم زیرپای شرکت حریف بعد از یه مدت شرکت حریف خسته میشه و دیگه نمیتونه خودش رو ارتقا بده که دیگه حرفی برای گفتن نداره در بازار
                      اما در ایران برای پیشرفت باید ازطریق سنگ جلوپای بقیه انداختن به اهداف والا رسید
                      جدیدترین ویرایش توسط abbasalifix; ۰۰:۴۱ ۱۳۹۷/۰۶/۲۲.
                      مدت هاست نیستم

دیدگاه

البته نظر من همونطوری که گفتم در مورد شرکت های کوچیک بود و انتظار داشتم بیشتر راه حل محور صحبت بشه که متاسفانه بیشتر تحیلی محور داره بحث ادامه پیدا میکنه

دیدگاه

البته نظر من همونطوری که گفتم در مورد شرکت های کوچیک بود و انتظار داشتم بیشتر راه حل محور صحبت بشه که متاسفانه بیشتر تحیلی محور داره بحث ادامه پیدا میکنه
                          شما اول بگو چرا کره شمالی مثل کره جنوبی پیشرفت نکرده در صورتی که هر دو از یک نژاد هستن؟ نه نه این سوال خوبیت نداره . شما بگو چرا آلمان شرقی عقب افتاده تر از آلمان غربی بود ؟
                          جواب صحیح بدی منم یک راه حل توپ میزارم جلوت.

دیدگاه

دوست گرامی
                            شما توی یه جامعه دارید زندگی و کار میکنید و محدودیتها و امکاناتی که در اختیار دارید رو شرایط اون جامعه تعیین میکنه.
                            راه حل ساده ای وجود نداره که بخواد تغییر بزرگی ایجاد کنه و ما رو به سطح شرکتهای اروپایی برسونه.
                            ضمن اینکه ایجاد تغییر حتی در محیطهای کوچک کاری هم بسیار سخت و هزینه بره. چون شما باید بر خلاف جهت رودخانه ای که توش قراردارید شنا کنید.
                            به همین دلیل حتی اگه فقط مثلا بخواهید بهره وری خودتون رو بالا ببرید هم باز اینکار بسیار سخت خواهد بود. چون تمام شرکتها و سازمانهایی که باهاشون ارتباط کاری دارید مسئله ی بهره وری و زمان و دقت ابدا براشون مهم نیست و این رفتارهای عمومی جامعه ناخودآگاه روی شما هم تاثیر میذاره.
                            کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

واقعا جای تاسف داره که اینقدر موج ناامیدی و منفی بودن زیاده !
                              امیدوارم روزی بشه که ببینیم بچه های انجمن از پیشرفت هاشون صحبت می کنند. نه از ناامیدی و رنج و ...

در مورد سوال ایجاد کننده تاپیک، من نظر شخصی خودم رو میگم
                              ساخت و طراحی یک دستگاه یک سمت قضیه هستش و بازاریابی و اهداف اون سمت دیگه
                              من به کررات طراح های مختلفی دیدم که یک ایده عالی و حتی دستگاهی محشر دارند، ولی هیچ موقع در مورد بازاریابی و مخصوصا بازار هدف خودشون اطلاعی ندارند.
                              نمونش همین دستگاه هایی که شما میگید، کدوم یک از اون شرکت ها یک وب سایت به زبان انگلیسی دارند ؟
                              کدومشون سعی کردند به طریقی در وب سایت های خارجی و یا حتی بازارهای خارجی تبلیغات کنند !
                              یکی از مشکلات بزرگ طراح ها و تولید کننده ها بازاریابی و کلا علم بازاریابی هستش
                              متاسفانه هیچ وقت بهایی به این سمت قضیه داده نشده و با اینحال که بقای یک تولید کننده به اون ربط داره، تولیدی های زیادی رو میبینیم که یکی پس از دیگری به همین علت از گردونه خارج میشند!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X